Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ilyen esetben?

Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy aussiet dog dancingre. Romániában élek, pontosabban Aradon, a határ mellett. Tenyésztőtöl szeretném, és itt olyan sincs. Magyarországon keresgéltem az aussie tenyészetek között, és a Glamour Aussie's kennel lett a győztes. Nagyon tetszenek a kutyáik, csak jót olvastam rólluk.

A távolság innen odáig kb 350+ km. Az nem is jelentene gondot,és az ár sem, mivel nem most szeretném, hanem kb 2022 tavaszára legkésőbb, adiig még itthon van egy pár teendő. Jelenleg van egy bichonom, aki már már olyan mint egy border, tehát lelőni se lehet. Pattog egész nap.

Szóval a kérdés az lenne, hogy ugye a kutyát akkor lehet áthozni a határon, ha megvan minden kötelező oltásának a papírja, és a microcsip. Úgy tudom, hogy ezt csak a kutya állatorvosa intézheti. Olyat is hallottam, hogy ha ezek nélkül megy át az állat a határon, xy ideig karanténba lesz.

Szóval, nem tudnátok pár tippet adni, hogy pontosan mi lenne az eljárás? És remélem értitek amit mondani szeretnék.

És ha már itt tartunk, tudnátok pár véleményt mondani a Glamour Aussie's kennelről?:)


2021. febr. 5. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy a bichont kaptuk, szóval nem tenyésztőtöl van.

Meg tudnátok mondani, hogy a kölyköt mivel oltatja be a tenésztő? Vagyis, hogy 2 hónapos korára milyen oltásokat kap, amikor még a tenyészetben van

2021. febr. 5. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a leendő tenyésztő ezekre tudni fogja a választ. Hívd fel :)
2021. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
El kell altatni.
2021. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e különbség, de mi Németországból hoztuk a kölköt Mo.-ra és semmi karantén nem kellett. A tenyésztő intézett minden papírt.


Egyébként javítsatok ki, ha tévedek, de a karantén nem azt jelenti, hogy az állatorvos kimegy párszor házhoz és megnézi hogyan van a kutya (harapás esetén ezt jelenti a karantén)? Tehát nem arról van szó, hogy elveszik és beteszik egy vadidegen kennelbe x napra.

2021. febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha Romániában élsz, akkor erre egy román állatorvos vagy vámtiszt jobban tud neked válaszolni, mert minden országban mások kicsit a szabályok.
2021. febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Hónap vége felé viszem a bichont az évi veszettség elleni oltásra, meglátom az állatorvos tud-e segíteni

2021. febr. 6. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!