Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, ha egy kutyára...

Mit jelent az, ha egy kutyára dupla póráz szükséges? Akit egy pórázzal nem lehet visszatartani, kettővel sem, avagy hogy néz ki, hogyan működik ez a dolog?

Figyelt kérdés

#dupla póráz
2021. febr. 26. 13:31
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

# 19 és mindenki :köszi szépen és ha van még gyakorlati jótanács, ne fogjátok vissza magatokat, minden info elkél, mert úgy látszik, új időszámítás köv az eddigi 28 év után.

Köszönöm!

2021. febr. 26. 14:06
 22/34 anonim ***** válasza:
96%
hám, nyakörv és póráz...
2021. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, ez kutyától is függ. Az enyémre azt mondták, ahonnan örökbe fogadtam (nem Eszkuláp, fiatal fajtamentés), hogy nem viseli el a nyakörvet, így azzal ne is próbálkozzak. Oké, nem egy nagytestű kutya, filigrán alkat, szóval egy rossz mozdulattól akár meg is sérülhet a nyaka. Viszont mire rakjam a bilétát? Vettem bőr/műbőr, szélesebb nyakörvet, és nem csatoltam szorosra, csak a bilétát tettem rá. Azt úgy elviselte. Aztán idővel szorosabbra vettem, és nyakörv + hám kombinációval két pórázzal kipróbáltam a sétát. Úgy jó volt, de nem a nyakörvvel irányítottam. Megtanulta elviselni a nyakörvet, de mivel sportolunk, belekocogunk a sétába, ezért nem nyakörvvel sétáltatom, hanem hámmal, a sérülésveszély miatt. Mentetteknél előfordul, hogy nem lehet egyből nyakörvet rakni rájuk, de ha nem érte nagy trauma, vagy nincs a nyakán súlyos sérülés, akkor idővel hozzászoktatható.

Én a kritikus időszakokban sétáltattam dupla pórázzal, amikor sokat tűzijátékoztak, és már korán kezdtek lövöldözni, kettőből nem tud egyszerre kibújni, ha megijed. Most szilveszterkor nem volt akkora cirkusz errefelé, szóval most ezt elhagytam.

A képet, amit linkelt valaki, ott meg az első karikát arra használják, hogy ha a kutya meglódul valamire, a lendülettől feléd fordul vissza, ha előre csatolod a pórázt.

2021. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%
Mibe kerülne megkérdezni az Eszkulápot, milyen felszerelést várnak el?
2021. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

#24! Eszkuláp írta meg, méghozzá azért, mert rákérdeztem, mi lehet szükséges.

Még csak az "elméleti" résznél tartunk, jövő hétem megyek először a kutyushoz.

Előrelátó voltam én, csak éppen máig azt sem tudtam, hogy létező dolog ez a dupla póráz. Gondolom, ők meg azért nem jelezték első blikkre, mert nem is gondolták, hogy 2 kutyus után is létezhet magamfajta tudatlan földönkívüli.

(így is csak véletlenül elejtett infó lehetett, említés csupán ennyi :

...."az egyesület előírja, hogy az első hónapban dupla pórázon legyenek a frissen örökbefogadottak"....)

Mindegy, örülök, hogy ide jöttem kérdezni, nézegetem a küldött oldalakat, kezdek kicsit képbe kerülni, azaz tudok készülni, nem ott kell először kiakadni. :)

#23! Neked is köszönöm a részletezést, sokat segít a szemléltetéshez a gyakorlatban élő példák szóbeli "láttatása" is. Üdv mindenkinek!

2021. febr. 26. 15:13
 26/34 anonim ***** válasza:
93%

Tökéletesen engedelmes kutyám van, de mégis van hámunk, olyan helyre, ahol szorosabb kontroll kell (orvosnál, hosszabb utazásnál vonatozásnál, ilyesmik) sokkal jobb, mint a sima nyakörv.

Nem olyan ördögtől való, hogy mindkettő legyen otthon.

2021. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Lesz, de mint fentebb említettem, ez a dolog reggel, éhgyomorra kicsit ütős dolog volt.

Elsiklottatok egy kérdés felett, amit még tudnom kéne: ez a cég az, amelyik környezettanulmányra jön, hogy hová kerül, milyen körülmények közé, aztán többször jönnek ellenőrizni akárhány hetenként? Vagy náluk ez csak annyira létező, mint pl. Illatos úti gyepinél, azaz sehogy? Hogy működik az Eszkuláp?

2021. febr. 26. 15:36
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bonyolult dologra gondolni, veszel egy dupla végű pórázt, ezt általában "állítható póráz" néven árulják. Az egyik végét a nyakörvre, másikat a hámra teszed. Persze vehetsz 2 külön pórázt is, ha úgy neked jobb.


Pl: [link]


De egyébként friss gazdás kutyáról láttam pont az Eszkuláptól videót. Nem volt rajta dupla póráz, csak flexi és nyakörv. 1 hete fogadták örökbe.

2021. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Nem viccből kéri ezt az Eszkuláp. Nem kötözködni akarnak ezzel, hanem a biztonság a legfontosabb. A duplavégű azaz kiképzőpóráz felejtős ebben az esetben mert azt nem fogod tudni biztonságosan fogni. Hám+nyakörv és 2 különálló fix póráz.


Ha régebb óta követed őket akkor biztos láttad hogy tavaly év végén elveszett egy frissen örökbeadott kutya azért mert a gazdik nem tartották be a szabályokat, és tudomásom szerint még mindig nincs meg a kutya.

2021. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
22%

[link]


[link]


Parancsolj, 6500 ft a kettő együtt, de ha ezt ennyire megterhelőnek érzed, nem biztos, hogy kellene neked kutya.


Én sem tartom teljesen normálisnak, ahol önkénteskedem, fojtót vagy retriever pórázt rakunk a kutyákra, abból sem tudnak kibújni, amelyik mindig bepróbálkozik(nagyon ritka), annál kérjük a leendő gazdit, hogy szerezzen be egy ilyet.


Ha ott lenne az álomkutyám, duzzogás nélkül megvenném a hám-póráz kombót, mert tudom, hogy milyen költségekkel jár a kutyatartás és az ehhez képest semmi. Pl kutyám orra és szája között megjelent egy kicsi seb, ami két nap alatt sokat nőtt, elfertőződött, a dokinál normál rendelési időbe 11 500 ft-ot fizettem és még jól jártam, hogy csak egy seb volt és nem kellett tenyésztést csinálni meg társai...


Nyílván nem fognak kémkedni utánnad, hogy be tartod-e a szabályaikat.

2021. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!