Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ezzel nem árthatok a...

Ugye ezzel nem árthatok a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves labrador kutyám. Mindig úgy kapott enni, hogy csak egyszer egy nap (délután), de most pár napja átálltam arra, hogy elosztom az adagot két felé, így reggel és estefelé is kap enni. Kicsi felesleg van a kutyán, kb 5-6 kiló, ezt szeretném, hogy lemenjen róla, ezért is változtattam az etetésen (tudom, későn, valószínűleg már régóta így kéne). Remélem, nem ártok ezzel, hiszen világéletében úgy kapta a kaját, hogy egy adagban. Tehát az elsődleges kérdésem az lenne, hogy ugye ettől baja nem lehet a kutyának? A másik pedig, hogy így le fog e fogyni, hogy elosztom az adagot két felé, vagy csökkentenem is kéne az adagon? Sajnos a mozgás kizárva (max séta), diszplázia miatt kímélni kell őt.
2021. febr. 1. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy 2* kapja meg a napi adagját, ugyanúgy kövér lesz. Csökkentsd a napi adagot.


Nekem is dp-s kutyám van, de kap megfelelő izületvédőt és fiziterápiás gyakorlatokat csinálunk, így gyakorlatilag tünetmentes. Szabadon futni is szokott velem. Kap valamit a diszpláziájára?

2021. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is van egy dagibabám, akinek fogynia kell, vettem neki külön fogyókúrás (light) tápot, és annak az adagolását tartom be. Ezt kb. 1,5-2 hete kezdtem, de ment már le róla felesleg :)

Ja és ő is 2x kap enni (napi adagot elosztom reggel-este).

2021. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A labrador nagyon hajlamos a hízásra és a zabálásra. Csökkentsd az adagját, mert tönkre mennek a lábai hamar a súlytól. A súlyát ne saccold, hanem próbáld pontosan megmérni, és tudd meg az ideális súlyt és arra menjetek rá.
2021. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem lesz baja, sőt, jobb is a napi 2szeres etetés. De lefogyni nem fog ennyitől.
2021. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen igaz, hogy nem fog fogyni, ha elosztod az étkezését, mert azért számít az, de nem lesz jelentős a javulás. Inkább diétás kajákat adj neki. Ha bárányos-rizses tápot adtál neki, az nagyon hizlal. A halas kevésbé.
2021. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A napi 2x etetés ebben az esetben biztos jobb, kevésbé lesz éhes a kutya. Mert bizony csökkenteni kell az adagját.


Papírforma szerint a fogyasztó adag a tápos-zacskón feltüntetett ideális (!!!) súly 70-80%-a (ha nem lehet mozgatni, inkább 60-70%). Teszem azt, 30 kg az ideális súlya, arra csak az egyszerűség kedvéért 300 g a napi adag abból az adott tápból. Tehát 210-240 g tápot kap naponta, 2 egyenlő adagra osztva. És ezen kívül nincs leeső falatka, jutalom, semmi. Vagy ha van, akkor megfelelően csökkenteni kell az aznapi adagot.


Nekem is volt kutyám aki erősen hajlamos volt a hízásra, betegség (gyógyszerek) miatt felszaladt rá is egy kis plusz, nem volt egyszerű levarázsolni róla. Brutál éhes volt a kaja mennyiség csökkentés után, én mennyiséget főtt zöldségekkel növeltem neki (répa, brokkoli, karfiol, cukkini pl, semmi zsír, semmi hús), így tápból kb az ideális súlyra való 50%-át kapta, plusz a zöldség. Ez így kiadósabb volt, nem is volt éhes különösebben.

2021. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valamivel csökkentettem már az adagját, de igyekszem kicsit profibban csinálni, figyelembe veszem a tanácsaitokat! Köszi a segítséget mindenkinek :)
2021. febr. 2. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!