Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy ilyen kutyát,...

Szeretnék egy ilyen kutyát, szerintetek milyen fajta lenne jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyát ami kint tartható, minőségi kutyaháza az lenne és sokat lenne vele foglalkozva.

Szeretnék vele futni, esetleg biciklizni (akár bikejöring, de ha kisebb termetű fajta akkor értelem szerűen ez offos) és túrázni is.

Szeretnék vele engedelmességit csinálni és csak úgy energia levezetésből, hobbiból őrzővédőzni... Persze szakemberrel, de nem azzal a céllal hogy komoly testőr vagy házőrző kutyám legyen, főleg azt szeretném ha parancsra tudnak támadóan ugatni.

Itthon kamera ugyan nincs, de riasztó az van...

Azért szeretném, hogy tudjon elrettentően kinézni mert gyerekkoromban egyszer majdnem megtámadtak az akkori kutyámmal és külön az is buzdította Őket erre, hogy látták hogy mennyire félős a kutyus. Ilyet a jövőben nem szeretnék átélni...


Mindenképpen fajtatiszta kutyát szeretnék, mert gyerekként mindkét kutyánk olyan betegségben szenvedett amire szűrhető egy fajtatiszta kutya és náluk csak felnőtt korban jött elő.


BARF modell szerint etetnék vagy Orijen táppal, esetleg N&D táppal, ami jobban beválik.

De BARF miatt hajlandó vagyok fagyasztót is vásárolni, tehát tudom, hogy költségekkel jár a kutya tartás...


Amilyen fajtákban gondolkodtam: Svájci Fehér Juhászkutya, Belga Juhászkutya (nem Mali, hanem groenendael vagy tervueren), esetleg mudi vagy puli...

Vagy mást is ajánlhattok.



Azért nem akarok kifejezetten ÖV kutyát, mert ez lenne az első kutyám, amit önállóan én nevelek.


A telkem 1000m2 kb.


A válaszokat előre is köszi!



2021. febr. 20. 17:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Tervueren vagy groenendael lenne szerintem a legjobb. Még a rotit mondanám, bár első kutyának csak nagyon tudatos gazda mellé javasolnám.
2021. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
Egy belga juhászkutya valóban jó választás lehet mindenre, amit írtál. Bár nem kifejezetten elrettentő. De jó lehet egy dobermann, óriás snaci is. Hovawart, bauceron, briard. De még egy kuvasz is jó lehet.
2021. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is puli van, szuka, még nincs egy éves de nagyon harcias kis kutya. Velünk barátságos, de idegeneket úgy ugatja, hogy jobb se kell. Őrző-védő természet benne is megvan, legalább annyira mint egy őrző-védő kutyának, mert a családot tekinti a nyájnak, amit meg kell védeni. Egyébként első kutyának szerintem tökéletes mert imádnivaló, bár a szőre kicsit macerásnak tűnik, amúgy nem olyan nagy munka foglalkozni vele.

Ismerek mudit is, többet is, vele sokat kell foglalkozni, többet mint a pulival szerintem, mert harciasabb. Amelyik jólnevelt, az kutyakiképző ismerősömé, aki nagyon sokat foglalkozik velük. Szóval én inkább a pulit mondanám. :)

2021. márc. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
29%
Én a border colliet vagy valmelyik vizsla fajtát ajánlanám
2021. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!