Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraz táp vagy konzerv?

Száraz táp vagy konzerv?

Figyelt kérdés

A kutyám most 4 éves, és eddig mindig Chappit kapott, marhahúsos ízűben, és naponta 2x adtunk neki kb egy 2,5dl-es bögrényit. Vagyis mindig abba mértük, hogy az legyen tele, és reggel, este kapjon. Így szép sovány volt a kutyusunk, nem volt elhízva, szerintem normálisnál kicsit vékonyabb (vagyis ahogy látom manapság a kutyákat, nekem mind kövérnek tűnik, és nem egy az is.) A kutya egyébként Labrador Retriver. A gond, hogy nagyon csúnya sebei vannak, amikre nem hat a Neostromosan, úgyhogy elhívtunk egy állatorvost, és azt mondta, hogy szerinte allergiás a tápra. Szóval ma vettünk neki konzervet (220-300Ft egy konzerv) és ma azt adtam neki. Kinézésre sokkal több, mint amit kapott a tápból. Vagyis ez 1250g (igazság szerint pamacs kb 30-35kg vagyis 2500g-ot kéne neki adni, de nem látom értelmét, és elég drága is lenne).

Szóval mit javasoltok? Próbáljunk mi másik tápot? Vagy maradjunk a konzervnél? A gond, hogy még nem számoltam ki, de szerintem a konzerv sokkal drágább. Mit javasoltok?:S


2010. aug. 14. 20:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
62%

nem egyszer hallottam már állatorvostól hogy a szárazon kívül lány kaját is kell kapnia szerencsétlen kutyának, olyan vagy mint egyik családtagom...

két éves a kutya, két éven keresztül csak szárazzal zabáltatták ugyanúgy mint te, szerencsétlen kutyának a fogai teljesen le vannak kopva, a szőre színtelen, nem ismeri mi az hús..., csont sovány, és már nem egy embertől hallottam, hogy milyen pici a kutya, és mindenki kölyöknek nézi, pedig két éves...

2010. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
hátde én eddig nem tudtam, hogy mást is kell kapnia :S amúgy mindig kap maradék levest, csontokat, esetleg húst is, és amit nem tudunk megenni.
2010. aug. 14. 21:15
 3/45 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészről az oké, hogy allergiás,na de mire? Mert a chappi-ben is isten tudja mi van, (sőt lehet jobb nem tudni)

A konzerv meg felejtős szerintem, mert 80%-a víz, esetleg nasinak adnám a kutyának, de még úgy se szívesen.

Valami normális tápra kellene beruházni. Igaz nem olcsó,de hidd el jobban megéri. Ne ezen spóroljatok, nekem volt allergiás kutyám, véresre rágta a lábait, mire sikerült rájönni mi okozza a bibit.

2010. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
82%

a minőségi száraztáp a legmegfelelőbb a kutyának

de azt be kell vallani,hogy minőségi tápon nem a chappit értem

én a 2éves westiemet eddig pro plan sensitive lazacos száraztáppal etettem,most tértem át a Bosch Adult Mini lamv&rise tápjára.

Én teljesen meg vagyok elégedve a kutya szőrével.fogával,egészségével.

Persze bevallom,néha néha én is adok neki mást:pl imádja a karalábét,de nem tömöm

2010. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
69%

bocsi lemaradt

de nem tömöm holmi vacak tápokkal és konzervekkel.

csirkecsonttal és disznóhússal pedig pláne nem.

2010. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
igen, de ezek 3x annyibe kerülnek mint a chappie :S Nem tudtok valami olcsóbb megoldást javasolni?:S Én kutyámnak is véresre van kaparva, háta, nyaka alatt, hasa, könyökei szörnyen néznek ki... :S Aza gond, hogy nagy kutya, sokat eszik :S
2010. aug. 14. 21:44
 7/45 anonim ***** válasza:
55%
Miből gondolod hogy a tápba más van mint a konzervbe? Ez a két változat rossz minőséfű. Arról nem is beszélve hogy a konzer nagy része víz nincs benne elég tápanyag! Egy allergiás kutyának speciális tápot kell adni, és még az olcsóbb fajták is drágábbak mint ez... Ha nem tudod vállalni akkor nem tudom miért van kutyád? Hiszen ezekkel előre kell számolni! Amúgy meg a kutyának nem az a jó ha sovány, hanem az ha normális súlya van.
2010. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
A gond, hogy a kutyát apukám kapta, és nem hitte hogy ennyi gond lesz vele, nemis annyira szereti őt :S Régen volt neki egy nagy kuvasz kutyája a munkahelyén, és az minden nap kapott egy konzervet, és azzal vígan elvolt. És más nem is kellett neki, csak víz. A gond, hogy mindent hozzá hasonlít, vagyis most ennek a kutyának, nagy száraz táp kell, ügyelni kell, hogy ne szökjön meg, stb. És nemigazán szeret rá költeni. Mondjatok légyszi egy normális márkár jó áron :(
2010. aug. 14. 21:53
 9/45 anonim ***** válasza:
69%
Dog Chow, Happy Dog, Pro Plan, ezek amik olcsóbbak. Ha szereted a kutyát, érdemes lenne gyűjtened a zsebpénzedet, vagy elmenni diákmunkát keresni, vagy egy rokonnál, ismerősnél némi pénzért besegíteni! Chappi nagyon rossz. A konzervek drágábbak egyébként, mint a száraztápok. (Azonos márkánál.) Az jó, ha adtok neki néha egy kis húst, vagy zöldséget!
2010. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
45%

Az én véleményem az,hogy a konzerv önmagában nem táplálék,főleg egy nagytestű kutyának.A száraztápot én meg kifejezetten ellenzem,mint táplálékot.Én soha nem etetném a kutyámat száraz kajával,mert egyrészt unalmas,száraz,nem változatos és nem tesz jót a fogainak sem...ja és,hiába vesz az ember jó minőségűt,nekem az se szimpi és nagyon drága is!

Na mindegy,én nem adok a kutyámnak ilyen mű dolgokat,ahogy én se ennék egész életemben tápszert.

Én minden nap főzök a kutyámnak is (vagy 2 naponta),úgy ahogy magunknak. Általában disznócsontot, csirkefarhátat, belsőségeket, combot, szárnyat,nyúlcombot kap. Ezeket húslevesként csinálom meg neki,de néha valami zöldségfőzeléket kap hússal.Nagyon szép a bundája,egészségesek a fogai...Egyébként ő 38Kg, egy napi kajaadagja kb 3-4 liter leves és a benne főzött hús (ez mikro mennyi)és a zöldségek,ebbe kb 3 marék rizst vagy tésztát teszek neki. Ha előre tudom,hogy nem lesz időm főzni(ami ritka),akkor kap konzervet,de ahhoz is főzök neki tésztát,nem csak úgy üresen kapja. Így sokkal de sokkal olcsóbban kijön a kajája,mint ha a "legjobb"(acana) tápot kapná,és szerintem jobb is. Főleg,ha most ráfér egy kis hízás és erősödés. Tehát szerintem ez nektek is bejönne.

2010. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!