Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy dobermann...

Rottweiler vagy dobermann szeret jobban lakásban lenni? Mindenki a “megfelelő mozgást” mondja. Ok, de az mi és mennyi? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lakásban lakom egyedül egy szintén nagytestű kutyával, minden nap 2x séta, futtatás - viszont egész nap, amíg nem vagyok otthon egyedül van otthon, de alszik. Elvileg aktív fajta, de sok aktivitást nem tapasztalok, vagyis nem ezt vártam. Szeretnék mellé egy dobit vagy rotit vagy még egy malit, de mindenképpen tenyésztőtől, ö-v versenyzés céllal, viszont nem tudom ez mennyi időt emészt fel. Napi 10 óra kb kiesik, amíg nem vagyok otthon és félek, hogy addig vígan szétkap mindent a két kutya - most egyedül semmihez nem nyúl, alszik, bűn lusta, este aktivizálódik de akkor úgy is kint vagyunk. Tippek? Vagy adjam fel inkább amíg nincs kert?

2021. febr. 4. 09:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Egyedfuggo,h szetkspja-e a lakast. Pont a lustabb kutyank darabolja a butorzatot,ha tobb nap marad ki a mozgasabol. Az aktivabb nagyobb mozgasigenyu meg elvan,o inkabb az embefeket terrorizalja az utcan,ha nem mozgott eleget.


Mindenkepp ellenkezo nemut vegyel.


Ha az uj aktivabb lesz,lehet zavarni fogja az ujat es tanitanod kell neki,h hagxja pihenni.



Szerintem nem osszeegyeztetheto ketfele aktivitasu kutya.

2021. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
17%
Ezeket a kutyákat nem lakásban kell tartani. Mindenkinek jobb lenne, ha várnál, amíg kerted nem lesz.
2021. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

lakás kutyákat is napi 3x legalább le kell vinni.


Én is ennyiszer vagyok lent velük.


Kölyök elég sok időt elvesz és kb alig vagy otthon,nem biztos,hogy most ez jó ötlet lenne.

2021. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

A 10 óra kiesett idő kicsit sok a lakásban egy kutyának...

Én nem javasolnám feltétlen egyiket sem...


De ha választani kellene, csakis rottweiler.

Én 2 napja vettem Szalai Bélától 1 kölyköt. Rottweileres FB csoportokban megtalálod, van perpill neki még kutyája... Őrző védő célra tenyészti a rotikat, én nagyon meg vagyok a kutyussal elégedve, és gyönyörű az enyém is, a többi is.

2021. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem roti van lakásban.

2*2 órát vagyunk kinti mi is, 10 órát vagyok távol.

Olyan, mint egy pszichopata: nyugodt, csendes, intelligens, kiröhögi a kis vakarcsokat, de ha arról van szó, ugrik, támad, nem ereszt.

Múltkor egy kis idegbeteg yorki a hátsó lábára csimpaszkodott, harapta, Hannibál meg csak rúgott egyet, mint a ló, a kis mocsok 4 métert repült 😂

2021. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok.

Nálunk egyáltalán nem rombol, ő egy csendes őrült.

Kiskorában sem csinált rosszat, az elejétől kezdve én irányítottam és mindig megmutattam neki, hogy mivel játszhat, mit rágcsálhat, hol lehet.

Kísérő kutya vizsgát letette, őrző-védő ösztön benne van.

2021. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!