Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kezelni a féltéken...

Hogyan kell kezelni a féltékenységet? Nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves idős szuka kutyám, szemem fénye, ő a mindenünk.


Tavaly hoztunk mellé menhelyről egy kan mini testű keverék kölyköt, most egy éves lesz, 12 hetesen jött hozzánk.


Azt kell róla tudni, hogy állítólag az alomban is ő volt a legbátrabb, legaktívabb kutya. Nagyon aktív, szocializáltuk, járt oviba.


Már ott is volt gond abból, hogy jutalazásnál rámorgott kicsit a többi kiskutyára, védte a saját jutalomfalatját, az oktató olyankor csak kicsit arrébb bökdöste a kutyát, egyszer volt grabancfogás, aztán úgy tűnt, hogy megértette.


Betöltötte a 7 hónapot, így az ovi abbamaradt, fogunk menni alap tanfolyamra, de a covid sem tette könnyebbé a helyzetet.


December elején ivartalanították, de közben itthon kezdenek elfajulni a dolgok. Etetni a két kutyát csak külön lehet, mert a kicsi borzasztóan félti a kajáját, és támad. Nem nehéz kivitelezni, külön helységben kapnak enni, amikor pedig megették, újra össze vannak engedve, és szent a béke.


Most viszont már egyéb féltékenység is van. Ágyban alszunk (vagy aludtunk eddig) a kutyákkal, az idős kutyám 14 éve már úgy alszik, hogy bemászik a hasunkhoz a paplan alá.


Éjjel viszont a kicsi mászott oda hamarabb, és mikor a nagy jött volna be a paplan alá, a kicsi rátámadt, de olyan szinten, hogy a nagy füléből ömlött a vér, és mikor kiemeltem a kicsit ebből a szituból, még az én kezemet is megharapta. Azonnal kizártam a szobából, és eldöntöttem, hogy ő nem alszik velünk, bármennyire is rossz. Tudta, hogy rosszat csinált, mert kizárás után meg sem próbáltabehisztizni magát, lefeküdt a kinti ágyába, és reggelig meg sem mukkant.


Igyekeztem végig következetesen nevelni, de úgy tűnik, ez a kiskutya kifog rajtam. Imádjuk, nagyon szeretjük, mindenképp meg kell oldanunk ezt a szituációt, más opció nincs. Az idős kutyámból teljes mértékben hiányzik még az agresszió csírája is, korábban mindent eltűrt a kicsitől, még azt is, ha a vadabb játék közben sérüléseket szenvedett el (erről leszoktatni sem volt a kicsit könnyű...)


Nem szeretném őket egymástól félteni, mit tanácsoltok? Az jó ötlet, hogy kizárjuk éjjel a kicsit? Tanul ebből?


A vad játékról úgy szoktattuk le egyébként (mert tényleg semmi nem használt), hogy amikor vadult, rátettem a szájkosarat. Lenyugodott, abbahagyta, dícsértem. Levettem a kosarat, aztán ha újra vadult, akkor megint kosár. Így jutottunk el oda, hogy már nem kell használni a kosarat, de ha vadul, akkor elég annyit mondanom, hogy "hozom a kosarat" és abbahagyja, nem kell elővennem.


Fogalmam sincs, hogy ez jó volt vagy nem, de működik, és hosszú hónapok kellettek hozzá.


Kezdek teljesen tanácstalan lenni. A kicsi egyébként minden más szituációban jól viselkedik, sokat tömegközlekedünk, jövünk-megyünk, sehol máshol nincs vele semmi gond, csak itthon :(


Mit javasoltok?


2021. febr. 5. 12:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10 köszönöm, ilyen, és ehhez hasonló tanácsok számomra nagyon hasznosak.


Velem szemben szerencsére nem agresszív, legalábbis én turkálhatok is a tányérjában. Az, hogy engem megharapott az azért volt, mert sötétben emeltem ki a szituációból, és teljesen önkívületi állapotban volt, nem tudta, hogy engem harap szerintem.

2021. febr. 5. 17:26
 12/12 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt 9 hónap. Nagyjából a kérdésemre rá pár héttel összekapott a két kutya, lányom reflexből szét akarta szedni őket, és úgy megharapta őt, hogy ügyeleten kötöttünk ki. :( szívem tört össze. Viszont akkor és ott, életemben először annyira mérgesen üvöltöttem rá a kiskutyára, és zavartam be a hálószobába, hogy azthiszem életében először félt tőlem, és felfogta, hogy én irányítok. Azóta valahogy minden megváltozott, jó irányban.


Lekopogom, de 9 hónap telt el morgás, vicsorgás, verekedés nélkül, azthiszem kezd működni a dolog, nagyon békésen tudunk élni egymással. Nagyon szeretjük, de akkoriban tényleg nagyon baljós volt a viselkedése. Feladni nem szabad sose.

2021. nov. 24. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!