Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félfojtó vagy fojtó nyakörv?

Félfojtó vagy fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés

Mi a különbség? Az hogy a félfojtó csak egyik "oldalon" rövidül, a fojtó pedig "egyszerre" ?

Melyik hatásosabb egy már majdnem teljesen immunis kutyára?

Húzásról akarom leszoktatni, jó lenne, ha rögtön fülmögé fel lehetne illeszteni, mert ami van (használaton kívüli láncos fojtó) azzal az a baj, hogy lent van a szügyén, nem is nagyon szorul meg rajta, ha összehúzódik, úgyhogy jó lenne, ha nem adott S, M, L méretek lennének, hanem lehetne valahogy állítani pontosabban a hosszán.


Retriever póráznak örülnék a legjobban, olyan kéne de csak nyakörvbe, szár nélkül. Ilyet tudtok ajánlani?


Felkérem, hogy aki itt akarja levezetni a feszültségét, hogy minek fojtó nyakörv, meg amúgy is vidéki állatkínzó vagyok, satöbbi satöbbi, hogy azzal a lendülettel ahogy megnyitotta a kérdést, zárja is be. Aki tud segítsen, aki nem tud, az ne itt trollkodjon.

Köszönöm!


2021. jan. 31. 09:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy most rendesen le leszek pontozva, de nekünk teljesen más jött be. Hiába jártunk kutyasuliba, német juhászunk iskolapéldája volt a húzós kutyának. Ebben a kutyasuliban a jutalomfalat mellett alap volt a fojtós lánc-nyakörv. Mi is mindent megpróbáltunk, bár Cesar Milan és Victoria naponta "vendégünk" volt a tv-ben, mi folyamatosan Károly bácsit játszottunk. Egyre nehezebben tudtuk tartani 42 kilós ebünket. Aztán jött a nagy ötlet (mindenki kinevetett, és lebeszélt) vettünk hámot a kutyánknak. Biztonság kedvéért a láncot rajta hagytam, hogy ha megindul, át tudjam tenni a pórázt... és láss csodát, azóta nem húz. Hámmal nagyon szépen jön, laza pórázzal. Okát ne kérdezzétek, mai napig sem tudom, de valami miatt ez nekünk tökéletesen bevált.
2021. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem bulltípusú a kutyám.


7-es örülök, hogy sikerül értelmezned a kérdést és kérést.

Nyilván, ha jutifalikkal megoldódna a dolog UTCÁN, mint a mesében, nem született volna meg a kérdés.

Ha figyelmesen elolvastad volna, feladatban működik a kutya, de utcán nem fogom feladatba tenni...

2021. jan. 31. 13:07
 13/17 A kérdező kommentje:

11-es örülök nektek, de általában hámmal csak jobban húznak, mert bele tudnak feküdni.


Van hámunk, futásnál pl az van rajta, akkor nem is húz (mert egy tempóval megyünk) de sétában nem tudom benne irányítani. Nagyon hátraesik a póráz csatlakozása, és már rég elvitte a kutya elejét az autó, akármilyen rövidre is fogom a pórázt. De köszönöm a válaszod.


Szöges nyakörvet nem tennék rá, mert nem visz el, csak húz. Ez a nyakörv nem is az ilyen állandó használatra lett kitalálva.

2021. jan. 31. 13:20
 14/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
85%
[link] ezen az oldalon van a kontaktpóráz ami ugyan abból van mint a retriever póráz de ez csak nyakörv és bármilyen pórázzal használható.
2021. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ti hol talaltatok hamot nagytestu kutyanak? Valaki megirna? En nem talaltam nekem is nemetjuhaszom van.
2021. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
11-es vagyok. A Lidl-ben vettem, L-s méret. 42 kg-os a kutyám. Ez egy olcsó hám, 2000 Ft körül volt az ára, de állítható. Könnyű, de erős, és nem melegíti nyáron se a kutyát. Az állateledel boltokban is árulnak, K9-est, de az 10 ezer körül van. Viszont az olyan, mint egy mellény, nyáron belefőne. Állítólag szuper minőség. Ezzel nincs tapasztalatom.
2021. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
14-es köszönöm, néztem ezt is, csak nem voltam biztos benne. Akkor lehet ez lesz, Karay amúgy is szimpi nekem.
2021. jan. 31. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!