Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Birkaterelés, mint feszültségl...

Birkaterelés, mint feszültséglevezetés?

Figyelt kérdés
Befogadtunk két árvát. Aprónépek, de dolgozik rendesen bennük a terelőösztön. Vannak birkáink, de eddig távol tartottuk őket egymástól, mert az egyik anyánkat korábban megtámadta néhány kutya, így félünk az esetleges következményektől. A közelünkben nincs terelő lehetőség. Az egyik kutya már hét éves, a másik 2-3. Szerintetek felügyelet mellett délutánonként meg lehetne próbálni összeereszteni őket kicsit feszültséglevezetésnek? Vagy mivel terelőszűz vagyok én is, így csak azt érném el, hogy később rátámadjanak a birkákra ha esetleg beszabadulnak hozzájuk? Előre is köszönöm!
2021. jan. 26. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A terelésnek az alapja egy nagyon erős ösztönkontroll és egy nagyon erős alap engedelmesség. Ezek megvannak?
2021. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Feszültséglevezetésre semmiképpen sem jó, lefárasztásra viszont kiváló lehet. Valamilyen juhászkutyák? Engedelmesek?
2021. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Látszik, hogy a büdös életben nem tereltél még állatot, merthogy annak köze nincs a feszültséglevezetéshez, inkább generálja...
2021. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lefárasztás, igen. Nem jól fogalmaztam. Keverékek, utcáról kerültek hozzánk. Az egyik, az idősebb lefialt, a babákat elvitték, ő meg ránkmaradt, mert ugyan kinek kellene egy hét éves agyonfialtatott kutya. Ivartalaníttattuk, szépen etetjük, foglalkozunk vele. A másik meg nemrég beszökött hozzánk, fiú, ő még ivaros, de hamarosan megyünk vele is, imádják egymást, de nagyon felspanolják magukat ha birkát látnak. Ugatják őket ezerrel. Ha a birkák kint vannak, őket beteszem a kennelbe, mert bevadulnak teljesen és félek, hogy nekik támadnak. Olyan kicsik, hogy nagyon. Az egyikben biztosan van pincsi, csak rövidebb a szőre. A másik meg egy kicsit nagyobb, de amolyan látszik rajta, hogy keverék fajta. Tudjuk, hogy kiknél voltak, borzasztó körülmények között. Éveken át az utcán éltek, nehéz kinevelni belőlük az ösztönöket. Hallgatnak rám, de ha beindulnak mikor mondjuk birkát, vagy vadat látnak, akkor se hall se lát dömötör lesz mindkettő. Egy srác tereltette őket egyszer, nem oktató, csak neki is vannak birkái, hallgattak rá, én viszont nagyon félek ettől az egésztől. Nem nagyon akarnám, de már nincs jobb ötletem az "összeszoktatásra", hogy ne ugassa, ne zavarja. A fiú át is ugrik a kennelen, pedig 2 méteres, és bemegy megkergetni őket.
2021. jan. 26. 10:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tereltem, tényleg nem. Fogalmam sincs erről az egészről. Nem akarom, hogy baja legyen bármelyiküknek. Ezért kértem inkább tanácsot.
2021. jan. 26. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Van gond nem kevés. A behívást amíg egy kutya nem tanulja meg, addig mindenféle szocializálás veszélyes!
2021. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom, dolgozunk rajta. Köszönöm a válaszokat, egyelőre marad a sok séta, és fárasztás.
2021. jan. 26. 11:09
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy pincsi nem harap akkorat,h aggodjal.
2021. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amikor megtámadták a birkát, letépték a hátán az összes bundát, és össze-vissza karmolták. Kiskutya lábnyomok voltak, tényleg egész aprók, pont a mikutyánk méretű, úgyhogy azért félek elég rendesen.
2021. jan. 26. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

A kutyáid nem terelésre valók. Nem is terelni akarnak, hanem zsákmányolni.

Azt meg lehet bármilyen fajtának tanítani, a birkák tabuk. Ha összeengednéd őket, akkor sem vadászás, őrjöngés lenne, hanem közömbösség.

Ehhez viszont hozzáértő segítség kellene.

2021. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!