Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Csicsky kérdése:

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

A kutyusom (kistestű – 3 kg-os, 5 éves máltai kutya – szuka) séta közben a két hátsó lábával úgy ugrál (ill. „kapkodja“ őket), mintha fájna neki rálépni a talpára, pedig mindkét talpa teljesen rendben van. Ellenben, ha valami más kutyát lát, akkor izgalomba jön és oda akar hozzá szaladni és akkor ezt nem csinálja.

Voltam vele állatorvosnál is, de mivelhogy ezen kívül semmi más rendellenességet nem tapasztalt nála, így nem tudta megmondani, hogy ez mitől van.

Máskülönben ezt már hónapok óta csinálja.



2021. febr. 2. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Vidd el másik állatorvoshoz is.
2021. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem a talpával lesz a gond, inkább csípő tájékon. Lehet akár idegbecsípődés is, vagy kopás. A kutyák képesek háttérbe szorítani a fájdalmat, ha valami izgalmas dolog történik. Mindenképp vidd el másik állatorvoshoz és legyen rendesen megvizsgálva.
2021. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem patellás? Kistestűeknél a leggyakoribb gond. Hogy pár lépésig fent tartja a lábát, majd megy tovább normálisan.
2021. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom mi baja lehet. Az én kutyámnak olyan volt, hogy ő sem igazán terhelte a lábát, óvatosan lépett ő sem mindig, pl. : fotelba simán fel-le ugrott. Másnap elvittem dokihoz megvizsgálta, semmi baja nem volt a lábának, a bűzmirigye volt begyulladva és attól fájt a talppárnája. Orvos kitisztította meg adott rá egy gyulladáscsökkentőt és így elmúlt neki.


Amúgy lehet a csípő is ahogy írta valaki, mindenképpen orvos.

2021. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ahol voltál, azt az orvost kerüld el. Ha egy kistestű kutyát azzal visznek orvoshoz, hogy a hátsó lábaival ugrálva jár, az orvos első dolga az szokott lenni, megcsinálja a "fiók"vizsgálatot a térden.

Vidd ortopédushoz , patella gyanús a kutyád.

2021. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Tipikus patella tunet.


Az orvosod hulye.


A tenyesztore raverheted az 500 ezres mutet koltseget.

2021. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
4 es vagyok, bocs elkerülte a figyelmem, hogy a hátsó lábairól van szó (enyémnek az első lába volt és az egyik , plusz nem hónapokig) akkor mégsem bűzmirigy a probléma.
2021. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínű patella. Ortopéd orvoshoz menni, rtg-t csinálni.
2021. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2021. febr. 4. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!