Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boldog lehet egy kutya panelba...

Boldog lehet egy kutya panelban? Mit kell tennem érte?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, de panelban élek. Tudom, hogy sokan tartanak, meg lehet oldani, de boldog is a kutya, vagy csak eléldegél?

Ha belegondolok, hogy nekik a természetben, az erdőben, hegyekben, kint a szabadban lenne a helyük, akkor boldogok, ha kint lehetnek, akkor elszomorodom, mert tudom, hogy bármennyit vinném is ki, akkor is, jó esetben is a napja legalább ¾ részét bezárva egy szobában tölti.

Persze, a kutyák a nap nagy részében alszanak. De akkor a farkasok, akik naponta több órán át gyalogoltak, hogy élelemhez jussanak?

Meg még ha már alkalmazkodtak is és elalszanak sokat, akkor is úgy elaludni, hogy be van zárva egy kis lakásba és nem lehet szabadon kint, hát nem tudom.

DE ha mégis lenne kutyám, miket kellene tennem érte, hogy boldog lehessen?


2021. márc. 6. 13:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%
Cane corso??? Azt inkab ne!!!ez hulyeseg!!
2021. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

Jaj de nagy háború lett itt a Cane Corso miatt :D

Azt a fajtát konkrétan kegyetlenség kizárni a gazdától, annyira ember centrikus, azért írtam. Bár utólag belegondolva valószínűleg tényleg nem a legjobb kutya lenne a kérdező mellé.

2021. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
#22 miért mondod ezt?
2021. márc. 6. 21:14
 24/28 anonim ***** válasza:
47%
A cane corso egy eleg nagytestu kutya, szerintem jobb kintre, de foglalkozni kell vele es nem csak bezarni az udvarra. Akkor inkabb labrador mint cane corso bentre.(ha valaki ilyen meretu kutyat akar)
2021. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#22 vagyok. A fogalmazásodból feltételezem, hogy első kutya lenne. Annak nem jó egy Cane Corso, könnyen az ember fejére nő.

Fajták, amik még eszembe jutottak:

Agár: ha megvan az aznapi kilóméterszáma, igazi fotelkutya.

Tacskó: Ilyen volt az első kutyám, értelmes, jópofa jószág. Ami probléma lehet panelban, hogy elég ugatós, bár ki lehet belőle nevelni.

Papilon spániel: erről a fajtáról nem tudok sokat, de rengeteg helyen ajánlják szobakutyának.

Máltai selyemkutya: tömény szőrös szeretet és könnyen tanítható.

Rottweiler: kicsit kilóg a listáról, nagyobb testű és nagyobb a mozgásigénye is. Igazi társ, ha már kölyökként jól meglett nevelve. Szeretnivaló, hűséges óriások. Azért ajánlom, mert egyik kutyám egy roti keverék, lehetetlen nem imádni.

Neten egyébként sok ilyen lista van szobakutyákról, de fontos több forrásból tudakolózni. Említetted, hogy az egyik lista idesorolta a beagle-öket, na az minden csak nem panelkutya :D

2021. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nagy pasztor fajtakat es teruletvedo kutyakat nem ajanlatos.



Kistestuek csak bentre valoak, egyik sem tarthato kint pl. Rovidszorueket is inkabb bent.


Nekem egy wheaten terrierem van lakasba a havanese mellett, teljesen kiegyensulyozottak Kutyasuliba jarunk, kutyafuttatoba, erdobe kirandulni,park. Bar jo reszt nalunk a hetvegek amik suruek.


De most mar szuper hogy tovabb van vilagos igy munka utan is tudunk a parkban jatszani.


Itthon van szellemi lefarasztas.


Igazabol olyan fajtat kell valasztani aminek megtudod adni a kello mozgast es foglalkozast :)


Napi 3 seta minimum kell.

Ebbol egy legyen hosszabb.


En van mikor egy 20-30re kiviszem oket a parkba rohangalni reggel es akkor haza erek melobol akkor setalunk 30-40percet, ha vilagos van akkor egy ora rohangalas. Utolso 23orasi az meg 15 perc kb.

Van,hogy csak 15 perc seta van reggel de akkor sem rongalnak.


En ugy gondolom, ha egy kutya megkapja napi szinten a kello foglalkozast akkor boldog.


Kertben is lehet boldogtalan egy kutya es unatkozhat, ismerosomnek a kutyaja allandoan as, rag, rongal. Heti egyszer viszi setalni, hetkoznap sincs vele tul sokat foglalkozva. Szerintem o kevesbe kiegyensulyozott.Abbol gondolom, hogy rongal.


Sokan ott rontjak el, hogy olyan fajtat valasztanak ami nem valo az eletvitelukbe. Ez akar panel akar kertes haz tok mindegy.

Egy nemet juhasznak is edes keves a kert.

2021. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Agarat szerintem ne ajánljunk macska mellé. Igen vannak sikersztorik, amikor összeszoktal, de az nem egy kezdő kutyás esetében volt.
2021. márc. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

A legtöbb kutyafajtát válaszhatod, feltéve ha tudod biztosítani a mozgásigényét!

(Kivétel az erős területvédő kutyák, a nagyon sok szaladgálást igénylők)


Reggel munka előtt el tudod vinni egy fél- vagy egy órás sétára? Mikor érsz haza? Utána szintén el tudod vinni egy hosszabb sétára?

2021. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!