Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, ha egy kutyára...

Mit jelent az, ha egy kutyára dupla póráz szükséges? Akit egy pórázzal nem lehet visszatartani, kettővel sem, avagy hogy néz ki, hogyan működik ez a dolog?

Figyelt kérdés

#dupla póráz
2021. febr. 26. 13:31
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Püff neki! :( megint egy lelkes hozzászóló, aki azon a véleményen van, hogy akit nem vet fel a jólét, illetve akkor is racionálisan gondolkodna és mérlegelne, ha amúgy vasvillával szelelné a kazalszámra álló pénzt, hát az az embernek is selejt, nemhogy kutyásnak!

Jönnek, leüvöltik azok fejéről a hajat is, akik pl. 3000Ft/kg ár alatt kapható táppal merészelnek etetni, ...stb: nagyon sokan vannak, akik csak pénzben képesek mérni mindent. Minden nap találkozhatok azokkal, akik nem hiszik, hogy valaki akkor is stabil hátteret, biztos jövőt tudhat biztosítani, ha nincs minimum havi negyed milla jövedelme, vagy zsebpénze.

Nézd el nekem, hogy az elmúlt 30 évben olyan kutyáim voltak csupán, akihez nyakörvnél, póráznál és szájkosárnál több soha nem szükségeltetett.

(ha van még sok százezer olyan gazdi Magyarországon, akinek a kutyája szintén az életben soha nem hordott semmilyen hámot, nemhogy ilyen speckó dolgot, akkor is)


Részint ma délelőttig azt sem tudtam, hogy létezik és mi az, ami jövő héten már kötelező cucc lesz nálam (#27 első szava: elég konkrét bír lenni?)

Orvosra mindig és bármikor volt elegendő félretéve, törvénykövető és naprakész a volt a tartási körülményektől kezdve a kutyák oltásijáig minden, nem nekem küldött az állatorvos felszólítást, nem nálam nyomultak az állatvédők, mert rosszul bántam a kutyámmal. Ha ennek ellenére is csak szr gazdi lehet egy ilyen, hát legyen karácsonyod: véleményed (ítéleted) egy a sok közül.


Állítólag sok menhelytől bizony jönnek, és még az élő fába is belekötnek, majdhogy teljes lakásfelújítást, vagy költözést várnának el ahhoz, hogy esélye legyen a leendő gazdinak. És igen, jönnek ellenőrizni, többek mondták, hogy még a gyámügyisek

sem olyan szigorúak, mint némelyik menhely csapata. Értem én, hogy nem rossz szándék vezeti őket, de aki nem az egy sémára készült szabványgazdi, annak szinte ellehetetlenítik az örökbefogadást. Ez van, tény. A tények pedig...

No mindegy, makacs vagyok magam is, úgyhogy kutya lesz. Pont.

Ha a jelenlegi jelölt, akkor az. Ha tovább kell kutatnom, akkor más.

És a szereteten, törődésen túl orvosi ellátása, egyéb dolgai is biztosítva lesznek.

Sőt! ha az kell az üdvösséghez, még tripla hámja is lesz.

Ne haragudj, hogy előbb meg akartam tudni, mi az, amit ma hajnali ismereteim szerint még nem gondoltam "kötelezőnek" egy minden vezényszót, viselkedést ismerő, középkorú, engedelmes kutya számára.

Sebaj, 12óra alatt eleget megtudtam arról, hányadán vagyok.


Köszönet érte mindenkinek! #30-asnak különösen, elvégre néha még elfelejtkezem arról, mennyire irreális elvárás, hogy csak építő jellegű vitát, kritikát, jótanácsot várjon az ember.

További szépet, egészséget mindenkinek: engem mára (nagyon) leoltottak : (

2021. febr. 26. 20:35
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem hetente mennek ellenőrizni, de egy előzetes környezettanulmány azért vállalható szerintem.

Ha olyan gazdi vagy, aki magától is visszajelez (sztem nem megterhelő párhavonta egy-két kép, meg hogy köszi jól vagyunk), akkor tutira nem fognak nyaggatni.


Az ilyen gyámügyes hasonlatot az olyan kutyatulajok szokták erőltetni, akik úgy vannak vele, hogy "örüljenek hogy befogadom, onnantól az enyém, mit pofáznak bele".

Ismerek én is ilyet, sajna családban is, fel van háborodva azon, hogy mi az, hogy szerződés kell, mi az, hogy kapcsolattartást kérnek, mi az, hogy ivartalanítani kell, mi az, hogy megnézik, hova viszed.

Hiába látja nálunk a mentettkéket (nekünk most macskáink vannak), hiába magyaráztam el, hogy nem bacctat senki, csak tudni szeretnék, hogy jó helyen van az állat, rajtunk is ki van akadva. Ő biztos nem írta volna alá. Neki ne mondja meg senki, hogy tegyen hálót az ablakra (ugye cicák csak bentiek). Stb.


Szóval, általában azok vannak kiakadva a menhelyek protokollján, akik nem akarják megérteni, hogy egy menhelyi állatnak múltja van, és okkal van a protokoll, okkal nem kapja meg bárki, okkal akarnak róla tudni, nehogy újra kóbor legyen.

Azok szoktak kiakadni, akik az állatot tulajdonként kezelik (=megvettem semmi közöd hozzá).


Ha te nem ilyen vagy, akkor nem lesz gondod. :)

A duplapórázt a konkrét esetben túlaggódásnak tartom, de valaki írta fentebb, hogy volt màr szökés az adott menhelynél, gondolom, nem egy, nyilván azért kerülhetett be a protokollba.

