Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív más kutyákra, mit...

Agresszív más kutyákra, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kis testű szuka kutyáról van szó. Ivarérés után lett ivartalanítva.

Akkor kezdődtek a problémák amikor elkezdett "kamaszodni"


Másik kutyánkat támadta, akkor még nem tudott benne kárt tenni, de ez mára addig fajult, hogy nem engedhetjük őket össze.(Volt amikor az agresszíó akkor jött ki, amikor nem figyeltünk és a lábun elé jött a másik kutyus és megbotlottunk benne) Pedig a másik kutya nagyobb csak beszari.

Már a legelején tiltottuk elég kéményen, de mit sem ért (határozott nem, erre nem reagál pedig érti, aztán földre nyomás abban a helyzetben kellett maradnia míg le nem nyugodott és nem mondtam neki hogy mehet).


Már a többi kutyára is támad, ha sétálunk. (Tudom, hogy falka sorrend lehet egy ok, azt hogy tudnám jobban csinálni? azon kívül, hogy kajáért mindig megdolgozik utoljára eszik, van kapuszabály)

séta az általaban flexi, mert nem szeretném elengedni nem jönne vissza ha olyan a szitu meg ugye a viselkedése miatt (Gondoltam arra, hogy az elején sima póráz lábánál követéssel csak aztán flexi. Ez is segítene?) rendszeresen lefárasztjuk bár magas energia szintű.


Tudom ez így sok infó és nehéz láttatlanba, de pár tanácsot falkavezérségre és a másik kutyával való viszony javításához szívesen várok.



2021. jan. 30. 02:11
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Fussatok egyutt v bicajozz vele. Fuvon,szajkosar legyen rajta es mindenkepp poraz nelkul. Az ilyen tipikusan jack russel kutyaknak hatalmas a mozgasigenyuk. Megbondulnak,ha nem futhatnak minden nap poraz nelkul.


Ha fut eleget,aznap nem lesz annyira agressziv meg behivhatatlan.

2021. jan. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Először is szerintem cseréld le a flexi pórázt, ha tényleg minden kutyára támad akkor flexin kizárt hogy vissza tudnád fogni ha beütne a baj. Másodszor attól nem leszel alfa hogy van kapu szabály illetve ő eszik utoljára. A tiltásnál beválhat az hogy megfogod a tarkóján a bőrt és felemeled úgy hogy ne érjen le a lába és tartod.(kutyakiképző mondta) Harmadszor szocializáld, ebben nagy segítség lehet egy kutya suli. Van általában foglalkozásuk antiszoc kutyáknak
2021. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A kutyád teljesen neveletlen. Tiltásnál nincs olyan opció, hogy arra a kutya nem hallgat! Akkor az nem tiltás volt! A lenyomkodás meg szintén nem büntetés, ha a kutya ugyan úgy folytatja a rossz viselkedést! Sőt, ezzel inkább csak még nagyobb stresszt generálsz benne.

De leginkább ott latszódik, hogy nulla nevelése, nulla tudatos foglalkozása van, hogy sem behívni, sem hatni nem tudsz rá.


Menjetek kutyasuliba, mert sajnos te ehhez kevés vagy.

2021. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Engedd ra egy amstaffra, aztan majd legkozelebb ketszer is meggondolja h tamadjon e.
2021. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Kutyasulibol paros lab al rugjak ki az antiszoc kutyakat...


Max terapias kutyak koze mehetnel.


A flexit csereld le.


A mozgast nem helyettesiti semmi mas.


Addig is szajkosarba setaltasd.

2021. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az értelemes válaszokat.

Sok mindenkivel értek egyet.

Mióta digitális oktatás van szinte minden nap elviszem sétálni és futunk egy jót. El is fárad rendesen.

Ha nem gond én ragaszkodnék a pórázhoz olyan környéken lakok ahol sok kutyát sétáltatnak és elég sokat póráz nélkül úgy, hogy nem lehet behívni. Én nem szeretnék ilyen gazdi lenni.


A nulla nevelét és tudatos foglalkozást inkább tapasztalatlanságnak mondanám, én minden tőlem telhetőt megtettem csak túlnőtt rajtam a feladat.


