Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyaiskola a DOG3?...

Milyen kutyaiskola a DOG3? Vélemények? Megéri az árát?

Figyelt kérdés

Ha jól értem teljesen más módszerrel működnek, mint a sima kutyaiskolák, nem teljesen látom át és a többi kutyasulihoz képest elég drágának is tűnik, 15 alkalom 96.000 vagy 64.000 + x-szer 8.000 (ez a tagsági díj havonta), ami azt jelenti, hogy 6.400/alkalom, más sulikban az egyéni képzés is 2-3.000ft alkalmanként és a tanfolyamok is lényegesen olcsóbbak, igaz általában csak 8-10 alkalmasak.

Próbálok tájékozódni a honlap alapján, de elég sok kérdés merült fel bennem, illetve úgy látom, hogy egy alkalomra maximum 4 fő jelentkezhet, gyorsasági sorrendben, a legtöbb időpont elég hamar betelik, nem tudom hogyan van biztosítva, hogy az ember rendszeresen le tudja járni a megvásárolt 15 alkalmat, vagy egyáltalán ez meddig húzódhat el.

Az is érdekelne, hogy a 15 alkalom alatt mennyit lehet fejlődni (persze tudom, ez a gazdán is múlik), mert ha ugyanannyi a "tananyag" mint más suliban a 8-10 alkalom alatt, akkor nem hiszem, hogy megérné, viszont ha lényegesen többet ad, akkor talán megéri az árát.

Úgy látom, hogy itt vizsgák sincsenek, valahol írták is, hogy ők nem hisznek a vizsgarendszerben, de akkor hogyan kap képet a gazdi és az oktató arról, hogy mennyire sikerült elsajátítani a szükséges tudást?

Mivel a legkisebb "csomag" is 35.000 (ez 6 alkalom és csak tagsággal vásárolható) előbb szeretnék tájékozódni, hogy kinek milyen tapasztalata van vele, szerintetek érdemes e erre befizetni?

Elég messze is van tőlünk, de nagyon jó lenne találni egy tényleg jó kutyasulit, csak ennyi alapján nem tudom eldönteni, hogy ez valóban az e, amit mi keresünk.



2021. febr. 10. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ahová jelentkeztem ott sincs vizsga. Úgy kapsz képet,hogy látod a hétköznapokon meg minden helyzetben,hogy működik a kutyád ennyi. Én is ahová járok nem hagyományos suli,nem is olcsó.


De engem a vizsga és miegyéb nem érdekel.


Látom a kutyán pozitív változásokat,látom magamon nekem ennyi elég :)


Én egy kutyás barátnőmtől kaptam pozitív véleményt egy oktatóról és a sulijáról.Én úgy kavarodtam oda :)

2021. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

DOG3 romai parti varosi ficsuroknak van kitalalva, klub jelleggel ... nem kimondottan a hetkoznapi kutyasoknak van kitalalva ...


... ellenben ha egy picit tovabb mesz Budakalaszon ott a 'kutyaparadicsom' vagy nem sokkal mellette a 'kutyafarm' nevu kutyaiskolak, amik sokkal emberkozelibbek ...


... de ha meg raszansz egy kis utazast es tovabb mesz Szentendrere, az a telitalalat a felsorolt kutyaiskolak kozul. Rozsa Robi es csapata eleg jol ertik a kutyakat, en oket javasolnam.

2021. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Hát ahova járok az 16 alkalmas, és egy tanfolyam 50 000 Ft (menhelyi kutyáknak kb 42 000 Ft) vizsga úgymond nincs de egy házi verseny ami kb vizsgával ér fel az van


Annyit el kell mondanom hogy nem a tanfolyam óráin fogsz fejlődni, hanem otthon mikor gyakorlod a tanultakat, mindennek az alapja a tanulás. Ha csak az órán gyakorolsz hamar lemaradsz.


Én már a második alkalom után láttam a javulást, mondjuk ez függ a kutyától is

2021. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
[link] ... erdemes megnezni oket es ha ugy erzed, hogy szemelyre szolo segitsegre van szukseged, akkor valaszd az egyeni oktatast es akkor csak a te kutyadrol szol a tortenet.
2021. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Így, hogy többen is a szentendrei sulit javasoljátok szerintem velük fogom felvenni a kapcsolatot inkább.

Kicsit bánom, hogy a DOG3 inkább "parasztvakítás" mint ténylegesen egy innovatív suli, kicsit bíztam benne, hogy ez az új rendszer új szemléletet is tükröz, hogy professzionálisabb, tudományosan megalapozottabb tudás van mögötte, mint a többi, mezei sulikban és ezért más a rendszer, nem önmagában csak a rendszer miatt más, úgy szerintem megérné az árát, ezért is kár, hogy nem lehet csak egy-egy alkalomra jelentkezni és tapasztalatok se nagyon vannak, vagy esetleg egy részletesebb leírás, hogy pontosan mit is tanítanak.


Igen, persze tudom, hogy nem a foglalkozásokon fejlődik az ember, nem ott tanulja meg a kutya és a gazdi a feladatokat, pont ezért tartom nem mindegynek a képzés időtartamát, mert ha a 15 alkalom alatt ugyanazt tanítják, mint máshol 10 alkalom alatt, akkor felesleges. Tehát ha 15 alkalom alatt mondjuk ugyanúgy csak ültetés, fektetés, behívás, helyben maradás, lábnál követés van, ugyanazt az "elméletet" mondják el, akkor nincs értelme náluk tanulni, ha ezt máshol 8-10 alkalom alatt is át tudják adni. Viszont ha a 15 alkalom alatt vannak már extrább feladatok, kvázi több tanfolyam anyagát gyúrják egybe, mondjuk, mint ami sok középfokos tanfolyamon van (távolságkontroll, irányított előreküldés, akadályok, stb.) akkor akár hasznos is lehetne, csak ez meg sehol nincs leírva. Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki a maga tempójának megfelelően kap feladatokat, mert akkor meg minek vannak csoportos foglalkozások, ha a csoport tagjai nincsenek nagyjából azonos szinten.

2021. febr. 10. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi "plusz" és új módszer ott. Akik csinálják a 90-es évek módszereit ismerik, ami nem kicsit elavult már.

Viszont a marketing jó, meg nyilván sok pénzért csináltak egy látványos pályát. Muszáj sok pénzért eladni ezt, hogy visszahozza az árát.


Ha jobban megnézed az oktatókat, látod, hogy senkinek sincsenek igazából eredményei. Extükör iskolás oktatók, kezdő oktatók, stb.

2021. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Erdekes,h leszolitottam jolnevelt kutyak gszdait es sajat maguk tanitottak be a kutyat. Mert ok se talaltak jo oktatot.
2021. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ujvi válasza:

Hali!


Igaz 1 eve tetted fel a kerdest, de az adott valaszok miatt ugy erzem hozza kell szolnom. Teljesen biztos vagyok benne, hogy egyikojuk sem jart soha a Dog3-ban. :)


Profi oktatok, kellemes kornyezet, baratsagos legkor.

Ilyen jellegu kepzest, biztosan nem kapsz mashol!

2022. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!