Ennyi belefér szerintem, és ha azt nézed, ez két normál póráz. Nem megy kárba, mert ha később az egyik elhasználódik, lesz tartalék. Azt pedig majd meglátod, hogy a kutya mit preferál, hámot vagy nyakörvet. Ismerek olyan kutyát is, akinek van nyakörve biléta stb miatt, de sétánál a hámot szereti.

A mi kutyánk (a cicák előtt volt, csak megöregedett) nem szerette a hámot, de ha ismeretlen helyre mentünk, jó volt a szorosabb kontroll miatt. Szóval nem árt, ha van. :)

2021. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

# 32! Neked is köszönöm a türelmes hozzászólást, érdemi infót!

Ráéreztél a dilemmám lényegére, amit úgy látszik, konkrét kérdésként nem tudtam elég összeszedetten elétek tárni.


Nem bánom én a szerződést, a kezdéssel járó személyes felmérést, sőt! az állattartás szigorítását magam is támogatnám.

Ha kéthetente az volna a feltételezés, hogy hátha azóta elkutyult a gazdi, talán üti-vágja, éhezteti az ebet...vagy már fel is szolgálta az asztalra férjeurának---hát szerintem az ilyen hozzáállás oktalan és megalázó lenne.


Ha egyszer határozottan megállapítják, hogy a nem első kutyás gazdijelölt megbízható, körülményei alkalmasak, mehet hozzá a leendő kedvenc, akkor minek kéne sokadszor is rájárni az illetőre? Vagy talán ők kételkednek a maguk hozta döntés helyességében...és ezért is az új tulajt büntetnék, vonnák kétségbe?

Na, nemá!

Mert más, ha valakire RÁHÍVJÁK az állatvédőket és kiderül, hogy nem alaptalanul. Na, azoknak kezében-lábában szilánkosra törnék minden csontot, mielőtt kihajtanám őket "önellátni". Úgy életfogytig, egy perccel sem tovább.Ahol pedig kölyköket kell erdőben akasztani, kínozni, autó után kötni, szögekkel, mérgekkel beetetni, harci kutyának használni....stb. na, ott se fognám vissza magam! A mai buksisimogató hozzáállás lfszt nem ér! Néhány röpke hónapocska, az is felfüggesztett?


Oké, legyen, csak épp más koreográfia szerint mérném azt a "felfüggesztettet". Addig pedig, hogy ne essék csorba, mindent extrát is megkapna! Merthogy jogai, meg igényei vannak! Oktatásként kapna "köcsög-továbbképzőt". Alakformáló biodiétaként egér-és csótányjárta száraz kenyeret, poshadt vizet. Fitneszfelszerelést + testápolást a smasszertől: baseballütő, még a kötélhúzás vagy az ólomkúra előtt. Járna neki ingyenes fogszabályzó (boxer)... és hasonló fincsiségeket biztosítanék neki rogyásig, annyit, hogy az EU "emberjogi" rettegőinek a nyála csöppenne az irigységtől.

Mai: [link]

Februári: [link] ...stb.

Bicskanyitogató !

------------------------------------------------

Naszóval:

Azzal rémítettek, hogy némelyik menhely átesett a ló hasa alatt és --mint korábban írták--, 2 hetente, rendszeresen jönnének, hát annak nem tudok megfelelni, ha meggebedek, sem. Édesanyámnál is jelen kell lennünk, (másik háztartás), olykor hetekig nem látom a saját lakásom környékét sem.

De az egyéb mindennapjaim nagy részében sem én rendelkezem az időpontok megszabásának lehetőségével.

Soha ne kelljen a magatok példáján megtapasztalnotok, mi az, ha nemhogy 2-3 nappal, de 2-3 órával, durva esetben 2-3 héttel előre is tervezhetetlen, tarthatatlan bármi program, időpont!

De hogy ennek esetleges következménye a kutya visszavétele lenne...hát, akkor inkább bele se fogjak!

A kutya sem arra született, hogy kéthetente-havonta ide-oda ráncigálják,

a gazdi lelke is kicsit belepusztulna...tehát, ha az egész tortúra megelőzhető,

akkor előbb(<!) informálódom, kérdezek a nálam tapasztaltabbaktól, gyakorlatiasabbaktól, nem hagyatkozom csak azokra, akik csak papírforma,

statisztikai adatlap szerint, hivatalosan, íróasztal mellől képesek helyzetfelmérésre.


Ha ez az ellenőrzés valóban alapulhat bizalmon is, úgy nem lesz gond.

"Ha olyan gazdi vagy, aki magától is visszajelez (sztem nem megterhelő párhavonta egy-két kép, meg hogy köszi jól vagyunk), akkor tutira nem fognak nyaggatni."

Nem tudtam, hogy ez a verzió is járható út és ha ennyivel beérik majd, úgy belevághatok, ez az eljárás még nem haladja meg a képességeimet.

Sacc/kb 4 hét múlva kiderül, megelégszik-e velem a vigyori borostyánszemű,

vagy tovább keresi igazigazdit. Military-mintás varázspóráz megrendelve.


Egészséget, további szépet, pusszantás mindenkinek!

( : #30! Lásd, kivel volt dolgod: még neked is! :)

2021. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Elnézést mindenkitől, akit esetleg kiakaszt, vagy megzavarna: valami aktuális frissítgetés miatt délelőtt használhatalan volt a gépem, átmentem a szomszédhoz,

de a 12.48-kor küldött reagálás a kérdés kiírójától, azaz tőlemtől érkezett.

Üdv, pusza: egy leendő gazdi.

2021. febr. 27. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!