Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 tenyésztő mennyit keres...

1 tenyésztő mennyit keres átlagban? Látom sokan 150+-tól kínálják vásárra a kiskutyákat

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 22:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
79%

17, kétévente egy alom egy szukától. Eleve túl fiatalon nem jó tenyésztésbe fogni. Idős kutyát megint nem jó kihasználni. Így jön ki a 3-4 alom egy kutya életében összesen.

Ha te ennél többet erőltetsz, akkor nem szereted a kutyádat, mert nem fontos neked az egészsége. Ha csak a pénz miatt hozol le minél több almot, akkor igen, szaporító vagy, és véletlenül sem szereted a fajtát.

2021. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

a fajta szeretete mellett akkor nem ellethetem meg 5x?


miközben egészségügyi szűrésekkel, tk-val, tenyésszemlével, kiállítással rendelkezik a tenyész állat?


tegyük fel kiváló utódokat,első osztűlyúakat adok jó helyekre, szerető családokba, akiket boldoggá tesz a kiskutya


egészségügyi szűrésekkel, egészséges állatokat



"Kérdező, nem tudom milyen putris szaporító család sarja lehetsz, de ezt nem tudod kiforgatni. Bárhogy is igyekszel."


aztán jön a tinédzserke, és a képembe vágja a fenti megjegyzést.

hát köszönöm szépen... de azt hiszem, ez a fenti megjegyzés mindent elárul az írójáról, milyen szinten vagy, talán nem te vagy abban a társadalmi helyzetben véletlen?

2021. febr. 15. 11:14
 23/37 anonim ***** válasza:
97%

"a fajta szeretete mellett akkor nem ellethetem meg 5x?"

Nem, és ezt egy korábbi hozzászólásban meg is magyarázták neked elég érthetően.

2021. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
97%
Ez már nem a fajta szeretete. Ez a pénz szeretete a kutya kárára. És igen, ez innentől szaporítás. Valamint ez a bizonyos értelmi képességű rétegek sajátja.
2021. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz lehozni 5 almot 1 szukától ha normálisan tenyészteaz, mert kb. 2 éves korában fialhat először, 2 évente 1 almot hozhat le és 8 éves kora után már nem fialhat, vagyis normális tenyésztő már nem engedi az olyan idős kutyáját fialni.
2021. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

2 évente 1 almot?


kevesellem kicsit....


szerintem ezt a tenyésztő szemére kell bízni... ő látja az állatot...

ő tudja megítélni, hogy kell-e tenyészteni tovább avagy sem

elvégre azért ő a tenyésztő

meg elvégre az ő pénze van benne

ő dolgozik vele rengeteget, hóban szélben fagyban

egészségben-betegségben

szeretetben



aki idáig nem jutott el soha... az honnan veszi a merszet, hogy úgy állítsa be magát, mintha értene hozzá?

2021. febr. 15. 13:13
 27/37 anonim ***** válasza:
96%

Te honnan veszed a merszet hogy megkérdőjelezz egy bevett szokást?

Többen leírták hogy hogyan csinálják a tenyésztők, szakértelemmel és tapasztalatokkal alakították ki azt a szokást, hogy kétévente hoznak le egy almot, mert így ítélik biztonságosnak.

És akkor jön a gyk-n a megmondójóska, aki a dilettanizmusával ledegradálja a tenyésztők szakértelmét.

2021. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
96%

"miközben egészségügyi szűrésekkel, tk-val, tenyésszemlével, kiállítással rendelkezik a tenyész állat"


Mivel te csak a pénzen keresztül nézed, tessék, pénzes érv:

Ha már ennyit ráköltött a tenyésztő a szeretett kutyára, nem fogja veszélyeztetni az egészségét (és a belefektetett pénzét) azzal, hogy naaaa, hámmég nem is annyira vénecske, hátha kilök még pár kölyköt.

2021. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
95%
Volt négy almom két szukától 2012 óta, mindegyikből tartottam meg kölyköt, egy kiskutya sajnos harapáshiba miatt fél éves új gazdihoz került, egy másik társtulajdonban van. Egy kan kölyköt két évesen visszaadtak (2014ben). Az első szukám 12 évesen ment el, 2 alom volt tőle, utolsó napjaiban (veséje állt le) közel 150e ft ment el állatorvosra, előtte kétszer kellett daganat miatt műteni (amikor már nem tenyésztettem vele), ezeknek darabja volt 100ezer ft. Az első megtartott szukám balesetben halt meg 7 évesen, tőle is lett 2 alom. Szintén volt sajnos daganatos betegsége, illetve ivartalanítva lett, szintén 200eft csak a sürgősségi, be nem tervezett ellátás. A kan, akit visszakaptam tenyésztésre nem alkalmas, ivartalanítva lett + gastropexia (gyomorkivarrás), úgyhogy a standard 100ezres állatorvosi keretet ő is kihasználta. A legfiatalabb megtartott szukám végülis szintén nem tenyészthető, de vele is nagyon megszerettük egymást, neki is volt sürgősségi műtéte 130e értékben. Ezen kívül ha kiállításra vetemedek, az mindennel együtt 20-40eft, olyan 20-25 kiállításra mentem talán eddig. Munkaversenyre kb ilyenek az arányok, nálam ez a prio, elsősorban munkakutyázok, ha kimegyünk külföldre, akkor van az 50-60e forint is. Évi egy külföld játszik, plusz 4-5 magyar. Ehhez szükséges havi min 4 tréning, de inkább több. Attól függően hova megyek, ennek ára 2-15e ft. Ja és ez növekszik ha több kutyával megyek. Jelenleg a két hobbi kutyám fenntartása havi 40e ft, plusz amit velük edzek, hisz sportolni szerencsére tudunk, de arányosan több a ráfordítás ha ennél több kutyája van az embernek. Csak a vitamin+izületvédő+élősködők elleni védelem ennek a fele. A kiskutyáknál a tk kiváltás 6000ft/kiskutya a mikrochip árát már nem is tudom, de ahányan vannak, azt is felszorzod, plusz féreghajtás nekik kéthetente, és olyankor az összes kutyát kell hajtani! Két oltást mindegyik megkap, és akkor még nem ettek és nem kaptak útlevelet... Az a pénz, ami bejön egy alom kiskutyából, és nem közvetlenül a kölykökre költöttem belőle, az pusztán behozott valamennyit azokból az elképesztő pénzekből, amit korábban a kutyákra költöttem. Amolyan önfenntartó (de az sem, ha tényleg rendesen csinálod) hobbi, amire akkor irigykedik a környezeted, amikor éppen eladsz, de hogy neked hány munkaórád van netes kutatásban törzskönyvek és eredmények után, hány éjszakád maradt álmatlan a kiskutyák mellett, azt a mentális terhet, hogy ennyi kutya és gazdája iránt vagy felelős... soha nem fizeti meg senki. Adott esetben visszafizetek, ha fent marad egy golyszi, vagy ahogy tettem is, visszafogadok vagy újra elhelyezek kutyát. Ezt mind nem számolják bele a tenyésztő "jövedelmébe". Csak mondom.
2021. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
28%
Csak úgy halkan megkérdezem, hogy a 19-20. század környékén hogy sikerült csúcsminőségű tápok, állatorvosi segítség nélkül kitenyészteni a ma ismert kutyafajtákat?
2021. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!