Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nevelhetetlen?...

A kutyám nevelhetetlen? Semmilyen korrekció nem hat rá?

Figyelt kérdés

Szóval a kutyámat egyszerűen semmiről nem sikerül letiltanom,több probléma is van.

Például a kapu szabályt akarom neki megtanítani, nem engedem hogy előrerohanjon, mégis amikor van rá alkalma kifut. Próbáltam már hogyha elémmegy körbefordulok vele, így mögém kerül, de ebből azt tanulta meg, hogy akkor nyílik ki a kapu hogyha megfordul, szóval tesz egy kört majd kirohan ugyanúgy. Azt is próbáltam hogyha ki akar menni eléállok és visszaültetem, de amint nem állok ott megint csak kiront. Néztem videókat, retriever pórázzal belerántasz ha elédmegy, a videóba a kutya megtorpan a korrekcióra, ez nem, meg sem hatja pedig nem vagyok rossz erőben.


Másik a pórázhúzás. Jutalmazni nem is tudnám, nincs is olyan hogy nem feszül a póráz, de amit ő akar amúgy is jobban érdekli mint a jutalomfalat. Már mindent próbáltam itt is, irányváltásnál megint előretör, megfordulunk húz a másik irányba és így tovább, nem érti. 2 hónapja ez megy, mindig megfordulok vele de semmi, egyszerűen mintha nem lenne okos és nem jutna el az agyáig, nem tudja összekötni mi miért történik. Fojtót/retriever pórázt itt is próbáltam, de nem érdekli, van amikor teljes erőből beleránt saját magának, kilő mint egy rakéta ha meglát pl egy macskát, én esküszöm fel nem fogom hogy ez hogy nem kellemetlen neki, pedig valószínű sokszor olyan erő hat rá mint amit én kifejtek, szóval még ha túl gyengén is adonám a korrekciókat, erre hogy 600km/h val beleugrik a szorulós láncba, csak kéne valamit reagálnia.


Na így azért a végére elmondanám, hogy volt már dolgom kutyákkal, de a tiltást elsőre másodjára valamilyen módszerrel csak megértették és tiszteletben tartották.

Mi lehet ezzel a kutyával? Idegi baja lehet? Egyszerűen mintha nem lenne normális, semmilyen kapcsolatra vagy együttműködésre nem hajlandó az emberrel. Egyébként menhelyről van, szóval valszeg eddigi gazdái nem nevelték sehogyan se, ez még oké, de mintha mentális problémák is lennének a háttérben. Szóval mit mondtok ezek alapján? Mit tegyek? Kicsit tarthatatlannak érzem ezt az állapotot, illetve úgy érzem teljesen kiszámíthatatlan mivel nincs felette kontrollom. Nem szeretném ha valakinek nekimenne ha úgy tartja jónak. Már akkor is tele volt sebekkel amikor hozzámkerült, talán nem újkeletű neki a harc sem.



2021. jan. 10. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Kutyad nem nevelhetetlen, csak neveletlen. Miert? Mert ugy akarod nevelni, hogy azt sem tudod mit es miert csinalsz. Azt hiszem erre mondjak "vak vezeti vilagtalant".
2021. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Hívj házhoz egy trénert, az téged is megtanít, hogyan csináld. Megéri.
2021. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ivaros kan?

Kutyasuliban voltatok már?

2021. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Egy jó kutyaiskolában ezekre a problémákra pár alkalom alatt lesz megoldás, ne aggódj. Nem tudom merre laksz, talán tudnánk neked ajánlani helyeket.
2021. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Es hanyszor setaltatod? Mennyire gyakorolod vele a dolgokat? Mert minden egyes nap szukseg van a tanitasra, gyakorlasra, az nem eleg, ha heti egyszer bohockodsz vele a kapuban peldaul. Bar ebbol a kapus dologbol tisztan latszik, hogy a kutya nem hulye, csak egyszeruen rosszul tanitod. Kutyaiskola lesz a megoldas.
2021. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém leül mielőtt kimehetne. Ha előbb kirohanna akkor kezdjük elölről. Es ehhez nem kellett kutyaiskola, hogy megtanítsam.
2021. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ugyanazt csinálom amit a videóba látok, az a kutya miért tanulja meg? Az eddigi kutyáimat ugyanígy tanítottam, volt amelyiknél a megfordulás, volt ahol a retriever, volt ahol a jutifalat segített,de itt semmi nem hat. Felhívtam már trénert, azt mondta retriver pórázas órát ajánl, hát köszi.
2021. jan. 10. 22:26
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem tűr vagy a főnök. Leveszi. Ezért nem fogad szót. Következetesen kell, minden alkalommal. Illetve először az kell, hogy hallgasson rád. Tulajdonképpen ha nem hallgat rád. Na mindegy, ezt nem a kapuban kell gyakorolni.
2021. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem is értem a kapuszabályt. Visszaülteted? Abból hogy fogja megérteni szerinted, hogy ha nyílik a kapu, ne rohanjon ki? Abból kizárólag csak azt fogja megérteni csak, hogy ha azt mondod "ül", üljön le.

Elé állsz és forogtok? Minek? Ha elbarikádozod a kaput, attól még ki akar futni.


Ha elindul a kapura, tiltsd le. Egyszerűen szólj rá, ha kell, fizikálisan (nem adok tippeket, erre van a kutyasuli) érd el, hogy komolyan vegyen. Nem kell körbeforogni vagy elé állni.


A laza pórázos sétánál pedig alap, hogy nem engeded húzni. Meg sem várod, hogy elhagyjon és kiérjen a póráz végére.

2021. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor eddig szerencséd volt a kutyák terén, most kaptál egy nehezebb esetet, de ettől még nem biztos, hogy "idegi baja" van. :)


Menjetek kutyasuliba, ott valószínű, tudnak segíteni a problémáitokon.


A fordulgatás pl egyik kutyámnál sem jött be igazán, az viszont igen, ha megállok és visszaküldöm őket magam mögé.

A retriever pórázas óra pedig lehet, hogy sokat segítene. (Bár nem szeretem ezt a módszert, 10 év kutyázás után ősszel keveredtem egy oktatóhoz, aki felhomályosított, hogy nem mindegy, hogy rakod a kutyára. - az megvolt, hogy a nyak és fej találkozásához, de az már nem, hogy a lábamhoz közelebbi fültőnél induljon el a karikából lefele majd fel és ott hurkolódjon át a karikán.)

2021. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!