Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék vagdosási kénysze...

Mit tehetnék vagdosási kényszer ellen?

Figyelt kérdés
13 évesen elkezdtem magam vagdosni,az ezzel kapcsolatos trágár/lenéző/öngyilkosságra biztató hozzászólásokkal kíméljetek. Most 16 éves vagyok,és anno nagyon rászoktam erre. 15 évesen voltam pszichiáternél emiatt,pszichoterapeutához lassan 1 éve járok. Már 3 hónapja tiszta vagyok,de ahányszor történik velem valami rossz dolog (elrontok valamit,megbántanak,ordibálnak velem,lealáznak),egyből összevagdosnám magam. Eddig sikerült visszafognom magam,de ez egyre nehezebb. Próbáltam már tárgyak széttörésével,futással,zenehallgatással,stb. lenyugtatni magam,de nem igazán hatnak. Nem tereli el a figyelmem :/

2018. jún. 4. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én is ilyen voltam, aztán rá kaptam a poreszra. Azóta minden oke
2018. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
47%
Szia kérdés lány vagy fiú vagy? Mert ha fiú vagy akkor játsz valami videó játékot ami le tud nyugtatni mert van benne siker élményre. Énnekem is ilyen problémáim voltak és megoldotta. Ha nem játszhatsz hét közben akkor mond a szüleidnek hogy leszarod ha nekem 14 évesen elfogadták akkor neked is el fogják... Ha lány vagy akkor meg hívd fel egy barátnődet akiben bízol és mond el neki a problémáid és kérj tőle valami tanácsot. Legyen nagyon sok önbecsülésed és bízz magadban 14 éves vagyok és még egyszer se voltam semmilyen csajjal pl úgy hogy megölelt volna vagy valami de mégis bízom magamban van önbecsülésem és folyamatosan edzek hogy jobban nézzek ki 3 éve járok CrossFit rá ami egy ilyen erőnléti edzés nagyon durva... 90 kg vagyok és nem adtam le semmit 3 év alatt de folytatom és tudom hogy menni fog. Remélem tudtam segíteni, csak bízz magadban és jobb lesz minden. 😉
2018. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvoshoz fordulsz.
2018. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!