Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 tenyésztő mennyit keres...

1 tenyésztő mennyit keres átlagban? Látom sokan 150+-tól kínálják vásárra a kiskutyákat

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 22:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
77%

30, képzeld, akkor is volt hús, a kutya pedig húsevő.

Ahogy állatorvoslás is volt. Nyilván egy átlag paraszt nem vette igénybe a szolgáltatást, de a tenyésztők természetesen igen.

Plusz akkoriban nem hitte magát minden második proli tenyésztőnek, nem voltak szaporítók, akik belerondíthattak volna a fajtákba.

2021. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

#30

ez rejtély... csodálkozok is hogy élték túl...


#29

ez szomorú történet, neked egyáltalán nem jött be a dolog... lehet balszerencse vagy nemtudni...

de meg kell említeni, hogy egyáltalán nem tartom normálisnak, hogy nálad, mint "tenyésztő" ennyi beteg kutya legyen, és folyamatosan ilyen komoly állatorvosi költségekbe verjen a "kenneled".


Képzelem mit művelhettél az emberekkel, akik tőled vettek kutyát... Az állatorvosaik degeszre keresik magukat... Vagy egyszerűen csak beleválasztottál egy fajtába, amiből te is rossz egyedeket vettél...

Majd nagy mellénnyel szórtad ezeket a beteg és problémás állatokat, törzskönyvel, esetleg további tenyésztési célzattal, ha számított hogy a kutya golyója jó legyen.



És vedd számításba a #30-as válaszolót


Azt nekem ne akard már elmondani, hogy 200 ezer sürgősségi ellátást csak úgy egyik napról a másikra szükségeltetik.


Volt már pár kutyám a 30 év alatt, hobbiból. Tisztában vagyok az állatorvosi költségekkel vidéken, elvégre vidéken van a legtöbb tenyésztő, nem mész tőle a falnak, ha elmész 1 maszekhoz.

2021. febr. 15. 14:22
 33/37 anonim ***** válasza:
95%
Miért, ha a csont megakad neki, vagy elüti egy autó az szerinted előtte hetekig érlelődik? Könyörgöm.. kutyát se tarts, nehogy már még szaporítani is nekikezdj.
2021. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

#33


van annyi eszem, hogy cső csontot nem adok neki, annyi eszem is van, hogy utcára sem engedem kiszaladni


most be akartál oltani, de ez megint vissza fele sült el

2021. febr. 15. 14:56
 35/37 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem tudod felfogni, hogy ezek példák voltak, ezer féle dolog lehet amiért szükség lehet ilyesmire.
2021. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
94%

Eljutottunk egy szintre, ahol nincs értelme a beszélgetésnek. Ha szerinted a kialakult daganatos betegség és a baleset tenyésztői felelősség, akkor én itt parttalannak látom a dialógust...

Nem tudom mely területén élsz az országnak, de a 200ezres álltorvosi számla az igen, csak úgy lesz akár egyik percről a másikra. Mondhatnék példákat, de minek? Aki abból indul ki, hogy a századelőn mit ettek a kutyák, annak mit magyarázzak a huszonegyedik századról...?

De ha már érdeklődtél, azt még elmondom, hogy nekem igenis bejött a dolog, nagyszerű eredményeket értem el, és a mai napig (bár 2019 óta nem született nálam kölyök), keresnek és viszik a híremet. Minden infó transzparens, a rejtett here, a daganatos betegségek, harapáshiba és a karakteri hiba is. Ezt szelekciónak, igényes tenyésztői munkának hívják, és az őszinteséget, plusz a több tucat kiváló munkakutyát, akiket tenyésztettem, respektálja a fajta társadalma. Mert ez jobb helyeken így működik.

2021. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

#36

melyik tenyésztő vagy te, mi a kennel neve és milyen fajtát tenyésztettél?

2021. febr. 15. 16:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!