Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinál egy tenyésztő, ha...

Mit csinál egy tenyésztő, ha a beleegyezése nélkül szaporít valaki a tőle vásárolt kutyával?

Figyelt kérdés
Nem egyszer látom, hogy kiskutyákat hirdetnek úgy, hogy a szülők törzskönyvesek, a kölykök nem. Én nem hinném, hogy korrekt tenyésztő, akinek számít a jó vérvonala, a jó hírneve, ilyenbe belemegy. A tenyésztésre nem alkalmas kedvencként eladott kiskutyáknál ivartalanítási kötelezettséget kötnek ki legjobb tudomásom szerint (kivéve, ha egészségügyi akadálya van a műtétnek, de ez egyedi). Mi van, ha valaki ezt kijátssza?
2021. febr. 25. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A jó tenyésztő szerződést állít ki, amibe ez is bele van foglalva. Jogilag támadható a szaporító.
2021. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

A legtöbb tenyésztő csak azután adja ki a törzskönyvet, ha megvolt az ivartalanítás.


Amúgy a tenyésztő nem csinál semmit, mert nem az ő dolga. Ha pl. veszel egy autót, és elgázolsz vele valakit, akkor nem az autógyár jön ugrálni, hanem a rendőrség.

2021. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogyan derülhet ki az ilyen? Van határidő? Mi van, ha másik országba viszik a kiskutyát?
2021. febr. 25. 13:33
 4/11 A kérdező kommentje:
"Amúgy a tenyésztő nem csinál semmit, mert nem az ő dolga." - Nem feltétlenül, mert az ő hírnevén is csorba eshet.
2021. febr. 25. 13:34
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ilyen célra sokan külföldről vesznek kutyát. Pl Szerbiában nem kell kennel a tk lekéréshez, se szűrés, de még csak oltás sem. Chip a kutyába és kész. A "tenyésztő" aki egyébként szapi kb aprópénzért vágja hozzád a kutyát csak vigyed. Ezekkel a kutyákkal azt csinálnak amit akarnak.
2021. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

"Mit csinál egy tenyésztő, ha a beleegyezése nélkül szaporít valaki a tőle vásárolt kutyával?"


Szerződésszegésnek minősül, nyilván. Jogilag megtámadhatja, feljelentheti, a kutyát/macskát pedig visszakapja.


"Nem egyszer látom, hogy kiskutyákat hirdetnek úgy, hogy a szülők törzskönyvesek, a kölykök nem"


Ez úgy történik, hogy SAJNOS sok magát tenyésztőnek valló ember igazából csak szaporító, és egyáltalán nem érdekli a kölykök utóélete. Kb dobálja őket oda mindenkinek, mindenféle nyomonkövetés nélkül, a pénzért.

2021. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
88%
igazából titokban gyorsan elvégzik a szaporítást aztán eladják a kutyát akkor nem lesz semmi gond szerintem
2021. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Én ugyan nem értek a témához, viszont egyszer beszéltem egy tenyésztővel és Ő azt mondta nekem, hogy sajnos az ivartalanítási kötelezettség az nem sokat ér... Ugyan van szerződés, de ha valaki mégsem ivartalaníttatja a kutyáját, akkor nem igazán tudnak mit csinálni.

Sajnos vannak ilyen dolgok.

A macskákat sem legális kiengedni az utcára, mégsem büntetik sorra az embereket...


Amúgy maga a szaporítás pedig nem illegális (sajnos?), amíg nem valósul meg állatkínzás a körülmények miatt.


Tehát ha esetleg nem volt ilyen ivartalanítási szerződés, vagy találtak rá kiskaput, -vagy csak simán nem érdekli Őket- akkor ellethetik azt a kutyát, ami az Ő tulajdonukban áll...


Ahogy a tenyésztőnek sem kell indokolni, hogy miért nem ad el esetleg valakinek kutyát, mert az az Ő tulajdona, onnantól kezdve hogy XY személy tulajdonába kerül az állat elég sokmindent megtehet és amíg nincs állatkínzás, gyakorlatban a tenyésztő sem tehet nagyon semmit...

2021. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Még annyit hozzáfűznék a jó gondolatokhoz, hogy akinek van kapcsolata, az már simán ki tud állíttatni úgy magának törzskönyvet, hogy ki se kell otthonról mozdulnia érte. Láttam már ilyet. Tehát eleve sok a törzskönyves szaporító is, aki leszarja kinek mire ad el állatot.
2021. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. febr. 25. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!