Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boldog lehet egy kutya panelba...

Boldog lehet egy kutya panelban? Mit kell tennem érte?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, de panelban élek. Tudom, hogy sokan tartanak, meg lehet oldani, de boldog is a kutya, vagy csak eléldegél?

Ha belegondolok, hogy nekik a természetben, az erdőben, hegyekben, kint a szabadban lenne a helyük, akkor boldogok, ha kint lehetnek, akkor elszomorodom, mert tudom, hogy bármennyit vinném is ki, akkor is, jó esetben is a napja legalább ¾ részét bezárva egy szobában tölti.

Persze, a kutyák a nap nagy részében alszanak. De akkor a farkasok, akik naponta több órán át gyalogoltak, hogy élelemhez jussanak?

Meg még ha már alkalmazkodtak is és elalszanak sokat, akkor is úgy elaludni, hogy be van zárva egy kis lakásba és nem lehet szabadon kint, hát nem tudom.

DE ha mégis lenne kutyám, miket kellene tennem érte, hogy boldog lehessen?


2021. márc. 6. 13:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát, én kertesben lakom a kutyáimmal, ha itthon vagyok, mindig azt választják, hogy velem vannak bent a házban, egy helyiségben. Így a nap nagy részét ők is bent töltik, főleg most, a vírus miatt.

Napi 1-2x sétálunk egy nagyot és játszunk az udvaron, de a pisi-kakit is rögtön elvégzik, hogy jöhessenek be.


Hogy boldog legyen egy kutya, talán azt teheted, hogy 9 óránként minimúm pisilhet-kakilhat, változatosan lemozgatod(séta, futás, labdázás, más kutyákkal játék), heti 1-2x elmentek egy nagyobbat is kirándulni egy kevésbé ismert helyre(szóval ami nem a tömbök közötti szokásos útvonal) és biztosítod neki a minőségi táplálkozást+orvosi ellátást, paraziták elleni védelmet.

2021. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

"Hogy boldog legyen egy kutya, talán azt teheted, hogy 9 óránként minimúm pisilhet-kakilhat, változatosan lemozgatod(séta, futás, labdázás, más kutyákkal játék), heti 1-2x elmentek egy nagyobbat is kirándulni egy kevésbé ismert helyre(szóval ami nem a tömbök közötti szokásos útvonal) és biztosítod neki a minőségi táplálkozást+orvosi ellátást, paraziták elleni védelmet."

KÖSZÖNÖM

Fajtákat még írtok? ❤️

2021. márc. 6. 15:23
 13/28 anonim ***** válasza:

"A kutya nem való lakásba ,van olyan ember aki az ellenkezőjét mondja de csak azért hogy az önző lelke megnyugodjon amiért bezárva tart egy állatot."


Egy rakat kutyát ismerek a kertvárosban, amik hiába van kert, bent vannak a házban folyton, ugyanis ott vannak az emberek is. Sokszor túl van dimenzionálva ez a "lakásban kutya" kérdés. Szerintem és tapasztalatom szerint a kutyáknak fontosabb, hogy ne legyen sokat egyedül. Az, hogy egy kanapén vagy kint a fűben fekszik, tökmindegy nekik.

2021. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a cikk mennyire hiteles?

A felsorolt 25 fajtából melyek azok, amikre azt mondanátok: "jobb neki bent, mint kint" ?

Mert azért egy beagle-vel kapcsolatban vannak kételyeim.

2021. márc. 6. 16:19
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 6. 16:19
 16/28 anonim ***** válasza:
úgy képzeld el mint egy aktív gyereket aki nem a számítógép előtt rohad egész nap ha azt mondjuk tartsd az udvaron mindenki bolondnak nézne mert hát csak hideg van télen , de be se zárhatod mindig mert akkor kis beteges lesz
2021. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
??
2021. márc. 6. 16:29
 18/28 anonim ***** válasza:
51%
azt akartam ezzel mondani az a szerencsésebb eset ha a kutya választhatja meg éppen hol akar lenni ha úgy tartja kedve kimegy ha szocializálódni akar a tv előtt a gazdival akkor bejön , de egy panelben hát én nem tartanék semmilyen állatot
2021. márc. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
67%
Ha leírod, pontosan milyen kutyát szeretnél, akkor tudunk fajtákat írni. Mekkora legyen? Milyen temperamentomú? Mennyi séta fér bele egy napba?
2021. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

#19

Azt hiszem tökmindegy.

Bármennyit megyek ki vele, rosszul fogja érezni magát bezárva.

Én klausztrofóbiás vagyok, de ha nyitva az ajtó, már is jobbá vagyok, hogy látom, van esély a szabadulásra.

Akkor értettem meg, amikor #18-as leírta, hogy akkor jó, ha ott a lehetőség. És gondolom egy 10m² erkély ezt nem helyettesíti.


De ha ragaszkodsz hozzá:

4 órát tudok naponta kint lenni vele, ami csak az övé és azt csinálunk, amit ő szeretne, séta, játék, kutyafuttató, pocsolyázás, napfürdőzés vagy tudomisén.

Heti 1 szabadnapom van, ilyenkor dupla ennyi, azaz 8 órám övé a napból.

Van egy süket cicám, akit veszélyes lett volna kiengedni, így nálam landolt, őt kölcsönkapja, amíg távol vagyok, csak ne egye meg csórit.

Illetve pont miatta van egy 10m²-es berácsozott erkély, ahol tavasszal és ősszel éjjeli-nappal kint lehet a cica, nyáron csak éjjel, télen még csak este pár órát, amikor otthon vagyok, mert megfázik. Csatlakozhat a cicához.

Mekkora legyen, milyen temperamentumú, hát ami jól érzi magát bezárva napi 20 órát 😔

2021. márc. 6. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!