Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem nézik jó szemmel...

Miért nem nézik jó szemmel azt, ha valaki pároztatja egy szaporítótól/törzskönyv nélkül vett yorkiát?

Figyelt kérdés
Holott a szaporító is szaporítótól vette stb..Illetve ha attól függetlenül,hogy van e törzskönyve egészséges?Most amúgy kan yorkiról van szó.
2008. dec. 1. 19:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%
azért mert a tenyésztők beleölnek egy csomó lóvét,ezért ők csak drágán tudják adni a kicsiket,míg egy szaporító nem hordja kiállításra stb.a kutyáját,ezáltal olcsóbban is tudja adni.és az ember mit vesz meg?az olcsóbbat,nem?én is most pároztattam egy törzskönyves kannal a yorki lánykámat,de én se szapoító,se tenyésztő nem vagyok.első alom,nem is nagyon szeretnék többet,de viszont lelkiismeretesen járunk állatorvoshoz,örökletes betegségektől szürve van,gyönyörű,a legjobb tápokat apja,és ivel nem 15kutyám van,csak kettő,ezért még időm is van velük foglalkozni.
2008. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Hm..Bár kiállításra nem visszük,mindezek mellett,minőségi tápon van nevelve,a szőre gyönyörű fényes,dús,a fogai rendezettek stb.Havonta kutyakozmetikushoz mi is uggyanúgy visszük,és uggyanugy nem 1000ft-ot hagyunk ott.szóval ha csak ennyi,igenis akkor megnyugodtam és egymástól lesznek picik:)
2008. dec. 1. 21:02
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem véletlenül adnak törzskönyvet, nem véletlenül vannak kiállítások, nem véletlenül van tenyésszemle!


Mindenkinek a sajátja a legszebb! Ezért vannak hozzáérő szakemberek akik a sok kutya közül pártatlanul és megfelelő szakértelem birtokában kiválasztják a tenyésztésre alkalmas egyedeket.


Az sem utolsó szempont, hogy a kutyák természete, állóképessége pontosan kirajzolódik a kiállításokon, érik olyan környezeti ingerek (emberek, kutyák, nyüzsgés, hosszú várakozás) amik hatására a hibák könnyebben előtűnnek.


Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy az egészségügyi szűrések, amire a szaporítók nem szívesen költenek, nem csak az adott kutya, de az esetleg tervezett almok életét életminőségét is meghatározzák!


Lehet hogy úgy hiszed egészséges a kutyád de nem látsz bele...a genetikai hibák gyakran nem látszanak kívülről.


Ezért!


A tenyésztő minőséget tenyészt a szaporító mennyiséget "gyárt"!

2008. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

És a genetikai betegségek hol derülnek ki? a kozmetikusnál vagy az állateledelesnél?


A felelősség a lényeg!

2008. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Azt,h egymástól lesznek picik,úgy értettem,hogy venni szeretnénk egy kislányt is!:)
2008. dec. 1. 21:14
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
első vagyok.nekem két lány van,éppen ezért,mert nem akartam,h mindig bepározzanak.most nálunk is lesznek picik(remélem összejött).mert azt se szabad minden tüzelésnél,különzárni meg elég macerás.szétkaparjék az ajtót,stb.szóval én a helyedbe mégegy kisfiút vennék.itt van példának Keresztanyumék kutyája.vettek egy fiú kutyust,hát mit is mondjak...5és fél kgos lett,vettek mellé egy kislányt,egy éves lesz,és egy kg!na azokat TILOS ÖSSZEPÁROZTATNI!Bele is halna az a picike!ezt jól gondoljátok át!
2008. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
1 éves és extra mini és 1,3kg:)
2008. dec. 1. 23:44
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

A yorki standardben nincsenek méretváltozatok.


Éppen ezért az extra mini legtöbbszőr azt jelenti hogy standard alatti, ami a tenyésztésből kizáró ok.


Jól hangzik de hivatalosan nincsen extra mini yorki.


A kisebb tömeg és méret egyébként csak nehezíti az amúgy sem egyszerű vemhességet és az ellést is.

2008. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%
semmi köze itt a tápnak a jó házikoszttal is megkapja a szükséges tápanyagokat és még fényesebb a szőre mint a tápoktól és a szaporitók romba döntik az igazi tenyésztők munkáját és extra mini yorki nincs úgyhogy jól rászedtek eladtak neked egy génhibás kutyát ami a szaporitónak selejtbe volt és örült hogy megszabadult tőle mennyiért vetted?
2008. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem génhibás..

És mentes minden örökletes betegségtől.

;)

ezt állatorvos mondta;)

2008. dec. 2. 17:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!