Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi vált be húzás ellen?

Kinek mi vált be húzás ellen?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, kezdek becsavarodni ettől az egésztől.

Sokadik kutyámat nevelem, nem vagyok hülye hozzájuk, de a mostanival egyszerűen nem tudunk séta terén szót érteni. Egyébként egy engedelmes, hihetetlenül okos kutya, a legbonyolultabb trükköket is 2 perc alatt megtanulta, de valamiért nem érti hogy sétánál mit szeretnék tőle. Iszonyatosan húz, szinte letépi a kezemet, nagyon erős és elmondhatatlanul fáj, mikor a kezemre van tekerve a póráz, ő meg teljes erőből húz, arról nem is beszélve hogy magát is fojtogatja. Próbáltam már mindent, és ezalatt tényleg mindent értek. Próbáltam a visszafordulós módszert, hogyha húz akkor megfordultam és léptem egy párat aztán vissza az eredeti irányba, de ahogy visszafordultunk ugyanúgy húzott, sokszor órákon keresztül forogtam vele de egyszerűen semmi, nulla fejlődés. Próbáltam azt, hogy visszahívom magam mellé és leültetem, de a második lépésnél ugyanúgy húzott mindig, úgyhogy ennek megint semmi értelme nem volt. Próbáltam erőből visszarántani magam mellé, ami megint csak semmit nem ért, mert ugyanúgy elém ment és húzott pár lépés után. Próbáltam lassan, gyorsan menni vele, semmi változás. Aztán gondoltam, hogy mivel kutyasuliban nagyon szépen jön a jutalomfalatos kezem után, hogy megpróbálok levinni egy kis kaját és azzal csalogatni, hátha akkor nem előre akar majd menni, de valamiért sétán egyáltalán nem érdekelte a jutalomfalat, csak rohant előre, pedig nagyon nagyon kajás, mindent megcsinál egy szem tápért. Azt is próbáltam, hogy a derekamra kötöttem a pórázt, és bár legalább nem a kezemet vágta és nem volt kínzás a séta, de ugyanúgy húzott. Elkeseredésemben vettem neki egy fejhámot, ami az első két alkalommal működött, de már kezdi megszokni és ebben is húz. Még mindig sokkal jobb mint simán nyakörvvel, mert nem tud olyan erősen húzni, sokkal könnyebb a kezemnek, de még mindig nincs olyan pillanat a séta alatt, hogy ne feszülne a póráz. Fojtót nem is mertem neki venni, mert sima nyakörvben is állandóan a fulladás szélén van, nemhogy fojtóban, másrészt meg ha a fejhám nem használ teljesen akkor a fojtó se fog.

Teljesen el vagyok keseredve, már nem tudok mire gondolni, ami segítene. Az oktatóval megpróbálok majd beszélni következő alkalommal, csak nem mindig van alkalom így külön beszélgetni vele. Olyan mintha sétánál egy teljesen más kutya lenne, rá se ismerek. Otthon mindent fél szóra csinál, nagyon jó kutya, de ez a séta valamiért kísért minket. Hónapok óta próbálom megértetni vele, hogy minek a következménye ez a sok minden mint pl a fejhám, de semmi haladás nincs, sőt, talán egyre rosszabb. Van valami tanácsotok, hogy mit lehetne még kipróbálni?



2021. jan. 21. 14:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
5%
Lehet butaság, de ha húz mi van ha engeded? Az igaz, hogy biztos nagyon sok inger éri kint, elterelődik a figyelme. Add meg neki, hogy szaglássza végig amit akar, nézze meg amit akar, hátha attól kicsit megnyugszik. Egy próbát megérhet.
2021. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mi a kézből etetés, te vagy nagyon eltévedve. És igen, a kutyával gyakorolni kell, időt szánni arra, hogy megtanulja a dolgokat. És nem csak egy órát, van amikor többet is. Csak azért mert napi 3-4 alkalommal kap egy fél tenyérnyi kaját 1-1 feladatra, nem fogja megtanulni, nem fog együttműködni. Keressétek más trénert, ha ennyire nem tudta elmagyarázni nektek a kézből etetést.
2021. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

A retriever póráz jó lehet, bár az is egyfajta fojtó...

A karodat tartsd úgy, mintha futnál és himbáld előre-hátra a pórázt pedig fogd olyan hosszan, hogy ha melletted megy, még pont ne rántsd meg ezzel. Gyorsan abba fogja hagyni a húzást, még sima nyakörv-póráz kombóval is.

A másik pedig olyasmi, mint a vizes, álljatok be egy fal mellé(a kutya legyen középpen, küldd magad mögé, induljatok el, majd már az első lépésnél lépj be elé a hozzá közelebbi lábaddal, így nem tud előre jutni, ha nagyon nem megy, akkor teljesen zárd el az útját, úgy sétálj, ezzel persze ő mögötted fog menni, de rájön, hogy mit vársz el. Fokozatosan csökkentsd a belépéseket majd gyakoroljatok nyílt terepen is.

2021. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%

Azért tud húzni, mert a szügyén van a nyakörv. Ha a fültőnél lenne a nyakörv, és elkezdene húzni azonnal kellemetlen lenne neki.

Plusz ott húzódik az ideg, aminek érintésére tud reagálni, többi helyen érzéketlenebb.

