Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi vált be húzás ellen?

Kinek mi vált be húzás ellen?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, kezdek becsavarodni ettől az egésztől.

Sokadik kutyámat nevelem, nem vagyok hülye hozzájuk, de a mostanival egyszerűen nem tudunk séta terén szót érteni. Egyébként egy engedelmes, hihetetlenül okos kutya, a legbonyolultabb trükköket is 2 perc alatt megtanulta, de valamiért nem érti hogy sétánál mit szeretnék tőle. Iszonyatosan húz, szinte letépi a kezemet, nagyon erős és elmondhatatlanul fáj, mikor a kezemre van tekerve a póráz, ő meg teljes erőből húz, arról nem is beszélve hogy magát is fojtogatja. Próbáltam már mindent, és ezalatt tényleg mindent értek. Próbáltam a visszafordulós módszert, hogyha húz akkor megfordultam és léptem egy párat aztán vissza az eredeti irányba, de ahogy visszafordultunk ugyanúgy húzott, sokszor órákon keresztül forogtam vele de egyszerűen semmi, nulla fejlődés. Próbáltam azt, hogy visszahívom magam mellé és leültetem, de a második lépésnél ugyanúgy húzott mindig, úgyhogy ennek megint semmi értelme nem volt. Próbáltam erőből visszarántani magam mellé, ami megint csak semmit nem ért, mert ugyanúgy elém ment és húzott pár lépés után. Próbáltam lassan, gyorsan menni vele, semmi változás. Aztán gondoltam, hogy mivel kutyasuliban nagyon szépen jön a jutalomfalatos kezem után, hogy megpróbálok levinni egy kis kaját és azzal csalogatni, hátha akkor nem előre akar majd menni, de valamiért sétán egyáltalán nem érdekelte a jutalomfalat, csak rohant előre, pedig nagyon nagyon kajás, mindent megcsinál egy szem tápért. Azt is próbáltam, hogy a derekamra kötöttem a pórázt, és bár legalább nem a kezemet vágta és nem volt kínzás a séta, de ugyanúgy húzott. Elkeseredésemben vettem neki egy fejhámot, ami az első két alkalommal működött, de már kezdi megszokni és ebben is húz. Még mindig sokkal jobb mint simán nyakörvvel, mert nem tud olyan erősen húzni, sokkal könnyebb a kezemnek, de még mindig nincs olyan pillanat a séta alatt, hogy ne feszülne a póráz. Fojtót nem is mertem neki venni, mert sima nyakörvben is állandóan a fulladás szélén van, nemhogy fojtóban, másrészt meg ha a fejhám nem használ teljesen akkor a fojtó se fog.

Teljesen el vagyok keseredve, már nem tudok mire gondolni, ami segítene. Az oktatóval megpróbálok majd beszélni következő alkalommal, csak nem mindig van alkalom így külön beszélgetni vele. Olyan mintha sétánál egy teljesen más kutya lenne, rá se ismerek. Otthon mindent fél szóra csinál, nagyon jó kutya, de ez a séta valamiért kísért minket. Hónapok óta próbálom megértetni vele, hogy minek a következménye ez a sok minden mint pl a fejhám, de semmi haladás nincs, sőt, talán egyre rosszabb. Van valami tanácsotok, hogy mit lehetne még kipróbálni?



2021. jan. 21. 14:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Mennyi idős a kutya, és honnan került hozzád? Mit használsz jutalomfalatnak?
2021. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
13%
Dominálni kellene. Ha vagy ötven kiló, a kutya meg húsz ne csodálkozz ha elhúz, ha akar.
2021. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
Fojtónyakörv. Ha akkor is húz, ne foglalkozz vele, húzzon csak. Majd egy idő után rájön hogy ez neki nem jó. Erre találták ki. Az én kutyámra is kellett annak idején, mert bármit csináltam húzott. Aztán egy idő után megtanult szépen jönni.
2021. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
Ezt mióta csinálja? Kölyök kora óta van veled?
2021. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#1: Fél éves, fajtamentőktől fogadtam örökbe. Tudom hogy még fiatal, de már 3 hónapja minden egyes nap gyakorlok vele és semmi változás nincs, ezért nem értem az egészet. Ha kicsit butább lenne akkor oké, megértem, de nagyon nagyon okos és tényleg nem értem, miért nem veszi a lapot. Jutalomfalatnak próbáltunk már több dolgot, sok féle "rendes" jutalomfalatot illetve tápot is, most tápot használok jutalomfalatnak és teljesen jól bevált, kajáért bármire képes.

