Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amíg ilyen mínuszok vannak...

Amíg ilyen mínuszok vannak érdemesebb a házban hagynom a kutyát?

Figyelt kérdés

Kistestű (10 kiló) rövid szőrű kutyám van, télen-nyáron a házban alszik, de napközben kint van.

Általában reggel 5-kor indulok el dolgozni, és ilyenkor mindig kint hagytam a kertben, mert most 1.5 éves, és bár szobatiszta, de unalmában felügyelet nélkül szeretett ezt-azt szétrágni, a kertben meg el van.

Mostanában már nem tapasztaltam "bontást" így ma először a házban hagytam reggel, mert elég hideg volt, csak amíg reggeliztem meg készülődtem addig volt kint intézni a dolgát.

Annak ellenére, hogy rövid a szőre, nem szokott fázni, szobahőmérsékleten szinte melege van, mindig kiterülve vagy a hátán fekve alszik, néha még liheg is.

Olyan 0 fokig szerintem nagyon jól el van, de jól gondolom, hogy a mostani fagyokban már sok lenne neki kint a 8 óra?

Automatikusan jön ki velem mikor indulok, úgy kellett visszahívnom a házba, tehát ő nem mutatja annak jelét, hogy bent akarna maradni, de szerintem csak rutinból jön ki velem együtt, és nem azért mert ellenére van a meleg ház.

Hétvégén sem szokott egyhuzamban kint lenni 2-3 óránál többet, mindig bejön melegedni.



2021. jan. 11. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Legyen inkabb bent. Vidd el setalni reggel, legyen egy kis agyi farasztas is, es akkor nem fog rombolni bent. Esetleg meg egy kutyaajto is megoldas lehet, akkor o eldontheti, mikor menne be.
2021. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Így hogy bent alszik szerintem ne tedd ki napközben.

Ha mindig kint lenne akkor megszikná, de íg yhirtelen sok. Nekünk van 2 szálkászőrű tacskónk, tavaly télen a -20 ban is kint voltak.

2021. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Tacskot es kistestu, rovidszoru kutyakat nem tartunk kint 2-es, nincs olyan, hogy megszokja, es majd akkor hatszor vastagabb bundat noveszt, vagy hirtelen megno nagyra, csak mert kint van. A hideget elturi, es probalja tulelni maximum.
2021. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
2. Lehet igazad van de szüleimnek kb 30 éve van otthon tacskó, mindig szigorúan kinti kutyák.
2021. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Legjobb, ha bent hagyod még.
2021. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor olvasom itt hogy megfagynak.

Nos én falun nőttem fel ugy 35 éve, bizony bármilyen kicsi kutyák kint voltak, kutyaházban, szalmával. De sosem hallottam olyat hogy megfagytak volna

2021. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, ha megoldható, akkor inkább bent maradjon. Nem mindegyik kutyus bírja azt jól, hogy az éjszakai benti melegből kikerül a hidegbe, mínuszokba. Szóval +1 szavazat bentre🙂.
2021. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!