Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kutyak kivetel...

Labrador kutyak kivetel nelkul jo termeszetuek, vagy van koztuk is kezelhetetlen, nevelhetetlen peldany?

Figyelt kérdés
csak mert azok a labrador kutyak, akikhez eddig szerencsem volt, kivetel nelkul nagyon jo termeszetu, intelligens, ertelmes, es emberszereto kutyak voltak, akik szerettek a gazdi kedveben jarni, es tenyleg semmi gond nem volt veluk. Egyelore nem szeretnek kutyat, de a kesobbiekben gondolkoztam azon, hogy esetleg magamhoz veszek egyet fajtamentoktol, vagy menhelyrol. Tenyesztotol nem a penz miatt nem vasarolnek szivesen, hanem mert elobb inkabb segitenek egy raszorulo kutyan. Ez a 3 kutya akit volt szerencsem kozelrol is ismerni es hosszabb idot tolteni veluk, eleg hasonlo termeszetuek voltak az elobb felsorolt alapdolgokban. Ebbol lehet vajon olyan kovetkeztetest levonni, hogy szinte az osszes labrador ilyen, vagy azert ez tulzas? gondolom, ha nem foglalkoznak veluk kolyokkent, vagy trauma eri oket, az meglatszik a kesobbi viselkedesukon, es ha mentett kutyat veszek magamhoz, akkor elofordulhat, hogy nem eppen a legjobb korulmenyek kozul jon. Ilyenkor mire kell figyelni? Gondolkoztam labrador kevereken is, mivel nekem nem a kulso szamit leginkabb, hanem a csodalatos termeszetuk, ami teljesen rabul ejtett.
2015. ápr. 11. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nevelhetetlen kutya nincs, csak olyan akit nem neveltek meg. A labrador általában nyugodt, barátságos fajta, ami megfelelő tanítással tényleg szuper. Láttam már agresszív labradort is, de az a gazdája hanyagsága miatt volt. Szóval nem minden labrador tökéletes, de neveléssel az lehet. Ha egy jó tenyésztőtől kerül hozzád jól van szocializálva. Tud emberekkel helyesen kommunikálni, hozzá van szoktatva a legtöbb mindennapi zajhoz, megtanul alapdolgokat is, szóval ha te is hozzáteszel még néhány dolgot (pl. kutyákkal találkozás) akkor tényleg könnyebb dolgod van. Ezzel szemben egy menhelyi kutya nem biztos hogy jól szocializált. Sokszor a régebbi gazdája rossz körülmények között tartja vagy veri ezért sok menhelyi kutya bizalmatlan. De ha jól neveled nagyon hűségesek tudnak lenni és ugyanolyan jó természete lehet mint egy tenyésztős labinak, csak talán egy kicsivel nehezebben éred el.
2015. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szaporítók keze munkája a labradorok természetébe is belenyúlt... Igényes tenyésztőtől minőségi kiskutyát vásárolhatsz, viszont én már nem egy agresszívval találkoztam. Mondanom se kell, olx-en vásarolt törzskönyv nélküli "fajtatiszta" labik 10-15 ezerért. Ugyan ez van a goldival is. Viszont igen, labi is és goldi is alaptermészetben nagyon okos, jófej kutyák, a betörönek inkább megmutatja a hűtőszekrényt, mint megvédi a házat.

Fajtamentőknél egyébként érdemes körbe nézni, azért ott is többségeben labi vagy goldi keverékek vannak, nem fajtatiszta kutyák, de ők a fajta szerelmesei, így mindent megtesznek azért, hogy a kutya megfelelően szocializálva, "helyrerakva" kerülhessenek új gazdihoz. Egyébként a menhelyeken is már egyre jobb foglalkozásnt, nevelést kapnak, sok menhely kap külföldi támogatást, egyre több menhely indít kutyaiskolát is, szóval szerintem bátran nézz körbe ott is, én itthon a fele menhelyet hazahoznám, csodaszép, okos, értelmes kutyusok vannak. Nekem is egy goldi keverékem van, kölyökként hoztam ki menhelyről, jelenleg 13 éves, macskákat, gyerekeket, embereket imádja, egy igazi kis szeretetgombóc.

2015. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fajtamentoknel a kutyak csaladban laknak, nevelve, szocializalva adjak oket orokbe. Termeszetesen koztuk is lehet rossz termeszetu, hiszen a fajtamentokhoz altalaban nem a gondosan tenyesztett peldanyok kerulnek be, de az ideiglenes befogadoknal ez kiderul es mindenkinek olyan termeszetu kutyat adnak orokbe, amilyen illik hozza.
2015. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. jo tudni ezeket:) biztos labradorom lesz majd, es mindenkepp mentett:) meg annyi, hogy fiu es lany kozt nagyon nagy kulonbseg van viselkedesben?
2015. ápr. 11. 23:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira nincs nagy kulonbseg, egyedfuggo. Foleg, mivel ivartalanitva kerulnek hozzad.
2015. ápr. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!