Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félfojtó vagy fojtó nyakörv?

Félfojtó vagy fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés

Mi a különbség? Az hogy a félfojtó csak egyik "oldalon" rövidül, a fojtó pedig "egyszerre" ?

Melyik hatásosabb egy már majdnem teljesen immunis kutyára?

Húzásról akarom leszoktatni, jó lenne, ha rögtön fülmögé fel lehetne illeszteni, mert ami van (használaton kívüli láncos fojtó) azzal az a baj, hogy lent van a szügyén, nem is nagyon szorul meg rajta, ha összehúzódik, úgyhogy jó lenne, ha nem adott S, M, L méretek lennének, hanem lehetne valahogy állítani pontosabban a hosszán.


Retriever póráznak örülnék a legjobban, olyan kéne de csak nyakörvbe, szár nélkül. Ilyet tudtok ajánlani?


Felkérem, hogy aki itt akarja levezetni a feszültségét, hogy minek fojtó nyakörv, meg amúgy is vidéki állatkínzó vagyok, satöbbi satöbbi, hogy azzal a lendülettel ahogy megnyitotta a kérdést, zárja is be. Aki tud segítsen, aki nem tud, az ne itt trollkodjon.

Köszönöm!


2021. jan. 31. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Nekunk egesz fojto es retriver is van.

A fojtonk olyan mintha szöges lenne, ezzel nem a kutyanak rossz hanem tamadas eseten mas kutyaktol vedi a nyakat. En azt szeretem a legjobban foleg itt nalunk, mivel sok b.rom hagyja hogy szabadon jarkaljon a kutyaja (van egy kutyapanzio) es szives oromest nekimegy barkinek legyen az ember vagy allat.

A retriver a mienket nem hatotta meg, de egy kisebb kutyanal lehet hogy jobban mukodik.

En a fojtot javasolom ilyen szempontból, mert vedi is a kutyat es eleg massziv is (nekunk a sima nyakorvet ami nem tetszett neki siman szetkapta) ful moge viszont nem biztos hogy tudod tenni. Vam egyebkemt sima lancos fojtonk is, eddig azt hasznaltuk, az talan a legjobb, tudod ful moge is rakni meg minden, de a kutyat nem vedi.

Ha adhatok egy tanácsot adj neki sok jutifalatot, a bnom ugy szoktatta le az oveket hogy egy bottal mindig visszatolta ha előrébb akart menni seta kozben.

2021. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1-es, középtermetű 32 kg-os kutyáról van szó, úgyhogy nem kicsi, de nem is egy nagy vadállat.


Jutalomfalat meg ilyenek nem kötik le séta közben. Feladatban szépen megy a lábmellett követés, akar szabadon is, de ha nem feladat van, akkor ez nem működik.

2021. jan. 31. 10:08
 3/17 anonim ***** válasza:

A félfojtó leginkább arra jó, hogy ne tudja kihúzni a kutya a fejét a pórázból.


A meglévő fojtóra rakj a szemek közé pl egy karabínert, ami megakadályozza, hogy túl lazára csússzon a lánc vagy a kutyáddal menj el egy állatkereskedésbe és próbáld rá a nyakörvet mielőtt megveszed.

2021. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez a kutya fajtájától is függ. Nekünk is van mindkét típusú, de mivel extranagy testű, hosszúsőrű kutyáink vannak, a szöges fojtó nyakörv vált be igazán. A kanon befelé fordítva kevésbé húz viszont a szőre miatt nem sérül a kutya, ezért is fontos hogy milyen fajta. Ha rövid szőrű, mindenképp kifele fordítsd, ha ezt a típust választod.
2021. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Annyi a különbség, hogy a félfojtón van egy "stop" ami egy bizonyos pont után nem engedi a nyakörvet tovább csúszni a karikában, tehát nem tudja megfojtani a kutyát. A sima fojtón pedig nincs stop, minél jobban húz a kutya annál jobban becsúszik a nyakörv a karikába és annál jobban fojt. Én a láncos fojtókat csak azért nem szeretem, mert félek hogy betépi a szőrét ahogy húzódik, inkább a textil fojtó felé hajlok. Ugyanúgy működik, csak egy fokkal kényelmesebb, biztonságosabb a kutyának.
2021. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ilyen porazt ajanlok. Allithato a hossz.


A nemhuz megtanulasara mi a visszafordulasos modszert csinaltuk falattal kombinalva.


[link]


A fule ala tedd a nyakorvet szorosan. Ne csusszon le. A lecsuszik,akkor huz a kutya.

2021. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
40kgos bull típusú kutya gazdája vagyok, sose tennék ilyesmit a nyakára. Nevelni kell, nem folytani, ilyen egyszerű.
2021. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

7. válaszoló

Egy 60 kilós 72 cm marmagasságú 1 éves kuvaszt, és a hasonló fajtákat meg kell tanítani sétálni, ugyanis az erejük messze túl haladja egy bull terrierét. És nem fogod őket lenyűgözni néhány jutifalival. Pont az ilyen felelőtlen gazdák miatt válnak veszélyessé az ilyen fajták.

2021. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk is meggyult a bajunk a setaval, befogadott felnott bull tipusu, huzott mint a barom. Szokasos modszerek nem valtak be.

Vettem hosszú 6m-es kikepzoporazt vastag bor nyakorvvel (szabadon engedni nem merem, szerintem nem kell magyarazni), séta elejen hagyom kicsit tombolni, szaglaszni, jelolgetni, ha mar kellően megnyugodott, visszahivom labhoz, rovidre fogom a porazt es kiadom a "lassan" vezenyszot. Eleinte ra kellett csapnom a poraz vegevel a farara, ha huzni kezdett. 3 nap alatt megtanult normalisan setalni. Sokkal veszelyesebb es artalmasabb a nyakcsigolyakra nezve az allando huzas, feszules, mint par seggrepacsi.

2021. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
#7, nekem is bullom van, és én se vagyok a nevelés helyett mindenféle eszközök használatának a híve, de van, hogy máshogy nem érti meg a kutya. Nekem most fél éves a bullom és 18 kiló, én meg kb 52 vagyok. Ha felnő, fele akkora lesz a súlya mint az enyém, fizikailag nem tudom majd tartani. Mindennel próbáltozktam. A visszafordulós módszerrel, azzal is hogy visszahívom magam mellé és leültetem, próbáltam rángatni, kajával magam mögött tartani, gyorsan és lassan is menni vele, egyszerűen nulla haladás volt, sőt lehet romlott is. Odáig fajult hogy nem tudtam rendesen lemozgatni, mert egy óra séta után már éreztem hogy roncsolódik a kezem, nem bírtam tartani. Az egyetlen dolog ami segített az a fejhám volt. Azóta is azzal megyünk, még mindig húz valamennyire de sokkal könnyebb tartani és irányítani. A célom nem az lenne hogy még 10 év múlva is ezzel kelljen sétálnunk, hanem az hogy felfogja hogy azt szeretném tőle, ha nem menne elém, és ezt eddig csak ezzel tudtam elérni. Tehát én sem vagyok a híve annak hogy nevelés helyett egyből valami kütyühoz folyamodjanak az emberek, mert az nem megtanítja a kutyának hogy nem lehet azt a valamit csinálni hanem fizikailag korlátozza, de van az a helyzet amikor tényleg szükség van rá. Nem véletlenül lettek ezek feltalálva.
2021. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!