Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát hozzak, ha...

Milyen kutyát hozzak, ha nincs igazán komoly célom vele, csak sétálni szeretek és egy társat szeretnék?

Figyelt kérdés

Örökbe szeretnék fogadni, de mindenhol az az első kérdés, hogy mire kell?

Hát mire, csak hogy legyen, mert szeretem a kutyákat és mert olyan jó társaság egy kutya.

Csak sétálni szeretek, naponta ki szoktam menni ösvényre, mezőre, erdős helyekre sétálni, kb 2 órára. Illetve minden 3.nap 10km-t futok vagy biciklizek a szántóföld melletti földúton, jó kis terepfutás/bringázás.

De nem szeretnék/nincs lehetőségem kutyaiskolára, kutyás sportokra, agility, őrző védő meg ilyesmi.

Nyugdíjas szüleimmel lakom, szóval mindig lenne itthon valaki vele, pénz van rá, alap dolgokra nevelném csak, pl állj meg a járda végén, nem szabad ezt meg azt, feküdj le a helyedre, ne ugass stb.

Szóval csak társ.

Milyen fajták (keverékei) jöhetnek szóba?



2021. márc. 3. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az volt a baj a válasszal, hogy egy tacsival nem nagyon tudsz futni. Ezért félig hasznosnak értékeltem a választ, mert a konkrét javaslattól eltekintve ok.
2021. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%

Idősebb tacsi, ja persze. Futni vele, mikor rengeteg ízületi és gerinc gondokkal küzd. Idősebb tacsival te nem fogsz 10 km-t futni.

Az ilyen választ le is kell szavazni, mert marhaság.

2021. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
16%

A te kutyad az amerikai staffordshire terrier. Pont ennyi a mogadigenye ilyen elosztasban!!!!

Szomjazza a parancsolast,a kedves nyugodt beszedet,az olelgetest,szeretgetest. Tipikus tarsasagi kutya. Szeret emberi tarsasagban lenni 0-24-ben. Vidzo t kertben ne tarsd,ha a homerseklet 18 fok ala esik,mert megfazik meg az izuletei is fajni fognak. O inkabb lakaskutya. Szepen elvan a szonyegen vagy kis matrackajan a kanaped mellett stb. Ahova szoktatod.

Ha 3 naponta megvan a 10 km futasa szabadon,fuvon v folduton,akkor a tobbi napon csendes nyugodt kanapekutya. Az enyem pl csendre van tanitva,porazhoz es nyakorvhoz elonevelt. Felnottet vegyel,es azt hamar szoktathatod futashoz. 1,5 evnel idosebbet.

2021. márc. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!