Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjem el a kiskutyáma...

Hogyan kezdjem el a kiskutyámat sétálni tanítani?

Figyelt kérdés
Szombaton hozzuk haza a kiskutyánkat, még kellenek neki az oltásai, de itthon az udvarunkon el szeretném majd kezdeni vele a pórázon való sétálás gyakorlását. Hogyan kezdjek neki, mi a helyes mód? Milyen pórázt javasoltok hozzá? Az előző kutyánknál sajnos majdnem minden alap hibát elkövettünk, így Ő nagyon húzott is és nem sikerült róla leszoktatnunk és ezt a hibát nem szeretnénk még egyszer elkövetni. A kis jövendőbeli ebünk szintén nagy kutyus lesz, szóval jó lenne nem a Frakkból Károly bácsi stílusban sétálni vele az utcán

2021. febr. 7. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Kutyasuli + szocializáció :)

Ha rádnéz, kapjon jutit. Kiskutyánál ennyi a titok.

2021. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Tapasztalatom szerint sokkal könnyebb nagy kutyát sétára tanítani, mint kicsit. Milyen fajta lesz a kutyus? Sok örömöt hozzá! :)
2021. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Golden vizsla mix :) az előző kutyánk magyar vizsla volt, apukám, ezért vizslát szeretett volna, én meg pont ez miatt nem szerettem volna vizslát. Most viszont rátaláltunk erre a 10 hetes csöppségre és mindkettőnk kívánsága teljesült benne. Az apja golden retriever, az anyja magyar vizsla.
2021. febr. 7. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Gyönyörű lehet! :) Akkor jó lesz a mozgásigénye is. Macskákra szoktassátok rá, különben elég nagy baj lesz. Én egyébként sima nyakörv + pórázzal kezdenék, első dolog hogy ne rágja azt meg, nyugodtan legyen benne. Első 3 nap nem érdemes egyébként tanítani, úgyis az új hely fogja lekötni. Figyeljetek arra, hogy megtanítsátok emberrel is játszani, különben 3 hét múlva jönni fog a kérdés, hogy harap a kiskutya. Klikkerrel fogjátok egyébként majd tanítani? Kutyaovi/suli tervben van? Egyébként nem lehetetlen leszoktatni a húzásról, visszafordulásos módszer vált be nálam, de valakik csak megtorpannak. Nekem pl az is fontos volt elsősorban, hogy megtanítsam az étel megtagadásra. Csak a gazditól, csak kézből. Ha leesett a földre /az utcán/ sem eheti fel. A szocializálására nagyon figyeljetek, főleg a goldenek, szerintem nagyon agresszívé tudnak válni. Boldog kutyás éveket!
2021. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 A cicákkal nem lesz gond. Ahol most van, ott is van egy és együtt alszanak a kutyus fekhelyén, illetve szombattól megismerkedik a 3 macskanővérével is itt nálunk. Szerencsére az előző kutyánk is szerette őket vizsla létére. Soha nem bántotta egyiket se. Kutyaovi mindenképp tervben van a helyes szocializáció érdekében. Klikkert nem terveztem használni, úgy vagyok vele, hogy azt csak akkor használnám, ha tudnám is hogyan kell helyesen. Nem hiszem, hogy annyira bonyolult lenne, de mivel nem vagyok annyira szaki, így inkább mellőzném a klikkert.

Teljes mértékben egyetértek veled az étel megtagadásának fontosságában. Ezeket a vezényszavakat a vizslánk is tudta, szóval nem lesz teljesen idegen a tanítása, egyszerűen csak a sétáltatás fogott ki rajtunk anno. Köszönöm a tanácsokat és a jókívánságot :)

2021. febr. 8. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!