Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehetne betiltani a...

Nem lehetne betiltani a kutyatartást meghatározott marmagasság felett és indokolt kivételekkel lakásban?

Figyelt kérdés
Kivétel lehet a látássérült embereket segítő vagy a terápiás célra tartott kutya. Az akváriumokban is létezik egy liter/cm szabály.

2021. febr. 26. 02:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 A kérdező kommentje:

Mivel azt nem tudját megérteni sokan, hogy a kutya nem ember, mert külön faj, ezért gondoltam egy praktikus oldalát hoztam. De mint írtam, minden ember ugyanolyan értékes: a gyerek és a felnőtt is. Nem én írok olyan undorító dumát, hogy a "sokgyerekes segélyen élősködő tolvaj gyereke"... a gyerekeseket már tolvajoknak nevezik, elképesztő... Nem segélyt kap a gyerekes család, hanem hozzájárulást a gyerekneveléshez. Nem ingyen, hanem azért, mert az államnak ez megéri: a gyerek felnő és adót fog fizetni. De mondom tartsatok kutyát, építsetek kutyaállamot.


Mi "felelőtlen tolvaj szülők", majd azért még nevelünk gyereket, hogy legyen, aki eltartja az országot. Viszlát.

2021. márc. 1. 12:44
 62/74 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem ember, hanem kutya, a kisebbség jelentős része meg nem fizet adót. Ezzel persze azok dolgát is megnehezítik, akik szeretnének beilleszkedni normálisan, de pont most hétvégén voltam tanúja egy áruházi cirkuszolásnak, mert bort akartak lopni.
2021. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“a gyerekeseket már tolvajoknak nevezik, elképesztő”


Trollnak elég gyenge vagy, de korlátolt gondolkodásúnak tökéletes. Nem tudom te burokban nőttél-e fel de gondolom a válaszoló nem kollektívan a gyerekes szülőket nevezte tolvajnak hanem azokat akik “kitermelnek” 10+ gyereket ,hogy aztán a segélyeken élősködjenek stb-stb, szép számban vannak ilyenek s sajnos nem csak a kisebbségiek közt.

Továbbra sem mondott senki olyat ,hogy “kutya=gyerek, minden tekintetben”, ezt azóta sem tudom honnan szülted.

2021. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, kedves, attól megnyugszol!


Ha már jogra hivatkozol...

Az emberiség néhány példánya szerinted is tévedésből kapta azt a "homo" jelzőt?

Oké, születéskor még megfelel annak...aztán panellakó szomszéddá lesz, ahol már

talán annak sem tud örülni, hogy a falból folyik a víz.

Ha azt megérted, hogy ehhez a kérdéshez nem kell fanatikus kutyabolondnak lenni, máris előrébb vittük az ügyedet valamilyen szintű megértés felé.

De tudhatod, az orvos is csak úgy tud gyógyítani, ha a kedves beteg együttműködik vele. Szeretnek a szomszédaid? Vagy ők valóban fanatikusok, már oda sem figyelnek rád? Rá se ránts, mi itt vagyunk neked, eztán sem hagyunk...cserben!


Ha úgy látod helyesnek, írd ki itt is a kérdésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog

Hátha több "homo"-val és egyéb empatával találkozol: egy próbát megér!

2021. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy halkan jegyzem meg, hogy bár a kutya nem fizet adót, nem is kap semmit az államtól, nem jár neki ingyenes orvosi ellátás, oktatás, stb. stb., tehát bevétel-kiadás matek szerint lehet, hogy jobb mint aki minimálbérből adózik, cserébe pl. folyton orvoshoz jár. :)
2021. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kis cuki hogy magára vette a sokgyerekes segélyen élősködő tolvaj dolgot :D Ugye akinek nem inge...
2021. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 A kérdező kommentje:

"Az emberiség néhány példánya szerinted is tévedésből kapta azt a "homo" jelzőt?"


Ilyet nem állítottam, mások nyomják itt a rasszista dumát, akik kutyákhoz hasonlítják a gyerekeket, aztán letagadják ezt. A gyerek és minden felnőtt ember, homo sapiens sapiens. A gyerek az gyerek, nem segélyből él, hanem a társadalom közösen felelős érte, hogy hasznos és boldog tag legyen. Aki 10 gyerekes családban nő fel az is ugyanolyan gyerek, mint a többi és ugyanolyan felnőtt lehet, mint a többi. Ha egy gyerek sívitozik a házban, elviselem, mert az embertársam. A kutya azonban nem embertársam, ha a különbséget magyarázni kell, márpedig itt kell - érdekes ha személyes beszélgetek erről másokkal, nem egy kutyás kategóriában - akkor nem kell magyarázni.


A szomszédiammal kiváló a kapcsolat, köszönöm.


vége

2021. márc. 1. 14:17
 68/74 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy gyerek sivítozik a házban, ugyanúgy nem viselem el, mint hogyha egy kutya ugat egész nap, vagy ha éjjel hangosan hallgatják a zenét, és nem lehet tőle aludni. Vannak bizonyos illemszabályok, amit mindenkinek illik betartani, aki társasházban él. Ha én csendre nevelem a kutyámat, akkor elvárom, hogy más csendre nevelje a gyerekét. Aki zajosan akar élni, az költözzön tanyára, ahol senkit nem zavar. A felújítási zajokkal toleráns vagyok, mert az viszonylag rövid ideig tart normális esetben, de amikor otthonról dolgozom és Skype megbeszélés van, akkor minden zaj tud zavaró lenni. A kisgyerekes kollégám is csendre inti a gyerekeit, amikor éppen megbeszélés van és a gyerekekkel elszalad a ló, és ez a normális egy szülő részéről.
2021. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, fogsz valaha válaszolni a kérdéseimre, vagy csak trollkodsz bele az éterbe? :D
2021. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
92%
Nem troll! Az a képlete szegénynek, hogy ő tényleg komolyan gondolja!
2021. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!