Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok rossz véleményt hallottam...

Sok rossz véleményt hallottam a francia bulldogokról , hogy betegesek stb. akinek esetleg van tudna róluk írni hogy tényleg igaz e ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok francia bulldog gazdi szerencsére, de őszintén mondom, lépj be egy bucis csoportba. Minden 2.poszt arról szól, hogy érzékeny/beteg a kutya.
2021. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos eléggé túltenyéztettek. Szinte mindeggyik érzékeny valamire.

Sok franciabuldog csak csásszármetszéssel tud világra jönni, mivel túl nagy a fejük.

2021. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan az is gond nekik, hogy ha 10 percnél többet szaladgálnak az udvarban. Szülni csak császárral tudnak, ami azért sejtet valamit a fajta életképességéfől. A várható élettartama sem túl hosszú más kutyákhoz képest. A mopsz akkor már inkább.
2021. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron sétáltattam a kutyámat és kerítésen belül futott egy frenchie, 5 métert nem bírt futni alig kapott levegőt majdnem megfulladt
2021. jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy SZAPORÍTÓT ismerek. Csak az ő állományukat ismerem, nyilván beltenyésztett és beteges. Undorítóan lihegnek, kaffognak, nyálzanak és hörögnek a kutyik már pár hetes-hónapos korukban is. Ki az a gazdi, aki ilyen társállatra vágyik?
2021. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó vagy 2000 EUR + körül nézelődni akkor örökletes betegségektől mentes, jó csontozatú, tehát alapvetően egészséges kutyát fogsz kapni. DE ők sem mentesek a fajtára jellemző sajnos nagy százalékban valamilyen formában bekövetkező betegségektől, amik főként a szemeket, a légzést és a csípőjüket érintik.


A bulldogokra úgy általánosságban jellemző hogy a nagy nyári melegben nem nagyon lehet őket kint fizikai aktivitásnak kitenni, úgyhogy ezt ne írjuk kizárólag a francia bulldog számlájára:)

2021. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!