Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 tenyésztő mennyit keres...

1 tenyésztő mennyit keres átlagban? Látom sokan 150+-tól kínálják vásárra a kiskutyákat

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 22:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%

9, nem csak a kiskutyákra költenek milliókat. Versenyekre járás, szemlék, rendszeres orvosi vizsgálatok és szűrések. Magas minőségű tápok, a vemhes kutyáknak pláne. Táplálékkiegészítők, vitaminok. A tenyésztő nem két kutyát tart, hanem többet, mert egy szukának pihennie kell két ellés között. A kicsiket is oltja, chipeli, eteti, a vemhes szukát vizsgálatokra hordja...

Kell egy olyan otthon, ahol családi körülmények között tartja a kutyáit (nem a kert végében a kennelben), de el kell tudni különíteni is őket, hogy a tüzelő szuka ne őrjítsen meg mindenkit.

Új kutyákat külföldről vásárolnak messzi tenyészetekből, hogy ne legyen rokonság a kutyák között. Fedezéseket szintén, az is önmagában lehet százezres tétel. És nagyon meg kell nézni, kit vonnak be a tenyésztésbe, hogy ne legyen beltenyészet, plusz ott is a megfelelő szűrések...


És akkor még nem volt szó arról, hogy ennyi kutyának felszerelés is kell.

2021. febr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
86%

Engem inkább az érdekelne melyik fajtát láttad 150 ért ,mikor már egy labrador is 350 K-nál kezdődik :D

Aki minőségi kutyát tenyészt ,külföldre utazik a fedeztetés meg versenyek miatt,az nem hiszem,hogy sok hasznot bezsebel. A nagy része a tenyésztőknek (nem a szaporítóknak!) viszont a közelében sincs ennek a mentalitásnak,a legkisebb ,legolcsóbb ,de még jogilag nem aggályos ellenállás felé szoktak tartani ,na róluk egy percig sem feltételezem,hogy nem keresik szarrá magukat ebből ,ugyanis maga a kölykök felnevelése,etetése,chippelése,oltása stb nem kerül a töredékébe sem 350-500 ezer forintnak.

2021. febr. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
98%

A tenyesztes a fajta szereteterol szól, nem a pénzről.

Abban az esetben tudom elkepzelni hogy nyereseges, ha nagyon ritka fajtarol van szó, es el tud adni pl. fel millioert egy kölyköt. Thai ridgeback eseteben, na de itt maga a tenyeszpar beszerzese is tobb millió, nem beszélve a tobbi kiadasrol ami veluk jar, ne adj isten ha beteg lesz a kutya. Ez mindenhogyan kockazatos, sokat lehet vele bukni, ellenben ebbol meggazdagodni senki nem fog.

2021. febr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
98%

A tenyésztés az hobbi. Persze ha normálisan csinálod. Amikor kiállításokra, tenyészszemlékre mész, akkor azoknak is van egy nevezési díja. Ha frissíteni akarod a vérvonalad, fedeztetési költség is van.


Ha van egy kanod meg egy szukád, akkor azokat rendszeresen viszed ellenőrzésekre, szűrésre.

A vemhesség alatt is folyamatosan kell állatorvossal konzultálni.

Nekem 30.000 forint a minőségi táp 1 nagytestű kutya esetén, ezt szorozd be mondjuk alsóhangon 4 tenyészkutyával. Ha megszületnek a kiskutyák, akkor azokat is folyamatosan látja orvos, elindul az oltási programjuk, azokat is etetni kell.

Baromira nem olcsó mulatság.


Plusz nyilván nem fedezteted és elleted a kutyáidat 10 éves korukig, hanem egy idő után kizárod őket a tenyésztésből, ezeket normális tenyésztő ivartalaníttatja is.


Ismerek pár tenyésztőt, ők a jó vérvonal fenntartása miatt külföldről is fedeztetnek vagy vesznek tenyészállatot, ez megint pénz.


Szóval ha jól akarod csinálni és valóban a fajtaszeretet/jó vérvonal fenntartása érdekel, akkor maximum nullára jössz ki vagy minimálisat keresel vele.

2021. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

#14

akkor matekozzunk, mik a költségek összeadva


mi mennyibe kerül, mennyi a nevezési díj, fajtadíj vagy micsoda, tk díja, kennel díja, adjunk mindent össze


én nem tudom ezeket a költségeket, ezért kérdezem


én fajta szeretet miatt foglalkozom vele

2021. febr. 15. 09:15
 16/37 anonim ***** válasza:
97%

Azt hozzá tenném, hogy egy szuka kutyától egy normális tenyésztő rendszerint 3 almot hoz le. És nagyon nem gyakori a tízen kölyök szám.

Most gondold végig, hogy a sok kiadás megtérül-e a 3 alomból. Megsúgom, nem.


Ahol évente elletik a szukát, ahol van egy kan meg több szuka és csak gyártják a kölyköket, ahol nem a fajta jobbá, egészségesebbé, eredményesebbé tételén dolgoznak, az valóban nyereséges. De az ilyen nem tenyésztő.

2021. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

#16

és mivan, ha 5 almot hoz le?


tehát te megszabod, hogy ugyanaz a kutya amit 3x elletnek az tenyésztő, ha eléri a 4.-et te már somfordálsz, ha eléri az 5.-et te már farkast kiáltasz, és elhordod a világ legszemetebb emberének, hogy meri pluszosra kihozni a hobbiját?

2021. febr. 15. 09:20
 18/37 anonim ***** válasza:
36%

Matekozhatunk, de akkor is csak az jön ki, hogy baromi sokba kerül. Az egyik ismerősöm eleve külföldről vette a kant, tenyészkannak. Az ugye drágább, mint hobbicélra, majdnem 1 millió forintba került. De ha a magyarországi példát vesszük, egy jó kan vagy szuka ára alsó hangon üti a 300.000 forintot (alsó hangon!) és évi 2 alomnál többet nem illik elletni a szukával, de normálisabbak csak egyet hozatnak le egy szukával.


Tehát kapásból (ha többször akarsz kiskutyát), akkor érdemes 1 kanhoz 2 szukát venni.

Ez már majdnem 1 millió.


A nevezési díj nem tudom pontosan mennyi, de a kutyák költségei mellett az "aprópénz".

2021. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
89%

18, ezt az évi két alomnál többet nem illiket nem tudom honnan vetted, de az inkább kétévente 1 lesz az, sőt.

(Eleve két tüzelési időszak vagy egy évben, akár illemtudó valaki, akár nem, ez biológiai korlát)

2021. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nem tudom milyen putris szaporító család sarja lehetsz, de ezt nem tudod kiforgatni. Bárhogy is igyekszel.


Másfél-két évente lehet egy szukától egészségesen almot lehozni. Számolgass már kicsit.

2021. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!