Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kölyköt mennyire javasolt...

2 kölyköt mennyire javasolt együtt tartani, felnevelni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 2. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem gondolom hogy lenne negatív oldala, hacsak nem anyagi korlátok vannak és egy kutya ellátmányán kell hogy ketten osztozzanak.
2021. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha már van tapasztalatod kutyanevelés terén és van időd külön külön is foglalkozni velük, akkor nincs gond vele. De ha tapasztalatlan vagy és kevés az időd, akkor nagy esélyel a fejedre nő mind a kettő.
2021. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Kettes válaszolóval értek egyet. Szerintem kifejezetten sok idő kell hozzá, mert mindkét kutyával meg kell legyen a napi egyedenkénti törődés. Ráadásul könnyebben átragasztják egymásra a rossz szokásokat, elterelhetik egymás figyelmét. Sokkal nehezebb rendet és fegyelmet tartani, tanítani is nehezebb így őket. Ha nem kifejezetten muszáj, én nem tartom jó ötletnek. Először egy kutya, aztán majd jöhet mellé egy másik. Pl. ha már van egy kutyád, aki megfelelően szocializált és engedelmes is, mellette könnyebb lesz a kölyök nevelése is, sok mindent el fog lesni a nagyobb kutyától.
2021. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán javasolt, két kölyök kétfelé megy, beleviszik egymást a "rosszba", külön-külön is kell őket tanítani, így több idő is.

Én várnék 3 évet minimúm két kutya között.

2021. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem aki egy kutyát meg tud nevelni, az kettőt is. Aki meg egyet se (mert kezdő, vagy már kiderült hogy nem képes rá), annak meg a kérdés szempontjából úgyis mindegy.
2021. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem javasolt, főleg, ha nem vagy túl tapasztalt a témában. Egymásra sokkal jobban fognak figyelni, mint rád, elvonják egymás figyelnét
2021. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért fontos külön-külön foglalkozni velük, hogy tudjanak egymás nélkül is létezni, funkcionálni. Nem tűnik nagy ügynek pedig az: csomószor fordulhat elő olyan helyzet, hogy a kutyák nem lehetnek együtt (pl.az egyiket ágynyugalomra ítéli a doki).


Két kölyökkel külön-külön is dolgozni pedig rengeteg idő és energia. Jól gondold meg!

2021. márc. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első kutyásnak nem ajánlott, fent már leírták a negatívumokat. Egy tapasztalt gazdinál viszont szerintem semmi akadálya, ha tudja őket nevelni.
2021. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Még annyi, hogy a nemük se mindegy. Két ugyanolyan nemű rengeteget fog verekedni, két kan pl. maga a pokol.
2021. márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Cesar Millan: Hogyan neveljük tökéletes kutyát

Című könyvében azt ecsetelgeti, hogy hogyan nevelt fel 4(!) egykorú kutyát egyszerre.

Egy pitbull, egy angol bulldog, egy labrador és egy törpe schnauzer.

2021. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!