Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felügyelet nélkül ki meritek...

Felügyelet nélkül ki meritek engedni a kertbe?

Figyelt kérdés

Azokhoz érdeklődnék, akik felügyelet nélkül kiengedik a kutyát amolyan menjél majd visszajössz ha végeztél módon.

Nem féltek hogy megeszik valami olyat a kutya, vagy hogy bedobtak éppen este valamit a kertbe?

Mi is kertes házban lakunk, de mindig átnézem a kertet, és próbálok úgy lenni hogy rálássak a kutyára. Nincs bennetek ez az aggódás? Csak mert sok helyen olvasom, hogy ők kiengedik a kutyát anélkül hogy bárhogyan is átfésülnék a kertet.

Most lehet mondani hogy nagyon túlgondolom ezt az egészet, de most nézzük meg hogy milyen világot élünk. Egyre több ilyenek történnek meg hazánkban, és lehet azt gondolni hogy mennyi az esélye hogy pont a mi kutyánkkal történik meg. De véleményem szerint nem lehetünk elég elővigyázatosak. Nektek mi erről a véleményetek?


2021. jan. 18. 19:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Kinti a kutya, van olyan szomszéd aki mindig mindnet neki ad, kerítésen belülre, de mindig mikor talál valami ilyesmit behozza a házba a helyére vagy büszkén körbemutatja nekünk... Mindig elvesszük tőle, de mindig oda is adja magától. Szóval ha történik 1-1 ilyen eset, néhány napig átnéztük a kertnek azt a részét és a kerítést, de különösebben nem aggódunk. De persze sokszor rálátunk, meg önjáró, szóval ha kimegy vagy bejön úgyis be kell utána csukni az ajtót, így sokszor nézni is szoktam az ablakból...
2021. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha olyan kutyám lenne akit nem neveltem meg rendesen és az a hobbija hogy ha kell, ha nem felzabál mindent a földről a kavicstól kezdve a tűleveleken át az ürülékig, akkor félnék én is. De mivel nem ilyen van, nem félek:)
2021. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Kinti kutyus, sose aggódom emiatt. Normális környék egyébként, volt mérgezés a környező utcákban, de végül szerintem az is csak vaklárma volt, és a saját patkánymérgüket ették fel a kutyák gazdái... De! Jártak a polgárőrök, én is állandóan figyeltem, hogy van-e valami baj a kutyával, vagy be van e dobva valami. Bár szerencsére erre nem is nagyon van lehetőség (csak betonra tudná dobni, ami elég feltűnő)


Én megértem az aggodalmadat, de szerintem nem kell ennyire félni.

2021. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

A vilag vegen lakunk, szinte tanyan, kozvetlen szomszed nincs, a kutyam meg senkit nem zavar, sokaig en se hallottam ugatni. Van kutyaajtoja, igazabol akkor jar ki-be, amikor akar, itt szerencsere nem kell ettől félni.

Elozoleg alberletben voltunk, na ott kettyos volt a szomszed neni, ott megalapozott lett volna a felelem, de akkor meg kutyank nem volt.

2021. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%
Én sose figyeltem ilyenre 6 kutyám volt eddig. Abból csak egyszer fordult elő, hogy lemérgezte este valaki. Kinti kutyánál benne van a pakliba.
2021. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Én az enyémet nem, mert mindent összeeszik. Kavicsokat, fadarabokat, földet, leveleket, gyökereket, tényleg mindent. Még a rózsatövist is megrágja. Egyszer éjjel kihányt egy követ, és a kakija folyamatosan tele volt fadarabokkal. Viszont imád kint lenni, futkosni, úgyhogy vettünk neki egy szájkosarat és mikor nem csak pisilni megy (mert akkor ügyesen visszajön ahogy végzett) akkor ráadjuk, így nyugodtan játszat és nekünk nem lesz gyomorgörcsünk, hogy mikor kell rohanni a dokihoz bélelzáródás miatt.
2021. jan. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk úgy lett tanítva a kutya, hogy nem megy a kapuig és ha valaki odamegy a kapuhoz, akkor hátrál. Elvileg nem eszik fel semmit a földről, meg nem fogad el idegentől semmit, de a biztonság kedvéért éjszakára a hátsó kertben van.


Most, hogy mínuszok vannak, bent alszik a házban.

Van kamera mindenhol, mozgásra jelez. A távfelügyeletre szól a riasztó.


Ettől függetlenül én is átnézem reggelente a bejáratnál, hogy van-e valami, mert újabban elég sok a környéken a betörés. De nekünk mázlink van, a szomszédok házán is kamera van, plusz elég jó közösség van itt, odafigyelünk a másikra. Én is ki szoktam menni, ha tudom hogy a szomszéd nincs itthon, a kutyája meg nagyon ugat.

2021. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Sosem engedem kint lenni felügyelet nélkül.

Bár előző kutyámmal társasházban éltünk, így belém rögzült, hogy mindig figyelek rá, de most, hogy kertesben lakunk a roti-németjuhász keverékemmel, így sem engedem ki soha csakúgy.

Nem érdekel, hogy emiatt kattantnak gondolnak, amennyi mérgezésről olvasni, nem kockáztatok.

Akárhogy be van tanítva a kutya, elég egyetlen egyszer hibáznia, ahogy csak akkor kergetik meg a macskát is, amikor a gazda nincs jelen, úgy fel is ehet valamit a földről, amit bedobtak még tegnap este. A kutya ösztönlény, inkább vele maradok, hogy biztonságban tudjam, mert a mai világ egyáltalán nem a kutyákhoz méltó, se nem biztonságos.

2021. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Egész nap kint vannak - sőt korábbi kutyák is mind kint voltak. Sosem volt mérgezés, pedig szinte mindenki kint tartja a kutyáját.

De 90%-ban hátul vannak, így ha az utcafrontról bedobnának valamint, jó eséllyel észre sem vennék.

Te nem félsz, hogy míg nem vagy otthon valami zárlatos lesz és kigyullad, a kutya meg bent ég?

2021. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#19. Kutya terápiában dolgozom. Ergo a kutya általában mindennap jön velem segíteni beteg gyerkőcökön.

Ha elmegyek itthonról és netán a kutya nem jön velem, akkor a hátsó ajtón lévő kutyaajtón ki tudna jönni :D

2021. jan. 20. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!