Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a puli kutya?

Milyen a puli kutya?

Figyelt kérdés

Egészséges? Milyen a természete? Könnyen tanul?

Elsősorban puli gazdáktól érdeklődnék. Bármilyen információ érdekel erről a kutyafajtáról, köszi ha írsz valamit <3



2021. febr. 5. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Puli gazda jelen:)

Egészségesnek mondanám, de előszokott fordulni fül gyulladás és szem betegség. A természete nos hát fenomenális, viszont kezdő gazdinak nem való. Az esze miatt simán kijátszik egy kevésbé tapasztalt gazdit. Iszonyatosan makacs, feszegeti a határokat ha nem fogják erős kézzel akkor hamar az ember fejére nő. Tanulni könnyen tanul, de ott van a makacssága sokszor akkor csinálja meg amit kérsz amikor ő akarja. Tipikus egy gazdás kutya, ha kiválaszt magának akkor lesi az óhajaid. Legszívesebben egész nap a gazdi lába alatt lenne. Szőrzetére sok időt kell fordítani. Ja és szeret beszélni, ha valami nem úgy van ami neki tetszik

2021. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz mit mondasz előtte, mert megérti.

Igen a szőrére, és ezzel kapcsolatosan a szemére vigyázni kell.

Mert a piszkos szörtől begyullad, és ha sokáig nem tud kitisztulni, meggyógyulni akkor tud megvakulni.

Imádtam, nálunk egy vizslával voltak ketten, na az is megért egy misét. Szereti teljesíteni a főnök parancsait, mindamellett, hogy valóban erős akarata van.

Ha rászóltam, hogy hátra, akkor nyugodtan kinyithattam a kaput kiálhattam a kocsival. Nem ment ki. De ha elfelejtettem szólni neki, akkor abban a pillanatban inóc kanóc mihelyst lehetősége volt rá.

Olyanokat tudott, hogy mivel ő volt az éberebb és a mindenkori ügyeletes házörző, szóltam neki, mutattam a kennel felé, hogy szóljál vizslának, keljen fel. Ment szépen, és addig ugatta csaholta amíg a másik fel nem tápászkodott. Minden ugatása más volt, ha idegen ember jött, postás, idegen kutya, macska. Persze oda kell rá figyelni, foglalkozni vele. Ja, és jó ha van neki valami munka.

2021. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kettő is van. Az egyiknél nálunk is volt fülgyulladás, egyébként egészségesek. Nagyon szófogadóak, egy szavamba kerül és bevonulnak a kenelbe, a kapun nem mennek ki, akkor sem ha tárva nyitva. Ha jön a postás jelez, nem ugatnak össze vissza, sőt ha ugatnak este és rájuk szólok utána csönd van. Nagyon szeretnek emberközelben lenni,a játékot imádják. A gyerekemet simán kint hagyom velük az udvaron, tudom állatban 100 % ban nem bízunk, de 99 % ban igen... nagyon barátságosak. A kedvencük én vagyok, de a család többi tagjához is ragaszkodnak. Már a 4 éves gyerekünk is be tudja őket csukni a kenelbe, hallgatnak rá. Nagyon okosak.
2021. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő volt, 16 és 17 évesen haltak meg.

14 éves koruk után előjött a fehér bundásnak szárnyas allergia, a feketének fülgyulladás, egész addig évi 1* látta őket orvos az oltásokkor, meg 4 havonta kapták a féregtelenítőt, bolha-kullancs ellenszert és ennyi.

Soha nem volt semmi bajuk. Én főztem nekik mindig, az allergia előtt csirkét, pulykát, utána meg sertést, a főzővízbe kenyeret tettem és kész.

Heti 1* vittem őket 3 órás túrára erdőbe, amúgy az udvaron éltek, az előszobába bejöhettek nyáron hűsölni és ennyi.

Nálam sosem feszegették a határokat, mindig tudták hol a helyük, pedig sosem voltam durva velük, csak az alap falkavezérségi szabályokat tartottam be, még lenyomni sem kellett őket soha.

Ha túlságosan belelendültek az ugatásba, egy füttyszóra az ajtó elé rohantak és lefeküdtek a lépcsőre.

Okos, tipikus igénytelen, egyszerű kutyák, tökéletes jelző-házőrzők, szuper társak, igazi nagybetűs KUTYÁK a pulik.

2021. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!