Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tesz hágó mozdulatokat...

Miért tesz hágó mozdulatokat mostanában a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 10 éves szuka kutyám. 2 éves kora környékén lett ivartalanítva. Eddig kb. évente 1-2x ugrott rám, ha hason fekve könyököltem, akkor volt, hogy elkapta a karom.

De az utóbbi időben szinte napi szinten előfordul. Először csak a szokásos esetben ugrott rám, csak egyre gyakrabban, majd elég volt, ha ültem és karomon támaszkodtam, akkor is rámugrott. Múltkor már a combomat kapta el, most ahogy álltam fel a lábfejemet kapta el.

Mindig erőteljesen rászólok, van amikor belemarkolok a bőrébe (nem túl erősen, nem szól, hogy fájna, csak visszakapcsolja az agyát).


Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy valami egészségügyi gondja van. Lehet ez valami hormonális gond? Mondjuk hormontermelő daganat? Vagy csak egyre pimaszabb lenne?


2021. febr. 27. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
A hágó mozdulatok párzß
2021. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Tüzel a szuka kutya.Van, hogy ilyenkor pisil is.Meg vérezget.
2021. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor tudatja veled,hol a helyed a falkában . Ő a fönök,te meg alatta helyezkedsz el,dominanciát fejeznek ki a kutyák ezzel , nem szexuális indíttatású viselkedés .
2021. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelmű dominancia.
2021. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
84%
Ahogy előttem lévők írták, dominál. Kezdj el dolgozni azon, hogy te legyél a főnök, mert úgy látszik most ő az...
2021. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen ledominál, nem vagy falkavezér.
2021. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagy falkavezer. A vezer par egyeduli joga az utodnemzes a falkaban.

Jelzi a oarzomozdulattal,h maga ala sorol a rangsorban.

2021. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen nem tartod be a sorrendisegi szabslyokat,amivel kifejezhetne,h te vagy a fonok,o meg alattad van a rangsorban.
2021. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom mit jelent ez a mozdulat, de nekem az a fura, hogy most így előjött nála. Tíz év után ennyire felborulhat? A szinte sohából nagyon gyakori lesz?

Nem változott semmi a családi összetételben, állatokban, tartásban.

2021. febr. 27. 22:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Hirtelen viselkedésváltozás --> orvoshoz vele.


Egyéb tünet? Mentálisan is teljesen rendben van?


A többieknek meg abban van igazuk, hogy valami nem stimmel, ha ez eddig évente 1-2x elforduló jelenség volt. Viszont nem csak dominancia lehet, túlizgatottság, félrecsúszott kommunikáció, elég sok minden is: [link]

2021. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!