Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dédanyám kutyájának magamhoz...

Dédanyám kutyájának magamhoz vétele?

Figyelt kérdés

Dédanyámnak van egy nagyon szép, idős keverék kutyusa. Igazi régimódi falusi tartás: életében nem látott orvost, láncon van egész nap, annyi az interakció vele, míg ételt kap. Abból se sokat, minden csontja kitapintható. Sok ideje győzködöm már, hogy ez így nem jó, de meg se hallja, hiszen régen is így csinálták.

Szeretném magunkhoz venni, de nem nagyon tudom, ezt hogyan kéne a szüleim elé tárni. Van egy macskánk és két kölyökkutyánk, akiket szinte csak én gondozok. Szerintem bírnék még egy jószággal és jó nagy a kert, elfér bőven.

Arra gondoltam, hogy mindenek előtt közlöm, hogy teljes egészében én fizetnék minden költséget, gondoznám, nekik semmi dolguk nem lenne vele. Van annyi tartalékom, hogy fizessem az állatorvost.

Ma este szeretnék előállni a farbával anyámnak, mert szerintem őt lenne könnyebb meggyőzni. Kérhetek tippeket, hogy mivel érveljek, győzködjem?



2021. márc. 7. 18:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Na, mi történt azóta?

Járt nállatok az orvos?

2021. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Sajnos orvos még mindig nem volt. Most felcsillant némi remény, nagyanyám lehet kihívja a héten a saját kutyájához, akkor megoldom, hogy a kérdéses kutyát is megnézze.

Dédanyámnak szemet szúrt, mennyit vagyok a kutyával, mindig mondja, hogy vigyem már el, minek van ott, legalább lenne három kutyám.

Sikerült feltolni a napi étkezések számát 2-3-ra, nagyanyám beszállt segíteni. Lehet csak beképzelem, de mintha kicsit már hízott is volna :)

2021. márc. 16. 09:50
 33/39 anonim ***** válasza:

Nem értem akadályát hogy miért nem lehetne már most is kihívni, nem kell nagy dobra verni.

15 perc alatt megvolna.



Esetleg kaphatunk képet a kutyusról?

2021. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék vitát a családon belül. Ha kihívnám a dokit, nyilván látná dédanyám is, így pedig eljutna a szüleimhez. Nem akarok balhét itthon.


[link]

[link]

[link]

[link]


Nem lettek a legjobb fotók, csak este tudtam ma elmenni hozzá. Bundásnak hívják, nagyon okos, csupaszeretet kislány.

2021. márc. 16. 19:17
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, de aranyos!


Teljesen szépen néz ki, nem mondanám rá hogy sovány!


Teljesen hétköznapi, 1/2 kiló ráférne, de bőven elfogadható!


Ilyen kis aranyos csöppség jó életet érdemel.


Kérlek foglalkozz vele! :) :)

2021. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos, èdes kutyus. Vigyázz rá
2021. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon édes kutyus nem is tűnik öregnek! Hogy lehet efy ilyen kis édes csöppséget láncon tartani? A bundájától tényleg nem látszik, hogy kilennének a bordái, de a Kérdező nyilván érzi,ha ezt írta. Mindenesetre tényleg nincs olyan borzalmas állapotban mint képzeltem. Tök jó, hogy Dédmamád már lemondana Róla! Akkor az eddigi ragaszkodás már érvényét vesztette? Szerintem hamarosan 3 kutyád lesz, ügyes vagy 17... voltam.:)
2021. márc. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Gondoltam írok egy kis helyzetjelentést. Sok dráma, kavarodás, nehézség van mögöttünk, amik az elmúlt hetekben történtek.

Csak a leglényegesebb eseményt írnám le: járt nála orvos. Kapott oltást, chipet. Az orvos szerencsére nem talált semmi bajt, azon kívül, hogy sovány. Folytatni fogom természetesen a gondozását, etetését.

Köszönöm minden kedves embernek a válaszokat, tanácsokat!

2021. ápr. 1. 17:24
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Szuper

Nagyon örülünk hogy jobb élete lehet neki, neked köszönhetően. :)


Dicséretre méltó ahogy segítettél rajta, reméljük ezentúl is vigyázol rá. :)


Ui. Féreghajtót is adjatok neki :)

2021. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!