Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dédanyám kutyájának magamhoz...

Dédanyám kutyájának magamhoz vétele?

Figyelt kérdés

Dédanyámnak van egy nagyon szép, idős keverék kutyusa. Igazi régimódi falusi tartás: életében nem látott orvost, láncon van egész nap, annyi az interakció vele, míg ételt kap. Abból se sokat, minden csontja kitapintható. Sok ideje győzködöm már, hogy ez így nem jó, de meg se hallja, hiszen régen is így csinálták.

Szeretném magunkhoz venni, de nem nagyon tudom, ezt hogyan kéne a szüleim elé tárni. Van egy macskánk és két kölyökkutyánk, akiket szinte csak én gondozok. Szerintem bírnék még egy jószággal és jó nagy a kert, elfér bőven.

Arra gondoltam, hogy mindenek előtt közlöm, hogy teljes egészében én fizetnék minden költséget, gondoznám, nekik semmi dolguk nem lenne vele. Van annyi tartalékom, hogy fizessem az állatorvost.

Ma este szeretnék előállni a farbával anyámnak, mert szerintem őt lenne könnyebb meggyőzni. Kérhetek tippeket, hogy mivel érveljek, győzködjem?



2021. márc. 7. 18:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azt kellene elmond, hogy a kutya szenved, èhezik, a dèdinek teher màr, biztosan megèrtik a szüleid
2021. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Almahajat?


Kapd össze magad, hozd el a kutyát.

Dédidnek magyarázd meg hogy nállatok jobb helye lesz.

2021. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Nem ment túl fényesen. Azt kaptam ellenérvnek, hogy kell neki a házörző, aki jelez. Hiába mondtam, hogy az a térdig se érő kiskutya nem sok mindenkit tép szét, főleg nem láncon. Valamint, hogy hiába minősül gyakorlatilag állatkínzásnak, amit művel, kötődik a kutyához és szüksége van rá. Dédanyám nagyon szeret engem, a karját is odaadná, ha azt kérném és nyilván nem a megkérdezése nélkül akartam elhozni.

Annyit sikerült kiharcolnom, hogy csütörtökön megnézi egy állatorvos. Bár most a pénzbírság miatt izgulnak, tényleg nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek :D

Nem adom fel, így vagy úgy de segítek azon a jószágon. Köszönöm a válaszokat! Akinek van még ötlete, az kérem írja le

2021. márc. 7. 20:53
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Csütörtök még mesze van de próbáld meg győzni a szüleidet
2021. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz pénzbírság. Nem jellemző. A doki beadja a szurit, féreghajtót, chippet, zsebre teszi a nem kis összeget és elvonul a rendelőjébe.
2021. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Amit tenni tudsz ha nem veszed magadhoz a kutyust:


Elviszed kutyakozmetikushoz rendberakatni a bundáját/ vagy te házilag megfürdeted, megszárítod, kifésülöd


Hívsz egy jó dokit hogy megnézze, adjon injekciókat. Bár jobb volna ha elvinnéd egy rendelőbe.


Vegyél szájkosarat rá ha fél a dokitól!!


Vegyél neki egy hosszabb láncot ha a mostani rövid.


Van neki háza?

Szigeteld ki, esetleg vegyél egy másikat ha a jelenlegi nem jó.


De a legalapvetőbb:

Vegyél neki egy 10kgs kutyatápot.

Mond a dédidnek hogy.l minden nap vigyen abból neki egy tányérral.

Így nem kellene neki a saját kajáját megosztani.


Remélem van neki 2 tiszta tányéra, ha nincs azt is kell venni.


Hetente legalább 2x foglalkozz vele egy fél órát.

Sétáljatok, labdázzatok.


Remélem segítettem.

:)

2021. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal lehetsz, hogy ennyire az engedély kell, pedig nagyon helyén van a szíved és az eszed, tanulhatnának Tőled az idősebb generációk!

Én amikor iskolás voltam már szó nélkül odamentem Nagymamámhoz és engedtem el a láncról a kutyáját. Így volt ez minden alkalommal amikor ott voltam és nem is kötöttem vissza. Aztán oda is költöztem egy pár évre középiskolás koromban, van az udvaron egy külön lakás, tehát egy udvarra. Akkor meg már természetesen állandóan szabadon volt és az Élete utolsó éveit sokkal boldogabban saját kutyámként élte le. Én az ilyenekben már rég nem vagyok hajlandó kompromisszumot kötni, pedig itt is volt ellenvetés, de az akaratom annál erősebb. Szóval hajrá!

2021. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
33%
Vedd magadhoz! Remélem hamar megdöglenek
2021. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mi történt azóta? :)

2021. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Sajnos egyelőre nem sikerült meggyőznöm a családot. Ugyanazokat a semmilyen ellenérveket kapom: őrzi a házat, nincs egyedül dédanyám, jelez, ha bejön valaki...

Járok le a kutyushoz, amennyit csak tudok. Elengedem a láncról, viszek neki normális ételt, elképesztően vidám és hálás. Lecseréltem a régi nyakörvét egy vékonyabb, kényelmesebb darabra (a korábbinak valami elképesztő súlya volt).

Csütörtökön jön hozzá az orvos (hirtelen persze mindenki elkezdett aggódni, hogyan kéne addig felhízlalni szerencsétlent, meg milyen történetet meséljenek a dokinak, amitől majd nem tűnik dédanyám állatkínzónak). Úgy tervezem, miután megkapta az oltásait leviszem hozzá a saját kutyáim és elkezdem sétáltatni, hadd lássa az udvaron túli világot.

Nem fogom feladni, így vagy úgy, de kimenekítem onnan.

2021. márc. 9. 22:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!