Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkisok! Jártok Yorki találko...

Yorkisok! Jártok Yorki találkozókra?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekel, van e egyáltalán Yorki találkozó, ha igen, akkor milyen gyakran és hol (melyik városban, mert nem mindegy :) ). És azoktól kérdezném, akik járnak ilyen talikra, hogy: milyen? Jól érzitek magatokat? Kb milyen a fő korosztály egy ilyen Yorki talin? Van értelme elmenni egy ilyen talira?
2010. aug. 18. 14:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

én is egyetértek az előttem szólókkal. elég gáz, hogy divatkutyát csinálnak belőle, csak mert kicsi...

valaki írta, hogy "délen" laknak, és ott a faluban van kutyatalálkozó. tudhatom, hogy merre felé? jó lenne elmenni :)

2010. aug. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én tettem be a meghívót.

Szerintem aki yorkit tart, az tisztában van vele, hogy nem egy munkakutyáról, nem egy versenykutyáról van szó.

Ha valakinek degradál az, hogy ezen a yorkshire terrier találkozón "csak" játszanak a kutyák, az ne jöjjön.

Az vigye agilityzni a kutyáját, vigye kutyatúrákra (szerveznek ilyeneket!) de akkor mi értelme volt a kérdésnek? Fajta találkozóról volt szó.

Tény, hogy vannak nagyon ügyes, versenyre alkalmas yorkshire terrierek, de ha valaki kizárólag ilyenekből szeretne yorkshire terrier találkozót összehozni...na mindegy.


Egyébként nekem egy 5 kg-os yorkim van, aki kutyaiskolában elérte a legmagasabb fokozatot, nagyon okos, még csak copfja sem volt soha, nem hogy cuki ruhácskái...és valahogy mégis jól érezte magát tavaly a találkozón. Ő is, én is. Ennyi.

2010. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Félreértetted. Engem kifejezettn, a ruhaverseny és a szépségverseny zavar.
2010. aug. 19. 10:48
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem találkozó a gond, és még csak nem is a szépségverseny, olyan a legtöbb kutyarendezvényen van, még az örökbefogadó napokon is a keverék kutyáknak, de a ruha verseny, az állatkínzás.
2010. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hát meg a tombolaverseny, szépségverseny, ruhaverseny, Fotózás (?). Ez nekem kicst sok, még levegőt venni sem lenne időm, nemhogy kellemesen elbeszélgetni és eszmét/tapasztalatokat cserélni egy-két szimpatikus Yorki gazdival.
2010. aug. 21. 12:38
 16/22 anonim ***** válasza:

nagyon rosszul tudod kedves hirdető.

a yorki munkakutyának lett tenyésztve. bányákban dolgoztatták, mert jelezte a sújtólég közeledtét, illetve patkányfogásra is alkalmazták.

nem véletlenül olyan fürge, és hatalmas a vadászösztöne...


az enyém kész labdazsonglőr, elkapja a levegőben, utánaúszik a vízbe, bármit megtesz érte.

épp ezért dolgoztatom is, mert le kell fárasztani fizikailag és szellemileg is.

szerencsére az enyém hihetetlen jó idegrendszerű, valódi munkakutya-jellem.


csak sajnálni tudom azokat, akik ebből a bátor, talpraesett, okos, fürge kutyából egy remegő, labilis idegrendszerű tengerimalacot tenyésztettek, akikre karácsonyfadíszeket aggatnak...


az 5kg amúgy nagyon sok. 3,2kg-ig standard (az enyém pont 21cm és 3kg). vagy kövér a kutyád, vagy ő pont a minikorcsok ellentettje... sajnos vannak óriásyorkik is, valószínű westievel bekereszteztek, ezt sajnos sokszor teszik, mert a yorkik nehezen szülnek...

2010. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én már csak azért is elmegyek hogy megnézzem a hazai yorki állományt. De számításaim szerint 85% "extraultrahipermini" lesz, 10% "extraultramininek" vásárolt de óriás lett és 4% meg nem is fog hasonlítani a yorkira. És marad 1 % aki én leszek, meg egy-két hozzám hasonló kiváncsi yorkis.

Én már csak azért is megyek, mert az én yorkimnak (aki mellesleg menhelyi de kiderült hogy törzskönyves díjnyertes...) nagy rajongó tábora van, mindenki csodájára jár hogy ilyet még nem is láttak milyen gyönyörű, pedig semmi extra, csak már kiveszett a köztudatból az igai yorki. A legjobban akkor röhögök amikor olcsón vett mini yorkisok ámulnak hogy az övék mért nem ilyen. Számtalanszor állítanak meg az utcán hogy eladó-e vagy hogy befedeztetném-e a szukáját. Eleinte mindig elkezdtem magyarázni a szaporításról stbstb de ma már nagyon unom hogy ennyi ostoba ember van. Egy ilyen rendezvényen is tuti hogy sokan keresnek "párt". Kíváncsi vagyok hányan találnak majd meg.

2010. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én is megyek a yorkimmal, köszi az infót :)

Az enyém egy normál yorki kereken 3kg csak ő le van teljesen nyírva. Nyáron nem küzdök ezzel a hosszú bundával :)

2010. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 13:10


És szerinted az Angliában patkányfogásra kitenyésztett yorkshire terrierek is 2 kg-osak voltak? Ráadásul olyan volt a szőrzetük, amit naponta fésülgetni kellett, különben becsomósodott, és kozmetikushoz kellett vinni levágatni?

Azt hiszem ma már kár példálózni az "eredeti" yorkshire-ral.

Egyébként az én kutyám is túlnőtte a standardet (4.9), de én kifejezetten ilyen méretű kutyát kerestem.

2010. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék yorki találkozóra menni, ahol más yorkis gazdákkal találkozhatnék. Tapasztalatot cserélhetnénk ápolásról, nevelésről, és mindezt úgy, hogy a kutyám felszabadultan játszhasson a többi kutyával.

Nem hiszem, hogy bárkit is le kéne hurrogni, attól függően milyen lehetőségek vannak egy ilyen találkozón, és merészelt részt venni. Főleg Te kedves kérdező! Valaki előzékenyen választ küld Neked, és leszólod, ahelyett hogy megköszönnéd az infót?

A ruhával kapcsolatban pedig, mint tudjuk a yorkinak nincs aljszőre, így nincs védve a hideg ellen. Könnyen megfázhat. Vagy nem viszed sétálni hidegben (amivel nem értek egyet), vagy ruhát adsz rá. Hallatlan, hogy egyes gazdik mikre nem képesek, ugye?

A másik a yorki valóban vadászeb, szóval munkakutya volt. De nem olyan munkára alkalmas, ahol ugrálnia kell. A yorki izülete sajnos nem bírja. Szóval az agility nagyon jó sport, egy yorki biztos nagyon élvezi, de csak óvatosan.

Röviden, felesleges bárkit is lehurrogni, főleg úgy, hogy közel sem ismerjük a részleteket.

2011. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!