Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok egészséges francia...

Hol tudok egészséges francia bulldogot venni hobbi célra?

Figyelt kérdés
Szerelmes vagyok ebbe a fajtába és rengeteget olvastam már róla. Segítségre van szükségem, nem pedig oktatásra. Nem fontos hogy törzskönyves legyen és az sem baj, ha van egy kis szépséghibája (pl. fogak, külső), mivel hobbi célra szeretném családtagnak és kedvencnek. Azért kellene a segítség, mert félek, hogy szaporítók és "végre megszabadulok tőle" emberek csapdájába esem. Nagyon köszönöm előre is!
2010. aug. 16. 15:02
 1/10 anonim válasza:
2010. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Törzskönyv nélkül szinte biztos, hogy csapdába esel sajnos, de még a törzskönyv sem garancia semmire, csak a szerződésben foglalt egészségügyi garancia, meg az alapos körbenézés, kifaggatás a tenyésztőnél.


Sajnos egy biztosan fajtatiszta, egészséges kiskutya nagyon drága, akkor is, ha hobbi célra veszed.


Esetleg barátkozhatsz kiállításokon tenyésztőkkel, és várhatsz arra, hogy hátha születik egy színhibás, foghibás kiskutya, aki tenyésztésre alkalmatlan, de neked jó barátod lehet.


Felnőttben semmiképp sem gondolkodsz? Itt vannak a fajtamentők: [link]

2010. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Néztem már a bulldog fajtamentőket, de egyéb lelki okokból nem sikerült onnan megtalálni az igazit.

Igazából a legnagyobb segítséget az jelentené, ha valaki tudna megbízható helyet vagy ismerőst, aki tudna nekem egészséges kölyköt vagy növendéket ajánlani.


Végülis az ár nem szempont, a 100-150 ezer forint kicsit sok lenne, de ha másképp nem jutnék egészséges kutyushoz, természetesen vállalnám.

2010. aug. 16. 15:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Hiába csak hobbicélra szeretnéd, akkor is tenyésztőtől vedd! Pláne ha nem akadály az ára... :)
2010. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt el tudod olvasni mi mennyibe kerül: [link]

i

Ez alapján nagyjából látszik, hogyha kellő szakértelemmel és körültekintéssel hoztak le almot, akkor nem nagyon tud 100 alatt megállni egy kölyök, főleg, hogy a bulldognál gyakori a mesterségs megtermékenyítés, császár, infralámpa kell a kicsiknek, stb.


A leggyakoribb betegségük a Hrader mirigy előreesés, és az allergia, illetve légcsőszűkület, ezekre mindenképpen kérdezz rá, és ahol nem kapsz egyenes választ arra, hogy mit tettek ezek elkerüléséért, ott ne vegyél kutyák.

2010. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értettem és köszönöm mindenkinek :) Úgy néz ki, akkor a legjobb lesz ha meglátogatok néhány szinvonalasabb tenyésztőt.

A szaporítókról egyre többet hallani mostanában és ez kicsit elbizonytalanított. Most már szinte mindennel tisztába vagyok és tényleg nincs más vágyam mint egy egészséges kis francia bulli aki rengeteg törődést kap majd és a család kedvence lesz :)

2010. aug. 16. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
A fajtamentőktől milyen leki ok miatt nem lehet befogadni?
2010. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem nem haragszol meg, ha ezt most ide nem írom le.
2010. aug. 16. 20:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Számomra ez érthetetlen de mindegy..

Azon kívül,hogy azokkal van bajod,akik csinálják a fajtamentést másra nem tudok gondolni..


Vagy az ivartalanítást ellenzed,és nem akarsz befogadni "megcsonkított" kutyát,még ezt tudom elképzelni.

2010. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék erről vitatkozni, mivel csak segítséget szerettem volna kérni.

Már csak ezért is a fantáziádra bízom :)

2010. aug. 17. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!