Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy az alig három...

Normális hogy az alig három hónapos kiskutya hágó mozdulatokat tesz? Mit tehetnék? Tennem kell valamit?

Figyelt kérdés

Ő: kislány, kistestű keverék.

Én: nagylány.


Szeretném gyorsan leszögezni, hogy a plüssállatával csinálja a hágó mozdulatokat, csak és kizárólag. Nem számítottam rá, hogy ez ilyen hamar, még ivarérés előtt bekövetkezik. Közbeavatkozzak? Rászóljak? Vegyem el tőle?


Amúgy félénk, nem domináns jószág. (Legalábbis azt hittem.)



2016. jan. 7. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez a dominancia jele. Tiltani kell
2016. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez a dominancia jele. Tiltsd, majd ha eljött az ideje, ivartalaníttasd! Az ivarérésnek ehhez egyébként nincs sok köze.
2016. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a plüssállatját sem dominálhatja?
2016. jan. 7. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

ösztönös, akaratlan-nem tudatos cselekvés. ezzel jelzi, hogy az ő zsákmánya, valszeg nagy bvenne a zsákmányszerzési-bírtoklási vágy. ( őv kutyád van, ha eddig még nem tünt volna fel .

3 hónapos kutyánánál ne alkalmazz tiltást-retorziót, ösztönösen teszi, nem direkt.

ajánlott, egy normális kutyaovi, ahol elmagyarázzák Neked a dolgokat, és a kutya is tud szocializálódnbi.

2016. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
3 hónapos kutya még nem dominál le embert, még nem akar a falka élére törni! Ez egy teljesen ösztönös viselkedés, ahogy az utolsó is írta, ennek nincs olyan jelentősége, mint a felnőtt kutyáknál.
2016. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm az utolsó két válaszolónak.


Járni fogunk kutyaoviba, de csak a jövő héten kezdődik a tanfolyam, és ugye addig is kell vele dolgokat csinálni :S

2016. jan. 8. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!