Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek műtötték diszpláziára...

Akinek műtötték diszpláziára a kutyáját: mennyibe került? mennyire volt nehéz a felépülés? miért kellett pontosan műteni?

Figyelt kérdés

Holnap fogok beszélni és időpontot kérni a dokival, mert nagyon aggódom a 2,5 éves kutyusomért. Tavaly márciusban volt röntgene, a jobb oldali csípője 101°-os, a bal 94-98° között van. A baj az, hogy a combcsont feje kilóg a vápából. A jobb lábát iszonyatosan bedönti.

Engem a sántasága nem zavar, nagyon energikus, mozgékony kutyus, csak attól félek, hogy ennek pár éven belül búcsút inthetünk.


Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van a diszpláziával és a műtéttel. Összeg is érdekelne, mert szeretném rá felkészíteni a pénztárcám.


2021. jan. 10. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

A tenyeszto nem mutatott szuresi papirokat? Leirta a szerziben,hogy egeszseges dp mentes? Mert akkor a tenyesztonek kell allni a mutet koltsegeit.


En 500 000 huf korul hallottam az ilyen mutetrol.


A magyara orvosokat ismerve,nem valoszinu ,h eletkepes lesz utana.

2021. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

ma 15:40

Szűrt szülőknél is sajnos előfordulhat dp-s kölyök. Sokat számít a tartás is a kölyöknél .

"A magyara orvosokat ismerve,nem valoszinu ,h eletkepes lesz utana."

Nagyon jó orvosok vannak a magyarok között.

Honnan vetted ezt a leminősítő állítást?

2021. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első nem tenyésztős kutyus. Nem kérem a szapis kommenteket, menhelyi kutyushoz sem vágják hozzád a tk-t.


A kérdés szempontjából egyetlen fontos dolog: nincs tenyésztő a képben.


A magyar állatorvosokat felesleges így egy kalap alatt minősíteni.


Megköszönném, ha nem egy ilyen ártatlan kérdés alatt élnéd ki az agressziódat. További szép napot kívánok neked.

2021. jan. 10. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Mindennel együtt 100-150e Ft.-ból ki kell jönnie.


Ha megbízható helyet keresel, akkor:


Bp. környékén: [link]

D-DNy-i országrész: [link]


Nálunk volt diszpláziás kutya, de végül nem műtettük meg, mert idős korában alakult ki és enyhe fokú volt, állandó fájdalmat nem okozott neki. Annyi, hogy a diszpláziás oldalon a lábát az utolsó éveiben már nem használta teljes mozgástartományban. De ha a ti kutyátok fiatal és aktívan sportoltok vele, akkor nektek ezt nem ajánlom, mert várhatóan súlyosbodni fog az állapota. Konzultáljatok az orvossal, hogy nektek mit javasol.


Amit ezen felül még javasolnék, hogy kapjon ízületvédőt (Apto-Flex,

Glyco-Flex, ..., vagy amit javasol az orvosotok). A diszpláziát nyilván nem szünteti meg, de fontos lenne védeni az ízületet, hogy legalább ne kopjon ki annyira hamar.

2021. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
2021. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm szépen! :)
2021. jan. 10. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Attol fugg milyen tipusu mutet lesz. Ha kisebb testu az mindenképp olcsobb es egyszerubb a felepules, nagytestunel ertelem szerint minden huzosabb.


Ha csak a csontveget csonkoljak az olcsobb, ha el kell vagni a csontot es egy komplett csontveg protezist kap, az akar egymillio korul is lehet ... nagyban fugg a kutya meretetol es allapotatol.

2021. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Valószínűleg már nem aktuális a kérdezőnek, de akik ezután tévednek ide, azoknak írom.


Ma voltam a Profi Vet gödi rendelőjében. Nálunk a csavaros dolog nem játszik (HMO), így annak nem tudom az árát. A protézis 1 millió, a combcsontfej reszekció pedig 250 ezer. Ha halogatni szeretnénk a műtétet, hiarulont fecskendezhetnek az izülethez, hogy ne kopjon tovább, ez 120 ezer. A szűrésért 80 ezret fizettem.


Muka Péterről csak jókat hallottam, és élőben is nagyon rendes embernek tűnt, viszont mikor beközölték, hogy mennyit kéne otthagynom 5 képért, hát majdnem dobtam egy hátast. Sajnos nincs annyi pénzem, hogy ezt finanszírozzam náluk (ha megtehetném, biztos maradnék), de így most új doki után kutatok. Máshol az árlistákon 90-120 között van a reszekció. Ha esetleg tudtok megbízható orvost, szívesen fogadnék tippeket! :)

2022. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!