Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanítotok a kutyátoknak,...

Mit tanítotok a kutyátoknak, hogyan fárasztjátok le szellemileg?

Figyelt kérdés

Minden kérdésnél felmerül ugye hogy a kutyát napi szinten szellemileg és fizikailag is le kell mozgatni. Ezt ugye minden válaszadó minden nap megteszi a saját kutyájával:)


Arra lennék kíváncsi hogy kinek mi esik a "szellemi leterhelés" kategóriába.


2021. febr. 14. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Ezt nem értem, mi az hogy kötelező szellemileg leterhelni? Miért lenne kötelező? Egy kutyát hogy terhel le valaki szellemileg egyáltalán, ezt nem tudom elképzelni...
2021. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

Ha szellemileg (vagy szebb szóval: mentálisan/lelkileg) lefárasztod az azt jelenti, hogy már nem fogja bírni a viselkedésed, elege lesz belőled, stb.


Fizikailag a játékokkal lefáraszthatod

2021. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ez megint csak a manapság oly divatos intellektuális túldimenzionálás.

De, hogy választ is kapj, egyszerűen olyan játékot kell vele játszani, ahol a kutyának folyamatosan figyelnie kell, koncentrálni, és tanulhat. Nekik ez jelenti a szellemi terhelést.

2021. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem a kérdés szempontjából fogadjuk el kiindulási alapnak hogy egy kutyát igenis le kell fizikailag és mentálisan is fárasztani.
2021. febr. 14. 12:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg farasztast jelenti az, mikor a kutyanak gondolkodnia kell egy parancson, ertelmezni azt, es vegrehajtania.

Ez mind fontos a fizikai farasztas mellett. Mi ugy szoktuk, hogy kifutja magat, labdazunk, ha van a futin akadaly azt hasznaljuk, ergo megvan a fizikai farasztas, utana pedig otthon keresozunk. Ezt lehet ugy is, hogy eldugsz jutifalit, es meg kell keresnie, nekunk van ilyen csapoajtos jatekunk, ahonnan kulonbozo felekeppen kell kiszednie a kaját, minden kis kart mashogy kell kinyitnia. Ebben elegge le szokott faradni. Masik pedig a folyamatos trukktanitas illetve a korabbiak ismetlese.

2021. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Utolso vagyok: nekem juhaszkutyam van, budapesten elek, ertelemszeruen az erkelyemen nincs nyaj amivel dolgoznia kene a kutyanak, igy mas gondolkodasi feladatokat kell neki kitalalnom, a lenyeg, hogy folyamatosan dolgozzon a kutya, mikor szukseg van ra. Ey persze a fizikai es mentalis farasztason tul fontos az is, hogy minosegi pihenoidot kapjon a kutya, es ne legyen tulterhelve sem fizikailag sem szellemileg. Sok gazdi kepes sajnos atesni a lo tuloldalara a gyakorlatokkal.
2021. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. ha a kutyával sétálok, nem elég neki a sima séta. Utána, ha hazamegyünk, fél óra múlva megint menne.

Azt szoktam csinálni, hogy vannak "feladatok" séta közben. Pl. kidőlt fatörzsön végigfutni, átugrani, vagy eldugok valamit, megkeresni, ha valaki, pl testvérem jön velem (ez hétvégente van inkább) akkor ő elbújik, s megkeresni. Megtanítottam a kutyát (egy jutalomfalattal vezetve) megkerülni dolgokat. Most nagyon élvezi azt, hogy leültetem láb mellett, és előre küldöm pl egy fát megkerülni, visszajön, leül, dicséret.

Ezek nekik mind szellemi fárasztást jelentenek. Vagyis nemcsak monoton menet az úton, hanem ilyen kis apróságokkal feldobni. Ez a szellemi fárasztás nálunk. Ne sakkor meg másodfokú egyenleteket képzelj el...

2021. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nalunk pont eleg szellemi lefarasztas, hogy tudja ... a labda utan kell futni :) Raadasul ha el is dobom a labdat, akkor fizikailag is lefarad :D
2021. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Engem mindig lefaraszt a kutya szellemileg.
2021. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi trükköket tanítunk, nem igényel nagy fizikális és mentális fárasztást sem, szóval 30 perc séta 30 perc játék 15 perc tanulás és alszik.

A 101 kutya trükkből szoktunk tanulni.

2021. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!