Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki felvilágosít a vizsgákról?

Valaki felvilágosít a vizsgákról?

Figyelt kérdés

Kezdő kutyás vagyok, ezért minden információ arany számomra.


Ahol én lakom ott a kutyaiskolában a következőkre van tanfolyam:


* IGP

* BH

* IBGH


Ezek között mi a különbség? Az IGP az őrző-védő, a BH pedig engedelmességi ágazat, jól tudom?


Mi az az IBGH? Ugyanazt írják róla, mint a BH-ról, így nem igazán értem mi a különbség közöttük? Melyiket jobb letenni?


És mi a különbség egy BH vizsga és egy obedience tanfolyam között? A közeli iskolákban (megyén belül) még találtam ilyeneket, hogy "jól nevelt kutya tanfolyam", "kísérő kutya képzés", "szótfogadó eb tanfolyam"... Ezek is hivatalos tanfolyamok, amikből lehet vizsgát tenni és utána kapunk papírt is róla? Vagy mi a bánat lehet ez?


És milyen nemzetközi vizsgák vannak még ezeken kívül? Érdekelne még a terelés és az agility is, de honnan tudom a tanfolyamról, hogy elismert-e nemzetközileg?


Bocsi, de akárhány iskola honlapját nézem meg, annál nagyobb káosz lesz a fejemben, mert mindenhol másnak nevezik a tanfolyamokat és nem értem az egész rendszert hogyan van....



2021. febr. 3. 16:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Hàt, pedig elkèpzelheted. :)


Èn BH vizsgàra kèszülök, ès versenyszinten agilityzem.


Bh heti egy egyèni edzès : 80 km

Agility: heti 3X, 40 km/út


A jó edzöhöz neked kell odamenni, nem forditva. :)

2021. febr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, és ezt hogyan oldod meg? 80 km az durván 2 órát jelent oda-vissza, plusz gondolom az edzés is eltart 2-3 óráig, plusz utazáshoz készülődés, összepakolás? Ez egy teljes délutáni program, egyszerűen nem tudom elképzelni hogyan tudja ezt valaki munka mellett heti szinten csinálni. A 40 km-es utat még el tudom képzelni, hogy menedzselhető valahogy.


De köszönöm, hogy leírtad és ne vedd sértésnek! 🤗

2021. febr. 4. 15:05
 13/20 anonim ***** válasza:
Dehogy 2-3 óra egy edzés :D Legyen az inkább 0,5-1 (max 1,5) óra, attól függően éppen mit és hogy kell gyakorolni a kutyával.
2021. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A versenyzés kutyás sportokban épp olyan, mint bármely más sportban. Ha valaki a legmagasabb szinten, válogatókon, vb-n akar versenyezni, akkor bizony pont annyi belefektetett munka kell, mintha úszásban, futásban vagy lovaglásban akarna az olimpiára kijutni.

Munka mellett nehéz, de nyilván ha mindenáron ezt akarja csinálni, akkor megoldja. Megkeresi rá a módját.


De a kutyások jó, ha 5%-a akar versenyre eljutni. És még ebből is csak tizede akar komolyan versenyezni, vb-re kijutni. Csak nézd meg, hogy hányan indulnak egy agility vagy IGP (a két legismertebb kutyás sport) válogatóján itthon. IGP-ben ha 40 nevező van, az már nagyon komoly mezőnynek számít.

2021. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ha több egyesületnél is szeretnék képzésekre járni, akkor mindbe be kell lépnem tagként és teljesíteni a vele járó kötelezettségeket? Ugye írtam hogy nálunk nincs agility, ezért azt más egyesületnél tudom csak. Ott viszont obedience nincs, azt emiatt egy harmadik helyen. Vagy ezt lehet úgy is, hogy csak a tanfolyamra fizetek be, de nem vagyok tag. Azért kérdezem, mert a jelentkezési űrlapok, amiket nézek, az egyben tagjelölti státuszt is ad.
2021. febr. 6. 02:36
 16/20 A kérdező kommentje:
Különben van értelme olyan agility-s egyesületbe járni, ahol videókon kifejezetten lomhák a kutyák és nem igazán vannak kitűnőbb eredményeik? Lehet egyénileg felfejlődni ebben a sportban?
2021. febr. 6. 02:39
 17/20 anonim ***** válasza:

Egyénileg kezdőként nem lehet. Egyrészt az akadalyok miatt sem (a házi palánk, palló nem az igazi), másrészt egyedül nem fogod tudni jól megtanítani zónázni, különböző irányításokra, oldalváltasokra.


De javaslom, hogy kezdj el egy sportot és ha az nem annyira tetszik, akkor kezdj el egy másikat. Komolyan űzve az obed és az agility is teljes kutyát igényel. Nem nagyon lehet párhuzamosan csinálni ezeket. Legfeljebb csak hobbi szinten.

2021. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Egyénileg kezdőként nem lehet."

Mármint úgy értettem, hogy beiratkozunk egy gyengébb helyre agility-s tanfolyamra és az alapok után egyénileg felfejlődni magasabb szintre, amit az a közösség amúgy nem tudna kínálni. Vagy ehhez is kell még olyan versenyző sporttárs segítsége, aki megjárt már nívósabb rendezvényeket is jó eredménnyel?


A kérdés apropója, hogy találtam ezt a dokumentumot:

[link]


Ez alapján elég komoly technikai tudás is szükséges, ahogy nézem, de én kételkedem benne, hogy mindenhol tudnának olyan magas szintű felkészültséget nyújtani, mint ami a dokumentumban is részletezve van.

2021. febr. 6. 16:35
 19/20 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van, hogy az ob+agility együtt erős. Viszont mint hobbi lehet, hogy jól kiegészítenék egymást (ha jól tudom az agility is egy erős engedelmességen nyugszik). Esetleg az ob-t megtartani hobbinak "mellékesnek", az agility-t pedig versenyszintre fejleszteni. Lehet, hogy most hülyeséget mondtam.
2021. febr. 6. 16:37
 20/20 anonim ***** válasza:
Kezd el, majd látod, hogy melyik tetszik jobban és melyiket érzed inkább a sajátodnak. Teljesen mást igényel a kutyáktól is, gazdáktól is a kettő.
2021. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!