Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kaphat el egy kutya...

Meddig kaphat el egy kutya különféle betegségeket,mint pl a parvo?

Figyelt kérdés

Mentettünk egy 2 éves kutyát,fajtajellegű foxterrier. de szinte biztos vagyok benne,hogy soha semmilyen oltást nem kapott.


Kell még neki a kombinált? Dokihoz szerdán visszük. Chip nincs.


2021. jan. 25. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Évente kell oltást kapnia, tökmindegy mennyi idős...

Ja és chipet tetessetek bele.

2021. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem "nő ki" semmilyen betegséget, ha erre gondolsz és igen, kellenek neki az oltások.
2021. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha jól értem,évente 2 kombinált ,plusz veszettség elleni?

Köszi a választ

2021. jan. 25. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Évente 1 kombinált (abban benne van a veszettségi is) kell plusz a külső élősködők elleni védelem (nyakörv, tabletta, spot-on)
2021. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Normál esetben a kombináltat meg a veszettség ellenit kell évente egyszer ismételni, meg ugye a féreghajtót adni neki (szív és bél) tablettában.


[link]


Ilyenkor megmondom őszintén nem tudom hogy mi van, ha a kutya 2 éves koráig nem kapott oltást, hogy ilyenkor ugyanúgy oltod mint ha egy kölyköt oltanál vagy már valami spéci módon, de ezt majd az állatorvos tudja.

2021. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
2 éves csivava keverékem van, most jutottam el oda hogy dokihoz vittem/eddig "anyámé" volt de leszarta/ 2 részletben kapott kombináltat, pénteken megyünk a kennelköhögés ellenire. Sosem késô oltani. Olcsóbb, és biztonságosabb mint kezelni a betegséget.
2021. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Egész élete során bármikor

Időskorban viszont, mikor az immunrendszerük is leépül, fogékonyabbak rá, főleg a parvóra

2021. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Kölyök korától oltott kutyám 3 évesen oltás mellett lett parvós.


Szóval az oltások sem nyújtanak 100%os megoldást.

2021. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pegazus001 ***** válasza:
A Parvo "gyyerek" kutya betegség! Ellenben bármely életszakaszban elkaphatja, erre való a Kombinált védőoltás!
2021. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!