Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mióta párkapcsolatban élek...

Mióta párkapcsolatban élek sokkal gyakrabban vagyok szomorú és utálom magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyakran összeveszünk a barátommal, de nem az ő hibájából, hanem miattam. Nagyon gyorsan megsértődök a legkisebb dolgokon, féltékenykedek a barátaira, ilyenek. Egy idő után tudatosul bennem, hogy ez nem az ő hibája hanem az enyém, és ilyenkor összeomlok, van hogy heti 6x sírok esténként, annyira utálom magam.

Utólag átlátom a helyzeteket, de van hogy nem tudok gondolkodni és eldönteni mi a helyes, nem kiakadni. Egyszerűen utálom hogy ilyen a személyiségem, de nem tudok vele mit csinálni. Próbáltam tudat alatt tudatni magammal hogy le kéne állnom, ilyenkor egy kis pofont szoktam adni magamnak, de az utóbbi időben már kék-zöld az arcom, mert nagyokat adok magamnak.

Oké, hülyeség és összevisszaság amit leírtam, de...vélemény? Mit kezdjek magammal? 16L



2018. júl. 3. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért utálod magad? A kinézeteddel vannak problémáid, pl. azóta csúnyábbnak érzed magad vagy emiatt a féltékenység stb. miatt? Egyik barátnőm is ilyen volt a régi kapcsolatában, de most már új párja van, vele mindent szépen megbeszélnek, azóta megváltozott.:) Nem ismerem a fiút, akivel együtt vagy, de ha lehet vele beszélni őszintén, az nagyon sokat segít.
2018. júl. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Lehet hogy nem a megfelelovel vagy kapcsolatban :( Foleg mert irod hogy azota van ez. Keress esetleg pszichologust hogy segitsen neked! Kitartas!
2018. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik párkapcsolat elszomorít vagy kifordít magadból, az felejtős.
2018. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy te benne, hogy minden a te hibád? Ki tudja, lehet, hogy manipulál a párod. Nem azt mondom, hogy 100%-ig ártatlan vagy (hiszen nem ismerem a történetet) de azért járj nyitott szemmel, és próbáld hideg fejjel kezelni a dolgokat.
2018. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
80%

A probléma gyökere nem a párkapcsolatodban keresendő szerintem. Az önutálat megjelenése és az, ahogy lereagálod, agresszióval fordulva önmagad felé, de maga a féltékenység is erősen arra utal, hogy van valamilyen elnyomott probléma a háttérben. Ez az önpofozás "megoldás" nagyon figyelemfelhívó, jó, hogy kiírtad a kérdésed, mert nem is sejted, hova vezethet ez, ha "kezeletlenül" hagyod.

Az egy természetes jelenség, hogy egyes új helyzetekben sosem látott oldalainkat ismerhetjük meg. Lehet, hogy már volt pl. négy párkapcsolatod teljesen zökkenőmentesen, de az ötödik benyom valami gombot és olyan életérzések jönnek elő, amik még soha. Fontos, hogy tévútra vezethet, ha ilyenkor bárkit is okolni kezdesz - magadat is beleértve. A megoldáshoz az vezet, ha erre mint jelenségre nézel rá és mögé nézel, nem pedig a felszínt vizsgálgatod, hogy ki mit mondott, hogy sértett meg, hogy érthetted félre, jaj, hibáztál, milyen a párod/ kapcsolatod stb. Ezeknek nagyjából semmi jelentősége nincs, ha a gyökerénél akarod kezelni a problémát, csak elterelik a fókuszt onnan, ahol lennie kellene.

Érdemes lenne ránézni a kisgyermekkorodra, a családi háttérre, hogy megvolt-e számodra a kellő érzelmi biztonság, a szüleid szerető kapcsolatban éltek-e, érte-e őket trauma azidőtájt, amikor 0-6 éves voltál, oda tudtak-e figyelni rád vagy nem. Számíthattál-e rájuk első éveidben, felvettek-e ha sírtál, biztattak, bátorítottak-e idősebb korodban, elosztották-e maguk között a terheket és hasonlók - ez csak egy icipici töredéke annak, hogy mik határozzák meg kisgyerekkorban a felnőtt életérzését, önmagáról és a világról való gondolkodását, viselkedését.

Ma már elég jó kezelési módjai vannak a korai szakaszban félresikeredett dolgoknak, amik kezeletlenül eléggé béklyóba köthetik az embert egész életében, úgyhogy érdemes használni ezeket az eszközöket, ha már az idő kerekét nem pörgethetjük vissza. Nagyon fontos az egészben a szembenézés a dolgokkal és itt megint csak nem arról a huszadrangú tünetről van szó, hogy felismered, hogy nem kellett volna féltékenynek lenned és megbünteted magad. Ennél jóval mélyebben gyökerező dolgokkal kell szembenézni.

Pl. a féltékenységre való hajlam eredhet abból, hogy az ember nem értékeli kellően önmagát. Ez könnyen kialakulhat úgy, ha nem figyeltek rá gyerekként, hiszen ilyenkor a kisgyerek - nem ismervén még kb. semmit a világból - teljesen a környezete reakcióira van utalva, azokon keresztül rakja össze, mi a valóság, hogy működik a világ, s ha keresztülnéz rajta a család, akkor ő is keresztül fog nézni önmagán. Persze ez egy leegyszerűsített példa, ennél általában jóval szövevényesebbek az ok-okozatok.

A felgöngyölítésben jó segítség lehet egy tapasztalt pszichoterapeuta, akinek van rálátása, hogy mi mögött mi lehet és végig tud vezetni önmagad felfedezésén. De fontos tudni, hogy ez nem "terápia", ahogy az sajnos tévesen bekerült a köztudatba, mert nincs semmi univerzális hókuszpókusz, hogy csak bedobják az "elromlott" Klárit és a gép kiköpi a "megjavított" Klárit. Ez a Te elkötelezettségedet, együttműködésedet és kemény munkádat igényli. De nagyon megéri.

2018. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!