Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy dobermann...

Rottweiler vagy dobermann szeret jobban lakásban lenni? Mindenki a “megfelelő mozgást” mondja. Ok, de az mi és mennyi? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lakásban lakom egyedül egy szintén nagytestű kutyával, minden nap 2x séta, futtatás - viszont egész nap, amíg nem vagyok otthon egyedül van otthon, de alszik. Elvileg aktív fajta, de sok aktivitást nem tapasztalok, vagyis nem ezt vártam. Szeretnék mellé egy dobit vagy rotit vagy még egy malit, de mindenképpen tenyésztőtől, ö-v versenyzés céllal, viszont nem tudom ez mennyi időt emészt fel. Napi 10 óra kb kiesik, amíg nem vagyok otthon és félek, hogy addig vígan szétkap mindent a két kutya - most egyedül semmihez nem nyúl, alszik, bűn lusta, este aktivizálódik de akkor úgy is kint vagyunk. Tippek? Vagy adjam fel inkább amíg nincs kert?

2021. febr. 4. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Egyik se.
2021. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Nálam is 2 kutya van (dobermann mix és malinois mix), hasonló paraméterekkel.

A dobi mix az idősebb, vele is rengeteget mozogtunk (engedelmes, öv, bikejöring, sok séta) de köszönő viszonyban sincs a mozgásigénye a mali mix-hez képest. Vele aztán tényleg rengeteg meló van, hogy élhető legyen a dolog.


Szóval a malit lakásban ereszd el (még megrögzött lakás-kutyásként is azt mondom, hogy nagyon kéne egy kert neki :D), de egy dobi teljesen jó lehet. A dobermannok igazából csak akkor pörögnek ha esemény van (de akkor nagyon), de a pihenő időben maximálisan nyugodtak.


Be van kamerázva a lakás, rá szoktam nézni a kutyákra ha nem vagyok otthon. A fél dobi tényleg csak az egyik oldaláról a másikra dől, nincs ugatás, nincs játék, nincs semmi. Köszöni szépen ő pihen és alszik. Ellenben a malikával, ő egész nap tesz-vesz-matat.

2021. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Egyik fajta sem a lakásba való, várj, amíg nem lesz kerted.
2021. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Csak azért akarsz egy másik kutyát, mert a jelenlegi kutyád nem elég aktív számodra? Fogsz tudni egyedül eleget foglalkozni két kutyával? Egyáltalán van számukra elegendő hely, amit jogszabály meghatároz?
2021. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Annyit még, hogy a dobi mixem nem is tudnám kertbe rakni az év nagyobb részében, 10 fok alatt fázik (olyan a szőrtípusa mint a dobiknak, méretben akkora mint a szuka standard teteje). Annak meg hogy egy fűtött kutyaházban töltse a teljes napot (ahonnan nem lenne hajlandó kijönni...) semmi értelme nem lenne.
2021. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Mindhárom fajtán belül vannak különböző vonalak, a mali talán egyedül, amiből nem találsz "elfekvős" kutyát.


Bármennyire borzalmas, a munkára szelektált kutyákat kennelben szokták tartani, mert ott csak pihenni tudnak, amúgy meg feltalálnák magukat.

Az első időben a szobatisztaság miatt biztos, hogy többször kell levinned, mint most, amúgy meg elég lehet(bár jobb lenne a kutyának, ha napi 3-4x legalább lenne alkalma pisilni...), attól függően, hogy ezek a séták, futtatások mennyi ideig tartanak és milyen intenzívek.


A borderemet pl 20 perc össze vissza fakerülgetéses labdázás taccsra vágja, majd sétálunk fél órát, majd 10 perc trükközős labdázással a megmaradt energiáit is levezetem és elvan délutánig. 2 óra sétálgatás viszont nem fárasztaná le, mint ahogy az sem, ha csak simán dobálnám a labdát, ahogy a legtöbb ember teszi, mert nálam szó szerint folyamatosan rohan, alapból meg csak lerakná a labdát, előrekokcogna és max 5 m-t sprintelne érte és vissza futna/kocogna vele.

2021. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Napi 10 ora egyedullet nagyon sok neki, kolyokkent meg plane, amikor 2 orankent is le kell vinni setalni.

Tipikus lakaskutya lehet a dobermann, mert rovid szőrű, es szeret is pihenni, nem az az allando tettrekeszseg van benne, mint egy maliban, kint tartani szerintem mar mar allatkinzas, de itt az a baj, hogy sokat lenne egyedul, tuti szetkapna a lakast unalmaban. En varnek vele, amig nem tudsz vele tobbet otthon lenni, foleg az elso hetekben, honapokban. Es erre a kert sem megoldas, sok foglalkozast igenyel mind szellemileg, mind mozgas teren.

2021. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hely nem probléma :) 100 m^2 a lakás, szomszédot az ugatás sem zavarja. A probléma tényleg ez az idő. Ha jön egy “kölyök” a 10 órás kieséssel hogyan fogom szobatisztaságra és a többire nevelni egyedül, sikerül-e lefárasztanom. A másik kutya is fiatal belga-német mix :) semmihez nem nyúl, nagyon nyugis. És nem, nem azért akarok még egy kutyát, mert a másik túl nyugis, hanem mert egyedül van, imád minden kutyát és úgy látom jót tenne neki is egy pajti mindig, én meg mindig ö-v-zni akartam és nagyon szeretem a fent említett fajtákat, viszont lakásban egyedül még nem neveltem kutyát, kerttel és 3-ad magammal meg kicsit más...
2021. febr. 4. 10:24
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

A mali igényel min. napi 2x2 óra fárasztást/tanulást, + heti többszöri sulit, őv-t. Van ismerősömnek lakásban, nem lehetetlen, de 10 óra alatt durván rombolna. Kennelhez lehet szoktatni, de nem mindegyik bírja ki ott se ennyi ideig.


Dobi amúgy is rövidszőrű, szerintem az bírja legjobban lakásban.

2021. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell neked viszont egy csapat, ha tényleg őv-ni akarsz, és versenyeztetni. Jó segéd, és kiképző a minimum.
2021. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!