Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistermetű kutya ha felnő...

Kistermetű kutya ha felnő kevesebbet fog pisilni? Mikortól tudja jobban tartani?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kutyám,3 hónapja van velem. Ez idő alatt 4alkalommal pisilt be,de vittem is ki óránként pisilni. Azt figyeltem meg,hogy ha 2-3 óráig nem viszem ki,bepisil. Nem jelez,hogy ki kell mennie. Ennek már 3 hete,azóta sem vártam meg,hogy leteljen ennyi idő. Persze ha alszik napközben 3 órát,akkor nem keltem fel. Éjszaka viszont bírja.
2021. jan. 13. 15:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Jutifalizom a mai napig és tudja,mert reggel is szalad az ajtóhoz ahogy felkelek,hogy engedjem ki,csak nem jelez hanggal. :( Így ugye hordom óránként biztos ami biztos alapon. De könnyebb lenne kivinni olyankor,amikor jelez:) de hát ez van. Ugat jelzésre,ha kérdezem,hogy "ki jött?" és szalad az ajtóhoz,de ezt nem bírom összekötni nála mással. Mikor meglátom,hogy áll az ajtónál,szoktam húzni és kérdezni,hogy "pisilni kell?" de nem ugat,csak körbeugrál :D pedig próbálom kihozni belőle,hogy legalább vakkantson(nagyon megdicsérném) de semmi. Vajon később sem fog szólni,ha felnőtt lesz?
2021. jan. 13. 16:08
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem érzem rossznak a 4alkalmat a 3 hónap alatt,inkább csak aggasztó,hogy szerintem több alkalom lett volna,ha nem szánok rá ennyi energiát,illetve hogy lenne még baleset,ha nem vinném ki óránként. Vagy csak tényleg volt egy többet ivós napja 3 hete és azóta nem bízom benne eléggé. Lehet,hogy adnom kellene neki egy esélyt és várni pár órát.
2021. jan. 13. 16:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Rakj valami hangot adó dolgot az ajtóra, pl. kilincsre köss rá egy csengettyűt. Lehet, hogy hamarabb ra fog jönni, hogy ha azzal csenget, akkor ki fogod engedni. Akár úgy, hogy az elején többször is te mozgatod meg a csengettyűt, ajtót kinyitod, együtt ki is mehettek, pl. amikor egyébként is kivinnéd. Egyszerűbb ezt a jelzést megtanítani, mint hogy ugasson, ha ki akar menni. De ez csak egy ötlet, bármilyen jelzést taníthatsz neki.
2021. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Uuuh ez mekkora ötlet!!! Nagyon köszi
2021. jan. 13. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!