Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyről örökbefogadott...

Canaan kérdése:

A menhelyről örökbefogadott kutyákért kell fizetni?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb testű kutyát szeretne befogadni az egyik családtagom az Ajkai menhelyről. Sajnos nem igazán tudjuk hogyan is megy ez. Nincs is azzal semmi gond ha kell érte fizetni. Akiket eddig megkérdeztünk nagyon más válaszokat adtak. Valaki azt mondta, hogy jelképes összeget kb 5-6000 Ft, de volt aki 25-30.000 Ft-ot is mondott.

2021. jan. 20. 01:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Menhelyfüggő hogy mennyit kérnek, de szerintem minden menhelyen kérnek hozzájárulást, hiszen költöttek a kutyára.

Én sintértelepről fogadtam örökbe kutyát, ott viszont nem kértek. Kérdeztem hogy mennyi a hozzájárulás, mondták hogy náluk nincs ilyen, hiszen a költségeiket az önkormányzat állja. Azért adtam nekik, adtak az adományról csekket is, az ember leírhatja az adójából.

2021. jan. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan en is 5000-ert fogadtam orokbe, ez volt a szerzodesben. De ez pofatlanul alacsony "ár" egy olyan kutyaert, akit ivartalanitottak, chippeltek, oltottak, etettek tobb honapon (vagy akar eveken) keresztul, szoval azota is ha van egy kis megtakaritott penz meg honap vegen, akkor utalok nekik. Nyilvan nem mernek tobbet kerni, mert akkor meg naluk maradnak a kutyak es nem tudnak tobbet menteni...

A 25000 is teljesen elfogadhato szerintem, mert ezt az osszeget ugyis rakoltik a kovetkezo kutyara, illetve meg tobbet is, ez kell a menhelyek fenntartasahoz, mert oket nem penzeli az onkormanyzat.

2021. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Csak egy javaslat: megkérdezni a menhelyet esetleg?
2021. jan. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Kidobott állatok, örülni kéne annak hogy van aki kiveszi onnan őket, magához veszi és gondozza. Mi ez az állatkereskedés? Feketén arusítják a menhely kutyáit? Nekem ez felháborító.

Annyit tehetnek hogy kezedbe nyomnak egy számlaszámot ha nagyon adakozni van kedved, akkor utalhatsz az alapítványnak amennyit akarsz, támogatás címén. De kérni nem kérhetnek.

2021. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Még a pénz hagyján, mert természetes, hogy az ember támogat egy ilyen helyet, mégha jelképes összeggel is. Én sokkal aggasztóbbnak gondolom azt, hogy lassan eljutunk odáig, hogy jövedelemigazolást és tulajdoni lapot kell bemutatnom, fotókkal mellékelve az ingatlanomról, mondván, hogy jó helyre kerüljön a kutya... Ez már nagyon durván túlzás, főleg, hogy a menhelyek tele vannak. Legyenek szűrőkerdesek, amikkel kiszűrhetőek a red flag esetek, de az, hogy én tételesen bizonyítsam, hogy nem fogom kínozni az örökbe fogadott kutyát, az véleményes.
2021. jan. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó! Márpedig kérnek. Tisztelem amit csinálnak,de kb én is így gondolom,hogy ne kérjenek 25 ezret(nálunk is annyit kérnek),hanem engedjék h magamtól adjak. Lehet,hogy több pénzzel is támogatnám őket,de így nem. A párom édesanyja épp ezért fogadott örökbe a jófogásról,ingyen,ivartalanított,chippel,oltással rendelkező labradort,mert a gazdik külföldre költöztek. Ettől függetlenül fél évente 30 kg tápot küldet a menhelynek,de a 25 ezer már dúrva.
2021. jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Egész életemben volt kutyánk, soha nem adtunk egy fillért egyikért sem. Csomó helyen van nem kívánt szaporulat, adják ingyen, csak vigyék.
2021. jan. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

És mivel a nem kívánt szaporulatot elviszik az egyszerű emberek, mindig is lesz ilyen. Ha nem vinnék el, egy idő után nem érné meg szaporítania Jóska bácsinak.

A menhelyen a chip, oltás, féreghajtó árát kérik el. Amit amúgy is be kellene adatnod a kutyádnak, csak még többért, ugyanis a menhelyekkel ellentétben, neked nem kedvezményesen adja be ezeket az orvos.

Arról nem is beszélve, hogy sajnos igaz sok emberre, hogy amiért nem fizet, annak nincs is értéke.

És ez is egy szűrő, hogy aki nem hajlandó együttműködni, a feltételeknek megfelelni és egy minimális összeget fizetni, az inkább ne menhelyről akarjon kutyát - hogy utána a láncon töltse az életét szerencsétlen, vagy x év múlva visszakerüljön oda.


Most komolyan, aki ennyi pénzt sem hajlandó fizetni, annak kár kutyát tartania.

2021. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

#8: "És mivel a nem kívánt szaporulatot elviszik az egyszerű emberek, mindig is lesz ilyen. Ha nem vinnék el, egy idő után nem érné meg szaporítania Jóska bácsinak."


Ezt gondold át, ha már nem tetted meg mielőtt leírtad. Jóska bácsi NEM szaporít, csak van neki egy szuka kutyája, amit nem ivartalaníttat, mert az pénz. Aztán besikerül a szaporulat. Ha nem tudja rásózni valakire ingyen se akkor mennek a kölykök a zsákba meg a folyóba. Már bocs, ha inkább hazaviszek egyet.

2021. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, ez pontosan a szaporítás definíciója. Magyar szavak helyes értelmezése esetleg? Gyakorold még az olvasást, értelmezést.
2021. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!