Illetve így rántásnál kevésbé sérülnek a szervek. Karay Zoltánnak vannak erről bejegyzései.


Ha a kaját jutalmul kapja, akkor egy feladat után nem fél marokkal adjál neki, hanem 2-3 szemet.

1 órába kerülne? Nem egyszerre kell letudni, hanem egész nap.

Szakaszokban kell tanítani, mert 15 percen túl csökken a koncentrációjuk.


Nem tudom hány grammot kap, az enyém 300-at, mégis sikerül elosztani.


A lényeg a gyors és rövid, így egyértelmű jutalmazáson van.

Ha egy feladat elvégzése után elkezded megkajáltatni, akkor nem azt köti össze, hogy feladat-> jutalom, hanem kaja<-feladat. Vagyis a feladatot nem jutalmazod, hanem az étkezés elé teszel egy szokást, feladatot.

2021. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kezbol etetes lenyege, hogy a kutya figyelme kialakuljon a gazdi irant, hogy a gazdi legyen a legnagyobb inger es ne a kulvilag. Kezbol etetes inkabb a visszahivas tanitasanal jon jol.


Most viszont a porazfegyelemrol szol a kerdes. Arrol, hogy a kutya ne huzza a porazt es ne torjon ki ha szembol erkezik egy masik idegen kutya. Erre a legjobb a korabban emlitett vizesflakon (kutyaiskolaban kaviccsal toltott flakont csorgetnek ... ezt azert nem ajanlottam, mert minden kutya utalja), vagy ott van az elektromos nyakorv, annak van rezgo uzemmodja is, az is tokeletesen megfelel arra, hogy adott pillanatban egyertelmu jelzest adjon a kutyanak.

2021. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Klikkerezes is jo technika, de azt sem a porazfegyelemhez hasznaljuk. Jol klikkerezni is nehez megtanulni, annak is megvan a maga logikaja ... ellenben mindenki azt hiszi ha klikkelget, akkor az megold valamit :) Legtobben nem jol hasznaljak a klikkert.
2021. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Tudom mi a kézből etetés, te vagy nagyon eltévedve. És igen, a kutyával gyakorolni kell, időt szánni arra, hogy megtanulja a dolgokat. És nem csak egy órát, van amikor többet is. Csak azért mert napi 3-4 alkalommal kap egy fél tenyérnyi kaját 1-1 feladatra, nem fogja megtanulni, nem fog együttműködni."

Én nem gondolom, hogy ezen a téren el lennék tévedve. Teljesen jól bevált ez, minden feladatot megcsinál, nem értem mi a baj vele. Azt meg pláne nem, hogy ennek mi köze a sétához. Én arról beszélek amikor otthon vagyunk és megkapja a kajáját, nem arról mikor sétánál jutalmazom. Tudom, hogy gyakorolni kell vele, le is írtam hogy napi több órát gyakorlunk. Nem értem, miért volt ilyen passzív aggresszív a válaszod, aztán lehet csak nekem tűnt annak, de nem gondolom hogy okot adtam rá hogy ki legyél akadva.

2021. jan. 22. 06:56
 28/30 A kérdező kommentje:

"Azért tud húzni, mert a szügyén van a nyakörv. Ha a fültőnél lenne a nyakörv, és elkezdene húzni azonnal kellemetlen lenne neki."

Ezt értem, csak azt nem, hogy hogy marad ott a füle mögött a nyakörv, ha húz. Mivel húz, ezért a nyakörv lejjebb csúszik és nem marad a füle mögött.

2021. jan. 22. 06:59
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet le leszek pontozva,de mi is baromi sok mindent kipróbáltunk.


Nekem az vált be,hogy mehet elől a kutya,de nem húzhat,tehát mehet előttem 1,5-2 métert (nyilván ha nem ember tömegek jönnek szembe,akkor rövidre veszem ) Szaglászhat,ugyan bal oldalt kell maradnia,jobb oldalt a másik kutyám van. De nem kell szorosan a lábam mellett jönnie.


Igazából,mikor feszült 1,5-2 méteren megálltam és rántottam rajta, a "nem húz" parancsot adtam ki. Aztán elég egy picit rántanom rajta és lassít,pár hónapja ezt alkalmazzuk,nekem így nem szakad le a kezem a rángatástól. Ha szólok neki megáll,magamhoz tudom hívni,nem kell rángatni.Nagyobb egy picit a mozgástere.


19 kgos a kutya én 47 kg vagyok :D


1 éves most, tegnap kezdtük az engedelmes tréninget :)


Sok mindent kell még tanulnunk tény :)


De nekem húzásra csak ez vált be,hogy kaphat egy kis szabadságot,nem kell a lábam mellett jönnie,de ha ennyi engedményt kap,a minimum,hogy ne húzzon.

2021. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is működik, hogy mehet előttem, már csak azért is, mert amikor kocogunk, ő megy elől és húz, meg van, amikor csak úgy tudunk mást kikerülni a járdán, hogy a kutya előttem van, szintén ez van, ha hülyén elosztott járdán bringaút is van. Mi gyalog nem megyünk a bringaúton, csak ha keresztbe átmegyünk, de akkor körülnézünk, jön-e bringás. Szóval mehet előttem, de laza pórázon. Nálunk a lassításrta megy a "lassíts", "várj meg", ha megdícsérem, be is sorol mellém és várja a jutifalatot.
2021. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!