Oh és még egy dolog ami fontos lehet. A család többi tagja nem túl nyitott erre a falka sorrend hogy neveljük dologra pedig ehez ők is kellenek. Mamám meg teljesen elzárkózik a dolog elől mert hogy ő ehez nem ért. Pedig őt védi a legjobban a kutya.


Kis korában jártam vele suliba, alapokat megtanulta csak éles szituban szarik a fejemre itt is látszik hogy a fegyelemmel és a sorrendel van baj.

A suliban csak nagy testű kutyák jártak kisebb csak 1-2. Játéknál nem tudott csatlakozni és konkrétan már menekült a nagy kutyától akik átgázoltak rajta. Később elkezdtünk klikkerezi (úgy gondolom mentális lefárasztasnak igen jó módszer, de nekünk nem csak arra lett volna szükségünk azt otthon minden nap gyakorlással megoldom). Szóval mind kettőnknek elment a kedve és edzés időre lett téve az óra így egyértelmű volt mit választok. Főleg hogy akkor már az agresszivitás jeleit mutatta.


Valószínű, hogy felkeresek egy erre szakosodott embert, mivel tudom, hogy ehhez kevés vagyok. Egy átlagos ember ha valamennyire ért is a kutyák neveléséhez még sem egy több tíz éve ezzel foglalkozó tapasztalt ember.

Csak addig is kíváncsi voltam mivel lehet egy makacs kutyát megnevelni hogy ne akarjon irányítani vagy minket védeni.

2021. jan. 30. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Ha eddig nem volt napi séta, gondolom van udvarotok. A séták előtt ott fáraszd le, ha szeret labdázni, akkor azzal, ha nem, akkor kerültesd a fákat kajával, csináljatok pici engedelmes feladatokat, behívásokat, trükköket. Sétánál pedig a flexit felejtsd el egy időre, ha mindenképp ragaszkodsz a szaglászáshoz, vegyél egy 5-10-15 m-es (nyomkövető) pórázt, nehezebb kezelni, de legalább nem azt erősíti, hogy ha húz, előrébb kerül, a behívás gyakorlásában is segít és ha már jobban figyel rád, akár le is dobhatod a földre. Úgy már kényelmesebb, mint a flexi, csak ne engedd, hogy túl messzire menjen, így ha mégsem engedelmeskedne, csak rálépsz a pórázra és magadhoz húzod.

A séta elején rövid pórázas lábnál követés nagyon jó ötlet, akár csinálhatnád azt is, hogy x perc lábnál, x perc szaglászás majd megint x perc lábnál, majd szaglászás stb. Így jobban fennmarad a kontroll és ha van feladata, jobban elfárad.


Az nehezíti a helyzetet, hogy a család többi tagja nem tartatja be a szabályokat, de nem teszi lehetetlenné, hogy így is egy jól nevelt kutya váljon belőle.


A kutyasuli jó ötlet, a kutyaovira jellemző a közös játék, 1 éves kor fölött csak nagyon kevés helyen van ilyen összeengedős ismerkedés. Első sorban nem is kell, hogy cél legyen, hogy a többiekkel játszon, hanem, hogy ne izgassa fel magát a közelükbe, semleges legyen neki a jelenlétük és figyeljen rád. Ezt a suliba szuperül tudjátok gyakorolni.


A másik kutyával együtt is jó lenne sétálni vinni őket, gondolom vele nincs igazán baj, séta során pedig a kutyáknak van "feladatuk"(maga a séta), így kevésbé foglalkoznak majd egymással. Menhelyen is van pár kutya, akiket elviszünk együtt sétálni, de a kennelben nem hagynánk őket együtt. Olyankor egyik jön a jobb oldalunkon, másik a balon, a séta végére pedig akár már egymás mellett, egymás szekálása nélkül is tudnak jönni.

2021. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a flexit, nem jó. Rövid póráz, futópóráz oké. Ha nagyobb teret akarsz neki engedni, akkor meg ilyet vegyél (hosszabb is van): [link]

Séta előtt feladatozzatok legalább 20-30 percet, amikor már nyugodt, akkor menjetek sétálni, de rövid pórázzal.

2021. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Addig is amíg idegbeteg mindenképp szájkosár. Nem a kutya dönti el, hogy harap-e.
2021. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!