2: Igen, ő most 15 kilós és ennek majdnem a duplája lesz majd, én pedig 50-55 vagyok. Nem az a baj hogy elránt vagy ilyesmi, hanem az hogy szétvágja a kezemet a póráz, rendesen érzem ahogy a csontok tolódnak össze, de ez most szerencsére nagyon sokat javult a fejhámmal.

2021. jan. 21. 14:41
 6/30 A kérdező kommentje:
2 hónap 3 hetes kora óta velem van. Az első pár hétben még nem csinálta, de ahogy elkezdett megerősödni, egyre jobban próbált húzni.
2021. jan. 21. 14:42
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Mar annyiszor leirtam es mindig le is pontoztak :) ... pedig nem veletlenul szoktam a kovetkezo tanacsot adni ... ugyan ebben a cipoben jartam mint amit a kerdes megfogalmaz es nekem is egy hatalmas KAJ-om van es en is mar majdnem eret vagtam magamon ... naszoval a tanacs: VIZESFLAKON. Nem lesz semmi baja a kutyadnak ha egy kicsit vizes lesz ... altalaban ez az elso ellenkezes, hogy telen nem fogom levizezni a kutyat.


Vizesflakon kupakjan csinalj egy kis lyukat. Egyik kezben a poraz (bal oldal) a masikban a vizesflakon. Feladat: a kutya nem mehet a gazdi tengelyvonala ele ... soha! Hogy ered el?

Amikor elindultok, a kutya menne elore ... ekkor a gazdi raszol, hogy 'NEM!' es kozvetlenul utana kepen spicceled a kutyat egy kis vizzel. Ezt kell csinalni minden egyes alkalommal amikor a kutya eled akarna menni.

Nem beszelsz ossze-vissza a kutyaval, nem rangatod a porazt ... egyetlen gatarozott nem es rogton utana a spicceles. Vizzel lefrocskoles tulajdonkeppen a buntetes, a tiltas pedig a parancs. Idovel a kutya megtanulja a tiltoszot (NEM!) es tudja, hogy utana jonni fog a viz is, ezert egy ido mulva eleg lesz mar csak raszolni a kutyara ... a viz mar nem is fog kelleni.

Sokat kell gyakorolni es kovetkezetesnek kell lenni.


Persze ez igy leirva tul egyszeru, a valosagban mindenki elrontja: rossz idoben tiltja a kutyat, beszel hozza ossze-vissza, rangatja a porazt es elfelejti idoben a spiccelest :) Egyaltalan nem egyszeru jol csinalni, viszont ha raerez a gazdi, akkor hamar jon az eredmeny is.


Ezt a technikat a szentendrei kutyaiskolaban Rozsa Robi tanitja. Mai napig jarunk a suli fele es latom, hogy a kutyaovisok is alkalmazzak a technikat, de azt is latom, hogy milyen benak a gazdik eleinte (en is olyan voltam).

2021. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Feszegeti a határait, fél éves. Otthonra lehet, hogy elég a táp jutalomfalatnak, kintre viszont valami finomabb kell, ami nem "kutyakaja", mert nagyon erősek a kinti ingerek, ezért a saját kajájával nem tudod elterelni a figyelmét. Nálunk jó a sajt, a sonka, a virsli, a kolbászka állagú vékony jutifalat rudak is beváltak, kintre valami erős illatú kell, ami könnyen csúszik, nem kell sokat rágni, a táp nem elég, ráadásul száraz.
2021. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
A víz sem rossz, a papagájaimnál működik, de mi van, ha a kutya játéknak fogja fel? :-D
2021. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
36%

Amikor normalis viselkedesre tanitod a kutyát, akkor nem jatszik a jutalomfalat, hiszen a normalis viselkedes alap.


Jutalomfalat akkor kell amikor valami pluszt tanítasz a kutyának, ilyenkor azert kell jutalmazni, hogy legyen a kutyának kedve a tanulashoz.

2021. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!