Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legideálisabb kezdőku...

Noro2 kérdése:

Melyik a legideálisabb kezdőkutya a labradoron kívűl?

Figyelt kérdés
2021. febr. 16. 14:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
17%

10-es ezt komolyan gondoltad? Pont a legkiszámíthatatlanabb kutyát ajánlod? A puli még a rokonokat se nagyon akarja beengedni az udvarba, a legtöbb kutyakozmetikus harapás puli miatt van...

Én is a golden retrievert, labradort javasolnám, esetleg magyar vizslát, szettereket. Ezek a legcsaládcentrikusabb fajták. De az sem mindegy, hogy mennyi időt/pénzt akarsz rá szánni. Ha kevesebb pénzt, akkor rövidszőrűt válassz, ha többet, akkor lehet kozmetikaigényes hosszúszőrűt is (10 ezer körül/alkalom a nagytestű kutya, félévente nem árt vinni legalább a szőrváltásnál).

2021. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
95%
Én a labit nem gondolnám kezdő fajtának, de egyik vadászkutyát sem... Ha véletlenül olyanba nyúlsz, amiben van ösztön, akkor azt már sima sétán el nem tudod engedni, csak ha rendesen kiképzed. Ehhez képest egy ragaszkodó "szolgalelkű", "úristenelneveszíts" juhászkutyával szerintem könnyebb az élet.
2021. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!