Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kommunikáltok a süket...

Hogy kommunikáltok a süket kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt vettem észre a 10 éves kutyámon, hogy kezd már egy kicsit süketülni. Volt neki gyulladás miatt fülműtétje kb 2 éve, azóta csak folyamatosan romlik a hallása.


Látom, hogy nagyon figyel mindig és koncentrál amikor beszélek hozzá.

Az ül, fekszik, marad, tied és a hozd megy kézjelekkel, mert ezt amúgy is így tanulta meg.


De így látom, hogy nem mindig érti meg mit akarok tőle, néha meg ordítanom kell szegénnyel, hogy meghallja.


Van itt valaki, akinek alapvetően süket volt a kutyája vagy később süketült meg? Hogy tanítottátok, hogy jeleztek neki ha akartok valamit?

Gondoltam, hogy veszek egy ultrahangos sípot, hogy ne kelljen üvöltenem a kertben mint egy félnótás ha hívni akarom, de nem tudom azt meghallja-e.


Az a "baj", hogy a mai napig igénye van a folyamatos tanulásra, de így egyre nehezebb, hogy mutogatnom kell neki a dolgokat.

Minden hasznos tippet szívesen fogadok. :)


2021. febr. 13. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Elektromos nyakorvbol van olyan ami rezgessel jelez ... erre atnevelheted a kutyat es akkor nem kell vele uvoltozni.
2021. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
behívásra a legegyszerűbb az elektromos nyakörv távirányítóval. Annyira aialcsony fokozatra kell állítani hogy bizsergést érezzen a kutya. Ezzen nem fogsz tudni sok trükköt tanítani, de behívni tudni fogod anélkül hogy más állatokat vagy embereket zavarj a hanggal.
2021. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ennek a rezgős nyakörvnek utána nézek, köszönöm. Jobb ötletnek tűnik mint a síp.
2021. febr. 13. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Lámpa. Taktikai kapcsolós, amivel lehet villantani. Ilyen: [link]
2021. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém is öregkorára süketült meg. Már nem tanítottam, akkorra már tökéletesen tudott mindent. Kézjelekkel kommunikáltam neki. Volt egy-kettő amit már tudott mert előtte is használtam, de volt egy pár amit a süketség miatt vezettem be. Már ismert parancsok kézjeles formája, tehát magát a parancsot már nem kellett megtanulnia, csak az adott parancs kiadásának az új módját. Így süketen is teljes életet élt, megtaláltuk a módját hogy hogyan tudunk együttműködni és mindketten alkalmazkodtunk.
2021. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sétánál már én is hozzászoktattam, hogy ha oldalba bököm, akkor le kell húzódni, mert autó jön.


A lámpa nappal nem tudom hogy működne, mindenesetre este a sétánál ez is jó ötlet.

2021. febr. 13. 16:12
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Nekem is öregkorára süketült meg a kutyám, most lesz 14 éves, korához képest nagyon jó kondiban van. 5-6 kilométert még most is simán sétál velünk. Mi is kézjelekkel kommunikálunk, de a behívásnál nem akarok kockáztatni, ő flexin sétál, egy kisebb rántásból tudja, hogy ilyenkor jönnie kell.
2021. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt a spániel mellett egy beagle is, mikor a spánielem megvakult és megsüketült kb 12 éves korára. 15 évig élt.

Nagyon sokat segített a beagle. Csak szólnom kellett neki, hogy keresse meg a spánielt az udvaron, és már szaladt is :). (fekete volt a spani, ez okozott gondokat este. De a beagle segített :)


Amúgy meg én a maradék látására hagyatkoztam, valamint igen, kiabáltam neki.

Akkor már nem tanítottam. Sajnos demens is lett, nagyon figyelni kellett rá.. (elfelejtett inni menni, elaludt a napon nyáron, stb stb...)


Nem egyszerű, de nagyon szerettem öregként is. Mindig úgy feküdt le, hogy a közelemben legyen, ha valamit dolgoztam :)

2021. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére ő is jó kondiban van, még mindig bírja a több kilométeres túrákat is, csak ez a süketség kicsit megnehezíti a dolgunkat.

A flexi nálunk nem játszik, mert ő láb mellett jön, még póráz nélkül is. A futtatóban meg szerencsére folyamatosan figyel, ott elég neki csak inteni.


Mi is elgondolkoztunk egy kiskutyán 2 éven belül, mert szerencsére szereti a társaságot és eljátszik bármilyen kutyával, lehet sokat segítene tényleg. Meg jó lenne ha a kiskutya tőle is tanulna.


Csak elszórakozunk rajta meg elbagatelizáljuk, de sajnos most döbbentem rá, hogy nagyon múlik az idő. :(

2021. febr. 14. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!